Pēc Mālpils profesionālās vidusskolas renovācijas pavērsies jaunas iespējas skolēnu apmācībā un pieaugušo tālākapmācībā

A/S "Siguldas Būvmeistars" ir uzsākusi Mālpils profesionālās vidusskolas renovācijas darbus, kas ilgs līdz 2003. gada vasarai.

A/S "Siguldas Būvmeistars" ir uzsākusi Mālpils profesionālās vidusskolas renovācijas darbus, kas ilgs līdz 2003. gada vasarai.
Renovācijas darbu laikā Mālpils profesionālās vidusskolas laboratorijas korpusam tiks demontēti divi mācību procesam nepiemērotie stāvi, būs jauns jumts, jauni logi, un notiks arī iekšējo komunikāciju pārbūve, tā samazinot skolas ekspluatācijas izdevumus. Plānots nomainīt arī logus skolas sporta zālē, dienesta viesnīcā un aktu zālē. Arī skolas mācību korpusam ir nepieciešami lieli remonta darbi un jauni logi, diemžēl finansējuma trūkuma dēļ tie ir atlikti uz nenoteiktu laiku.
Mālpils profesionālā vidusskolā mācās 240 skolēni. Vidusskola sagatavo speciālistus būvstrādnieka, ēdināšanas servisa, mēbeļu galdnieka, grāmatveža un ēku inženiertīkla tehniķa profesijās. Mālpils profesionālā vidusskola ir iesaistījusies dažādos starptautiskos projektos, kas ļauj gan skolēniem, gan pasniedzējiem stažēties ārzemēs. Tā ir vienīgā mācību iestāde Latvijā, kurā var apgūt ēku inženiertīkla tehniķa profesiju. Šobrīd Mālpils profesionālā vidusskola gatavo programmu, lai piedalītos konkursā par pieaugošo tālākizglītību. Uzvara šajā konkursā ļautu nodrošināt tuvākās apkaimes pieaugušo apmācību un kvalifikācijas paaugstināšanu.
A/S "Siguldas Būvmeistars" celtniecības izpilddirektors Juris Pošeika: "Demontāža jāveic ļoti akurāti, jo jāsaglabā pagrabstāvs un pirmais stāvs. Uz pirmā stāva tiks likts jumts un pēc tam veikti pārējie apdares darbi. Mālpils profesionālās vidusskolas laboratorijas korpusa pārbūves nepieciešamību izsauca ne tikai padomju laikā būvētās ēkas stāvoklis, bet arī augstās telpu ekspluatācijas izmaksas. Samazinot telpu skaitu, tiks samazināti skolas ekspluatācijas izdevumi, kā arī modernizētas skolas telpas, tā nodrošinot skolēniem mūsdienu prasībām atbilstošu vidi".
Mālpils profesionālās vidusskolas direktore Frančeska Ģēvele: "Sadarbība ar a/s "Siguldas Būvmeistars" ir tikko sākusies, tomēr zinot uzņēmuma pieredzi šādu darbu veikšanā, ir pārliecība, ka darbi tiks pabeigti laikā un kvalitatīvi. Lielākais gandarījums par renovācijas darbu rezultātu būs skolēnu pašsajūtas uzlabošanās un īstenojamo programmu kvalitātes pilnveidošana. Pagājušajā ziemā temperatūra skolas sporta zālē bija neatbilstoša normām, taču šogad jau varam cerēt uz patīkamām un siltām telpām".
A/S "Siguldas Būvmeistars" ir veikusi jau iepriekš renovācijas darbus mācību iestādēs (Limbažu vidusskolā, Carnikavas bērnudārzā, Madonas raj. Praulienas pagasta pamatskolā) un pierādījis, ka spēj nodrošināt gan kvalitāti, gan darbu pabeigšanu plānotajā laikā, neaizkavējot mācību procesu. Arī būvniecības darbi Mālpils profesionālajā vidusskolā tiek veikti netraucējot mācību procesu, jo mācības notiek blakus korpusā. Pārbūves darbus ir plānots pabeigt nākošā gada vasarā.
A/S "Siguldas Būvmeistars" darbība ir balstīta uz trim pamatiem: būvniecība, būvmateriālu ražošana un tirdzniecība. Būvniecība ir galvenais firmas darbības virziens, kurā ir nodarbināti 2/3 uzņēmuma darbinieki. Būvdarbu veikšana ir uzticēta sertificētiem būvniecības speciālistiem ar atbilstošu izglītību un lielu profesionālo darba pieredzi. Tieši Siguldas Būvmeistars bija viena no pirmajām būvfirmām Latvijā, kas saņēma ISO 9002 sertifikātu.

Ieva Zīberga, konsultante
Tālr. 7325774
e-pasts: ieva@prplus.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.