building.lv skaitļos

Lietotāji online11
Aktīvie uzņēmumi19830
Nozares ziņas33032
Pirmais mācību seminārs – diskusija Latvijā par Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna izstrādi pašvaldībās notiek Rīgā : building.lv - par būvniecību Latvijā

Pirmais mācību seminārs – diskusija Latvijā par Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna izstrādi pašvaldībās notiek Rīgā

Pirmais mācību seminārs – diskusija Latvijā par Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna izstrādi pašvaldībās notiek Rīgā
Foto: Pirmais mācību seminārs – diskusija Latvijā par Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna izstrādi pašvaldībās notiek Rīgā

Rīgas domes sēžu zālē 2014.gada 16.maijā notika pirmais mācību seminārs-diskusija no cikla, ko organizē Rīgas enerģētikas aģentūra kopā ar Latvijas Pašvaldības Savienību (LPS) starptautiskā projekta STEP-UP (Energoefektivitātes stratēģiskie instrumenti pilsētu attīstības plānošanai) ietvaros.

Projekts paredz Rīgas pilsētas ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna (Rīcības plāns) izstrādi viedai pilsētai, kas ir jau pabeigts, un apmācības procesa organizēšanu pašvaldībām, lai dalītos pieredzē par šādu rīcības plānu izstrādāšanu.

Rīcības plānu izstrāde ir obligāta pilsētām, kas parakstījušas pilsētu mēru paktu, un Latvijā šādu pilsētu ir 18 – Rīga, Jelgava, Jēkabpils, Liepāja, Jūrmala, Balvi, Ikšķile, Kārsava, Ķegums, Līvāni, Lielvārde, Ludza, Ogre, Salaspils, Saldus, Tukums, Valka un Viļāni. Tās jau savus Rīcības plānus ir izstrādājušas, vai nu vadot to izstrādi pašas, kā, piemēram, Rīga - Rīgas enerģētikas aģentūras vadībā, Jelgava un Jēkabpils – Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūras vadībā, vai arī piesaistot izstrādei specializētas organizācijas un ekspertus, kā Latvijas Vides Investīciju fondu, Fizikālās enerģētikas institūtu un citus.

Nepieciešams atzīmēt, ka Rīcības plānu vai energoplānu izstrādi pašvaldībās paredz jaunie valsts stratēģiskie dokumenti, kur noteikts, ka šādi energoplāni ir nepieciešami, ja pašvaldības vēlēsies energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu projektus jaunajā plānošanas periodā realizēt ar valsts vai struktūrfondu līdzfinansējumu.

Lai pašvaldībās sekmīgi darbotos un veiksmīgi ieviestu jaunās inovatīvās tehnoloģijas, liela nozīme ir piekļuve informācijai un pieredzes pārņemšanai, tādēļ ļoti apsveicams bija priekšlikums no Latvijas Pašvaldības Savienības, kas piedāvāja tā vadībā pilsētām, kas parakstījušas Mēru paktu, savstarpēji sadarboties un apvienoties kopējā informatīvajā tīklā. Kā norādīja Liepājas pārstāvis, šādai apvienībai turpmāk mācības būtu organizējamas atsevišķā grupā, lai runātu jau par ļoti konkrētiem savas darbības jautājumiem. Ar pārējām pašvaldībām mācību process var veidoties, daloties pieredzē un konsultējot par Rīcības plānu (energoplānu) izstrādi un energovadības darba nodrošināšanu pašvaldībās.

Interesants bija ziņojums par speciālas maģistra programmas izveidošanu starptautiskās programmas ietvaros ar nosaukumu – "Viedo pilsētu energoefektīva infrastruktūra". Šī programma domāta, galvenokārt, pašvaldību darbiniekiem, kas veic pilsētplānošanu. Programma izveidota Rīgas Tehniskajā Universitātē un RTU studentu pieteikumus šai programmai gaidīs jau šoruden.

 

www.rea.riga.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.