RTU atklās doktorantu remontētu darba telpu un jaunu laboratoriju
RTU atklāta doktorantu darba telpa, kur pašu studējošo spēkiem iekārtotas pastāvīgas darba vietas Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras doktorantiem.
Foto: RTU atklās doktorantu remontētu darba telpu un jaunu laboratoriju; autors: RTU atklās doktorantu remontētu darba telpu un jaunu laboratorijuOtrdien, 19. maijā, plkst. 12 Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnzinību fakultātē (RTU TMF), Ezermalas ielā 6 k tiks atklāta doktorantu darba telpa, kur pašu studējošo spēkiem iekārtotas pastāvīgas darba vietas Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras doktorantiem. Tiks prezentēta arī renovētā Materiālu zinību laboratorija un nupat uzstādītais hidraulikas mācību aprīkojuma komplekts.
RTU TMF Mašīnbūves tehnoloģijas institūta Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras doktorantu darba telpu vairākus mēnešus remontējuši paši doktorantūras studenti. Telpā iekārtotas septiņas pastāvīgas doktorantu darbavietas, ir pieejams interneta pieslēgums, kā arī neliela bibliotēka. Iecerēts, ka doktoranti telpā uzturēsies, gatavojot disertācijas, zinātniskos pētījumus un rakstus. Doktoranti ir izremontējuši arī blakus esošo telpu, kurā iekārtotas darba vietas diviem mācībspēkiem un laboratorijas vadītājam.
«Jaunā darba telpa turpmāk sniegs iespēju doktorantūras studentiem strādāt uz vietas, universitātē. Doktoranti turpmāk, gatavojot disertācijas, varēs uzturēties vienā telpā, līdz ar to arī kopā ģenerēt jaunas, kreatīvas idejas, pilnveidot prasmes strādāt grupā un kopā meklēt labākos risinājumus problēmām, kas rodas promocijas darbu tapšanas gaitā. Bez tam strādājot ar disertāciju uz vietas, katedrā, ir vieglāk pieejami mācībspēki un specializētā literatūra. Doktoranti tādējādi ir izdarījuši lielu darbu paši savā un universitātes labā,» atzīst Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras vadītājs docents Toms Torims.
Savukārt renovētajā Materiālu zinību laboratorijā studējošie turpmāk varēs veikt visaptverošus materiālu makro- un mikrostruktūras pētījumus. Šajā mācību laboratorijā ir pieejams metalogrāfijas optiskais mikroskops IM 200 MEISI un mikroskopi MH818, kas atļauj pētīt metāla mikrostruktūru palielinājumā līdz 1000 reizēm. Mikroskops savienojumā ar digitālo kameru un datoru ļauj metāla mikrostruktūru aplūkot uz lielā ekrāna. Ar jaunās aparatūras palīdzību iespējams iegūt arī augstas kvalitātes metāla mikrostruktūras fotoattēlus. Laboratorijā ir uzstādīta arī karsēšanas krāsns ar digitālo temperatūras kontroli, kura nodrošina materiāla termisko apstrādi temperatūrā līdz 1200ºC.
Vēl viens jaunievedums katedrā ir tikko saņemtais Hidraulikas mācību aprīkojuma un uzskates materiālu komplekts. Daļa no šī aprīkojuma ir iegādāta, īstenojot RTU zinātnisko projektu «Hidroiekārtu komponentu raksturlīkņu pētījumi, nosakot hidrosistēmu darbības matemātisko modeli» – par RTU līdzekļiem. Bet pilnīgāku hidraulikas aprīkojuma komplektāciju nodrošina SIA «FESTO» dāvinājums vairāk nekā Ls 5000 vērībā.
Viss iepriekšminētais tiks prezentēts TMF Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedras telpās 19. maijā plkst. 12.
Materiālu apstrādes tehnoloģijas katedrā veic studentu apmācību mašīnzinātnes un materiālzinātnes jomā. Galvenie studiju kursi ir saistīti ar mašīnbūves tehnoloģiju, materiālzinībām un inženiermateriāliem, metālgriešanas mašīnām, instrumentu projektēšanu un ražošanu. Liela vērība tiek piešķirta mašīnbūves tehnoloģijas un ražošanas iekārtu apguvei, kā arī datorvadības (CNC) darbmašīnu izpētei.
RTU Informācijas centrs