building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi1691
Nozares raksti32878
Piebraucamais ceļš - Kurš par to ir atbildīgs? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Piebraucamais ceļš - Kurš par to ir atbildīgs?

Piebraucamais ceļš - Kurš par to ir atbildīgs?

Kāds lasītājs portālam Building.lv lūdza palīdzību apsaimniekošanas jautājumā, mēs steidzam palīdzēt un jautājām padomu konkrētās sfēras speciālistam.

autors: Piebraucamais ceļš - Kurš par to ir atbildīgs?
Foto: Piebraucamais ceļš - Kurš par to ir atbildīgs?; autors: Piebraucamais ceļš - Kurš par to ir atbildīgs?
Kāds lasītājs portālam Building.lv lūdza palīdzību apsaimniekošanas jautājumā, mēs steidzam palīdzēt un jautājām padomu konkrētās sfēras speciālistam.

Jautājums : "Esam nopirkuši jaunu dzīvokli un pārvākušies uz jaunu rajonu Rīgā. Arī apkārtējās mājas, kā mums zināms, ir privātīpašumi. Problēma ir piebraucamais ceļš, kas ir koplietošanā un nevienam no mums nepieder un ir drausmīgā stāvoklī. Asfalta segums ir drausmīgs, bedres ir tik lielas, ka tad, kad uzlīst lietus, veidojas tik lielas peļķes, ka šķiet būs vajadzīga laiva, lai tiktu tām pāri. Ar auto tādos brīžos bail braukt. Neviens par to neliekas ne zinis, ko darīt? Kurš par to ir atbildīgs un kur vērsties, lai kaut kas mainītos?"

Building.lv sadarbībā ar CLEANHOUSE (www.cleanhouse.lv) atbild:"Vispirms iedzīvotājam jāsaprot, ka tad, kad viņš nopērk jaunu dzīvokli, viņš nopērk ne tikai šī dzīvokļa četras sienas, virtuvi un vannas istabu, bet arī kāpņu telpu, stāvvietu auto pie mājas, apstādījumus utt. Par to visu viņam jārūpējas kā par savu īpašumu, nevis vienaldzīgi jānoskatās uz to, kas notiek ārpus viņa dzīvokļa sienām, uzskatot, ka tas uz viņu neattiecas.

Cilvēki pērkot dzīvokli reizēm to neapzinās un nemaz nepadomā par tādām būtiskām lietām kā apsaimniekošana, jo tobrīd domā tikai par to, kā ātrāk nokārtot visus papīrus, kamēr īpašuma cenas nav cēlušās, līdz ar to vēlāk rodas šī nezināšana un problēmas. Arī reklāmas un firmas mudina ātrāk nopirkt īpašumu un cilvēks vienkārši aizmirst par šīm lietām. Runājot par šo situāciju, jāpiebilst svarīgs fakts, ka pēc notikušās zemes reformas nav iespējama situācija, ka zeme nevienam nepieder!

Tā pieder vai nu kādam privātam īpašniekam, pašvaldībai vai valstij. Šim iedzīvotājam vispirms ir jānoskaidro vai viņš pats nav šī koplietojamā ceļa līdzīpašnieks. To var noskaidrot zemes grāmatā, kurā ir precīzi atzīmētas visas robežas un īpašnieki, kā arī izlasot savu nomas vai pirkšanas līgumu. Iespējams, ka šis ceļš pieder kādam citam, kurš vienkārši negrib uzņemties rūpes par to. Situācija, kad šis ceļš, pa kuru varat piekļūt savam īpašumam pieder kādam citam, ir tā saucamais servitūta ceļš.
(Servitūts ir tāda tiesība uz svešu lietu, ar kuru īpašuma tiesība uz to ir lietošanas ziņā aprobežota kādai noteiktai personai vai noteiktam zemes gabalam par labu – tā nosaka Civillikuma 1130. pants.

Tas nozīmē, ka, iegādājoties konkrētu nekustamo īpašumu, pircējam ir jānoskaidro vai viņš pilnībā un neierobežoti varēs lietot savu iegādāto īpašumu. Ir jānoskaidro vai kaut kāda ziņā viņa tiesības nav ierobežotas.)

Par šīm lietām vislabāk atbildēs jūsu mājas pārvaldnieks, kura uzdevums ir konsultēties ar mājas iemītniekiem un risināt šādas problēmas.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.