Padomi īstam Saimniekam - GRĪDA!
Agri vai vēlu "TAS" notiek ar katru. Jebkurš cilvēks to var atlikt, bet ne izbēgt no "TĀ" nepieciešamības. Par ko iet runa? Jā, par remontu! Var tikai lepoties ar to cilvēku vīrišķību, kas saņēmušies tādai lietai!
Foto: Padomi īstam Saimniekam - GRĪDA!; autors: Padomi īstam Saimniekam - GRĪDA!Agri vai vēlu "TAS" notiek ar katru. Jebkurš cilvēks to var atlikt, bet ne izbēgt no "TĀ" nepieciešamības. Par ko iet runa? Jā, par remontu! Var tikai lepoties ar to cilvēku vīrišķību, kas saņēmušies tādai lietai!
Tieši šiem "varoņiem" arī gribas palīdzēt, viņu "cēlajā varoņdarbā", kaut vai ar padomu.
Sāksim diemžēl no paša pamata – grīdas. Kam neizsauc šaubas tas fakts, ka pati intensīvākā ekspluatācija un ikdienas slodze jebkurā telpā pakļauta tieši grīdai.
Bez tam, grīdas remonts var pieprasīt diez gan jūtamus finansu izdevumus, nemaz nerunājot par problēmu pārbīdīt mēbeles. Tādēļ, pietiekami skaidrs, ka jebkurš saimnieks grib pēc iespējas retāk atgriezties pie šādiem "grīdas" jautājumiem.
Šajā sakarā ir jēga piegriezt vērību dažiem atslēgu momentiem izvēloties grīdas segumus.
Viss praktiskākais un pieejamākais cenu ziņā skaitās linolejs, mīkstie paklāju segumi un lamināta parkets. Vannas istabās, sanitāri tehniskajos mezglos, retāk virtuvēs, pieņemts izmantot uz grīdas flīzes.
Viens no praktiskākajiem un nedārgākajiem veidiem grīdām ir linolejs. Taču, šeit viss nav tik vienkārši kā tas liekas no pirmā acu skatiena! Pērkot linoleju, pirmkārt, jāņem vērā tā turpmākā ekspluatācija. Tas tikai pirmajā mirklī liekas, ka linolejs viss ir vienāds, atšķirība tikai krāsu toņos, platumā un tā biezumā. Patiesībā, nodilumizturība, ir linoleja kalpošanas ilgums, pamatā tas atkarīgs nevis no linoleja biezuma,(!) bet no aizsargslāņa.
Foto: Padomi īstam Saimniekam - GRĪDA!; autors: Padomi īstam Saimniekam - GRĪDA!
Foto: Padomi īstam Saimniekam - GRĪDA!; autors: Padomi īstam Saimniekam - GRĪDA!Piemēram, to var salīdzināt ar parasto dēļu krāsošanu , vienā slānī vai tas būs noklāts no 3-5 kārtām? Tikai slikta krāsa redzama ar neapbruņotu aci, bet vājšs aizsargslānis linolejam, drīz vien dos par sevi zināt tā ekspluatācijas laikā. Piemēram, parastās dzīvojamās telpās, kur Jūs staigājat tikai čībiņās pietiek ar 0,15 mm lielu aizsargslāni. Vietās ar lielāku intensivitāti (koridoros, virtuvē u.t.t.) ir jēga izvēlēties linoleju ar lielāku aizsargslāni. Principā tā biezums ofisos un citās telpās, kur cilvēki var atrasties ielas apavos, aizsargslānis nedrīkst būt mazāks par 0,30mm. Un atcerieties, ka pats linoleja biezums Jūs neglābs no tā priekšlaicīgas nodilšanas!
Nākošais svarīgākais linoleja raksturā, tas ir pats linoleja pamats. Linolejs ar pašu mīkstāko (putu) pamatu tiek izmantots tikai dzīvojamās telpās. Tātad, jo blīvāks (!)pats pamats, jo vairāk mehānisku spriedzi bez deformācijas izturēs pats linolejs.
Svarīga linoleja labā īpašība ir tā, ka tas nebaidās no mitruma.
Nobeigumā, vēl viens padoms tiem, kuri prot skaitīt naudu. Gadījumā, ja Jums nepieciešams mainīt grīdas segumu nelielā telpā (vannas istabā, sanitāri teh. mezglā, u.t.t), šaubos, vai ir vērts meklēt tiešos vairumpiegādātājus, nelielu linoleja "gabalu" varēsiet nopirkt jeb kurā celtniecības veikalā. Bet, ja pirkuma summa jau sāk "kost", tad ir vērts meklēt vajadzīgās preces tiešos piegādātājus. Tas nemaz nav grūti – uz pirkstiem var saskaitīt tās firmas, kuras pašas piegādā grīdas segumus uz Latviju.
Nu ko tad, veiksmi Jums, pacietību un "Septiņas pēdas zem ķīļa".
SIA "CLIFF"
tālr.: 7-808-800
Foto: Padomi īstam Saimniekam - GRĪDA!; autors: Padomi īstam Saimniekam - GRĪDA!