Pusceļā uz kvalitatīvu dzeramo ūdeni!
Noslēdzoties ES Kohēzijas fonda līdzfinansētajam projektam "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos", projekta realizētāji secinājuši – lai vismaz 95% Latvijas pilsētu iedzīvotāju pilnībā nodrošinātu ar kvalitatīvu dzeramo ūdeni, kā to paredz ES prasības, nepieciešams vēl vismaz tikpat liels investīciju apjoms.
Foto: Pusceļā uz kvalitatīvu dzeramo ūdeni!; autors: Pusceļā uz kvalitatīvu dzeramo ūdeni!Noslēdzoties ES Kohēzijas fonda līdzfinansētajam projektam "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos", projekta realizētāji secinājuši – lai vismaz 95% Latvijas pilsētu iedzīvotāju pilnībā nodrošinātu ar kvalitatīvu dzeramo ūdeni, kā to paredz ES prasības, nepieciešams vēl vismaz tikpat liels investīciju apjoms.
ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos", kurš tika uzsākts 2006. gadā ar mērķi nodrošināt kvalitātīva dzeramā ūdens pieejamību katram Latvijas iedzīvotājam un veicinātu vides piesārņojuma mazināšanu ilgtermiņā, kopējās izmaksas ir gandrīz 105 miljoni EUR, no kuriem valsts budžeta finansējums ir 46,8 miljoni, ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums 44,6 miljoni, bet pašvaldību un uzņēmumu ieguldījums 13,2 miljoni. Projekta realizētāji uzsver - pēc patreiz uzsākto un tūlīt izsludināto ES līdzfinasēto projektu realizācijas, darbs ūdenssaimniecību attīstībā neapstājas. Austrumlatvijā ūdenssaimniecību projekti ir realizēti veiksmīgi, bet daudzviet citos Latvijas reģionos iedzīvotājiem joprojām kvalitatīvs dzeramais ūdens nav pieejams.
Projekts "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos" ir tikai viens no Latvijā realizētajiem ūdenssaimniecību projektiem, bet investīciju un iesaistīto pašvaldību ziņā tas ir pats lielākais šāda veida projekts. Projekta ietvaros 18 Latvijas pašvaldībās tika izbūvētas un renovētas ūdenssainiecības: izbūvētas 2 jaunas un rekonstruētas 12 esošās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas; izbūvētas 4 jaunas un rekonstruētas 10 esošās dzeramā ūdens sagatavošanas stacijas; izbūvēti 102 km kanalizācijas tīklu un 69 km ūdensapgādes tīklu.
Avots: www.vidm.gov.lv