Pilnāks vairs nevar būt
Pircēja un pārdevēja sapnis sastopas dzīvojamās vai darbam izmantojamās telpās ar tā dēvēto "pilno apdari". Pircējam nav jālauza galva, kādā stilā veidot telpu dizainu, savukārt, pārdevējiem "pilnā apdare" ļauj šādas telpas tirgot par salīdzinoši augstu cenu.
Foto: Pilnāks vairs nevar būt; autors: Pilnāks vairs nevar būtPircēja un pārdevēja sapnis sastopas dzīvojamās vai darbam izmantojamās telpās ar tā dēvēto "pilno apdari". Pircējam nav jālauza galva, kādā stilā veidot telpu dizainu, savukārt, pārdevējiem "pilnā apdare" ļauj šādas telpas tirgot par salīdzinoši augstu cenu. Būtiska priekšrocība, izvēloties telpas šādos projektos, ir iespēja izvairīties no dzīves "mazajā būvlaukumā", kad lāgā nepabeigtajos dzīvokļos "melnās, pelēkās vai baltās" apdares gadījumā notiek masveidīgs un aktīvs kosmētiskais vai kapitālais remonts.
Iegādājoties telpas ar "pilno apdari", ar nosacītiem mīnusiem tomēr jārēķinās. Protams, telpas ir tīras, gaišas, viss spīd un laistās, santehnika atrodas vietā, gaismas ķermeņi arīdzan, ir iespēja apmesties uz dzīvi gandrīz nekavējoties, ja "pilnās apdares" interpretācija konkrētajā gadījumā paredzējusi arī virtuves iekārtas un gāzes vai elektriskās plīts uzstādīšanu. Taču aiz ārējā spožuma nav redzami slēpto darbu trūkumi un tie parādās tikai ekspluatācijas laikā, piemēram, telpās ir slikts mikroklimats, jo ventilācijas sistēma ierīkota nekorekti; parādās visādi apdares defekti vai pavirši veiktu darbu sekas.
Padoms: pirms pirkšanas līguma parakstīšanas, pircējiem ieteicams paņemt rokās mērlentu un pārmērīt visas telpas, reāli pārliecinoties vai telpu kvadratūra atbilst plānos un pirkuma līgumā norādītajiem cipariem un vai nav mazāka par 1-3 kvadrātmetriem. Tik minimālu tīšu/netīšu samazinājumu ar aci pamanīt nevar. Ir gadījies visādi…