building.lv skaitļos

Lietotāji online12
Aktīvie uzņēmumi19829
Nozares ziņas33032
Pie sienas stiprināms klozetpods II : building.lv - par būvniecību Latvijā

Pie sienas stiprināms klozetpods II

Pie sienas stiprināms klozetpods II
Foto: Pie sienas stiprināms klozetpods II

Iepriekšējā numurā parādījām kā montējama iebūvētā klozetpoda rāmja sistēma un veicama apdare ar ģipškartonu, kā arī īsumā uzskaitījām nākamos apdares soļus līdz gatavam risinājuma. Šoreiz mums ir iespēja minēto apdares procesu arī parādīt.

Pie sienas stiprināms klozetpods II
05.09.2007., www.building.lv

Vēlos izvietot savu rakstu-->




Iepriekšējo reizi parādījām kā montējama iebūvētā klozetpoda rāmja sistēma un veicama apdare ar ģipškartonu, kā arī īsumā uzskaitījām nākamos apdares soļus līdz gatavam risinājuma. Šoreiz mums ir iespēja minēto apdares procesu arī parādīt.

Instrumenti: ota vai rullītis, urbjmašīna ar flīžu frēzi, flīžu griezējs, flīžu knaibles, flīžu šuvju gumija, līmeņrādis, mērlente, zīmulis, hermētiķa pistole, robainā špakteļlāpstiņa, skrūvgriezis, metāla zāģis, uzgriežņa vai blīvatslēga.
Materiāli: hidroizolācija, lata, flīzes, flīžu līme, stūra profili pēc vajadzības, šuvju masa, silikona hermētiķis, flīžu ierobežotāji (krustiņi).
Laiks: ļoti individuāls, atkarībā no apjoma un iemaņām.

Aptuveni 1,5m augstumā ģipškartona sienām ar otu vai rullīti uzklāj hidroizolācijas sastāvu (1.att.). Pat ja lietots mitrumizturīgais ģipškartons, nepieciešama hidroizolācija, jo telpās, kur potenciāli iespējama ūdens noplūde, ar mitrumizturību vien nebūs pietiekami. 
src=
1.att.

src=
2.att.
Tagad laiks flīžu līmēšanai. Gribētos uzsvērt, ka par flīzēšanu paredzēti atsevišķi sižeti un izsmeļoši speciālistu komentāri, tāpēc pieskaramies šai jomai tikai fragmentāri un attiecīgajā kontekstā. Pirms pašas flīzēšanas nepieciešama rūpīga un izsvērta sagatavošanās. Pirmkārt nomēri augstumu no grīdas, kur vajadzētu sākties 2. flīžu rindai, nolīmeņo un piestiprini latu, kas kalpos par laicīgu atbalstu flīzēm (2.att.).

Nomēri un atzīmē vietu(as), kur atradīsies flīze(s), kurā(s) nepieciešams izveidot pievada/izvada, tālāk ūdens nolaišanas paneļpogas u.c. caurumus (3.att.). Pēc tam atzīmē uz flīzēm (4.att.) nepieciešamās urbumu un griezumu vietas.


src=
3.att.

src=
4.att.

Iestati vajadzīga diametra flīžu frēzi (5.att.) un veic urbumus (6.att.).


src=
5.att.

src=
6.att.


Ar roboto špakteļlāpstu uzklāj flīžu līmi (7.att.), izlīdzini to un piestiprini flīzi (8.att.), stingri to iespiežot līmes masā. Ar garāku līmeņrādi (9.att.) būs ērtāk iespiest flīzes vienā plaknē un vienlaikus precīzi kontrolēt to taisnumu (kas jāveic gan vertikāli un horizontāli, gan pa diogonāli), savukārt ierobežotāji (krustiņi) palīdzēs izveidot precīza attāluma šuves (10.att.).


src=
7.att.

src=
8.att.


src=
9.att.

src=
10.att.


Parasti flīzes neizdodas izkārtot tā, lai arī stūrī rindas pēdējā būtu tāda paša platuma, kā visas pārējās, tāpēc nepieciešams nomērīt (11.att.), iezīmēt un nogriezt lieko. Šim procesam paredzēts flīžu griezējs (12.att.). Atkarībā no flīžu lieluma, ūdens nolaišanas panelim paredzētā atvere arī var prasīt rūpīgu cauruma izgriešanu, kur var talkā ņemt arī leņķa slīpmašīnu ar disku akmenim.


src=
11.att.

src=
12.att.

Pie apakšējās rindas, ko sākotnēji bijām atstājuši neflīzētu, var ķerties tikai tad, kad pamatklājums ir sastindzis. Tad var demontēt piestiprināto latu un nobeigt flīzēšanu (13.att.). Pēc aptuveni 3 dienām varēs veikt šuvošanu – šuvju masas izlīdzināšanu ar šuvju gumijas vai sūkļdēļa palīdzību, kam seko notīrīšana ar tīru sūkli un nosusināšana ar lupatu. Kā jau solīts, arī par šo procesu smalkāk citreiz. 
src=
13.att.

Tagad laiks ūdens nolaišanas paneļpogas, pieslēgcauruļu un klozetpoda montāžai. Sākam ar paneli, kur jāieliek un jānozāģē vajadzīgajā garumā skrūvju stiprinājumi (14.att.), jāpieliek un jāpieskrūvē paneļpogas stiprinājumi (15.att.).


src=
14.att.

src=
15.att.

Nomēra (16.att.), nozāģē, noklāj ar silikona hermētiķi (17.att.) un ievieto podā caurules.


src=
16.att.

src=
17.att.


Nomēra (18. un 19.att.) un ieskrūvē vajadzīgajā garumā poda stiprinājuma vītņstieņus.


src=
18.att.

src=
19.att.

Ar silikona hermētiķi noklāj caurumus, kuros tiks ievietotas caurules, un poda perimetru (20.att.). 
src=
20.att.

src=
21.att.
Uzmauc podu uz vītņstieņiem, uzliec paplākšņus, uzgriežņus un stingri pievelc (21.att.). Pievilkšanu gan jāveic ar izjūtu, jo pārlieka centība var novest pie keramikas sabojāšanas. Tagad nebūtu lieki pārbaudīt poda taisnumu ar līmeņrādi, jo nelielas neprecizitātes vēl var labot.
Kad ar līmeni viss kārtībā, sienas un poda saduri apstrādā ar silikona hermētiķi. Ievieto poda sēdekļa vītņskrūves (22.att.) tām paredzētajos caurumos podā un cieši pieskrūvē. 
src=
22.att.


Laiks veikt ūdens nolaišanas paneļpogas piestiprināšanu, sākumā pievienojot abas gaisa caurulītes (23.att.) un visbeidzot iestiprinot pašu paneļpogu (24.att.).


src=
23.att.

src=
24.att.



Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.