building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19830
Nozares ziņas33032
Priekšdarbi ziemas sezonā : building.lv - par būvniecību Latvijā

Priekšdarbi ziemas sezonā

Priekšdarbi ziemas sezonā

Nereti der atcerēties, priekšdarbi aizņem ļoti daudz laika un ziema ir vispiemērotākais gadalaiks, kad visu dokumentāciju var sakārtot. Ja viss laikus sagatavots, tad iestājoties pavasarim būvniecības darbi objektā var laicīgi sākties.

autors: Priekšdarbi ziemas sezonā
Foto: Priekšdarbi ziemas sezonā; autors: Priekšdarbi ziemas sezonā
Nereti der atcerēties, priekšdarbi aizņem ļoti daudz laika un ziema ir vispiemērotākais gadalaiks, kad visu dokumentāciju var sakārtot. Ja viss laikus sagatavots, tad iestājoties pavasarim būvniecības darbi objektā var laicīgi sākties.

Ar savu viedokli, sapratni un redzējumu par būvniecību ziemas sezonā - kādi darbi veicami, dalās SIA ATMODA - LP direktors Andris Knapšis


Patlaban situācija ir sekojoša: pieklibo tādas lieta kā projekti, būvatļaujas. Ziemā tās tiek vilktas garumā, bieži vien laika trūkuma dēļ, vēl ir kaut kas jāceļ. Negatīvais ir tas, ka pavasarī visi it kā "pamostas" ar šo dokumentāciju. Celtniekiem ir ļoti daudz darba . Un visu pagūt vienlaikus nav iespējams. Tas nozīmē, ka ļoti bieži neapzināti tiek apiets likums un celtniecība uzsākta bez būvatļaujas.

Uzskatu, ka Latvijā projektēšana, tāmēšana un visas sagatavošanas lietas atmaksas ziņā vajadzētu būt lielākā cenā. Celtnieki šo darbu var veikt ziemā, sagatavot dokumentāciju, t.i., projektēt, tāmēt, slēgt līgumus, vienoties par summām un pasūtīt materiālus. Kā arī apzināt un sameklēt darba spēku.

Ja ziemā šādi rīkotos lielākā daļa, tas krasi atvieglotu ražotāju un tirgotāju darbu. Tad nebūtu pavasarī jāsaskaras ar tik absurdu situāciju, kad visi skrien, ķer, grāb un rauj. Valda milzīgs haoss. Piedāvājums nespēj nodrošināt pieprasījumu. Ar līdzīgu situāciju saskārāmies pērn vasaras otrajā pusē, kad Latvijā nebija pieejams betons.

Ko objektā var darīt celtnieki? Uzskatu tam paredzēta vasara, lai objektu dabūtu zem jumta. Ziemā veicami iekšdarbi un montāžas darbi.

Atceroties padomju laikus mēs par tiem smīkņājam, izsmejam tā laika celtniecību – vasarā kasām vēderus, ziemā būvējam. Sākoties atmodai šādu politiku noliedzām. Bet, kas notiek šodien? Paraugoties apkārt, to vien tik dzirdam – ir jābūvē ziemā.

Šodien, lai darbus veiktu salā betonam jaucam klāt ķīmiju. Process risinās, kaut ko saķer un sacietē. Bet, neviens nav painteresējies, kas notiks zemei atlaižoties pasavarī un vasarā? Cik izturīgs betons ir pēc tam? Vai tas būs tik pat izturīgs, kā vasarā bez šiem piemaisījumiem lietais betons? Rodas virkne neskaidru jautājumu. Vai tik nebūs tā, ka pēc kāda laika šo tehnoloģiju noliedzot teiksim - tas nav īsti riktīgi.

Pirms izvēles izdarīšanas- būvēt ziemā vai nē, ir jāuzdod sev vairāki jautājumi. Ja es sev celtu māju, vai šodien riskētu piešļākt klāt tam mūrim kaut kādu ķīmiju? Vai tas nesāks pēc 10 gadiem drupt? Vai tomēr labāk četrus mēnešus paciesties un uztaisīt tā kā vajag? Un ieguvums būs gan finansiāli izdevīgāks, gan arī tehnoloģiski drošāks.

Neapšaubāmi visi grib nopelnīt un strādā arī ziemā. Katrs ir individualitāte un dara kā grib. Nebūt nevēlos nolikt citu kolēģu viedokli, bet ja šodien pie manis griestos pasūtītājs ar lūgumu, lai iebetonē pamatus, es viņam izstāstīšu to pašu ko jums. Ja viņš paliks pie sava, protams, iebetonēšu, bet arī rakstīšu, ka atbildību neuzņemos.



Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.