RTU vasaras skola Cēsīs: pilsētvides pētījumi, risinājumi un… minigolfs maiznīcā
No 27. jūlija līdz 10. augustam Cēsīs norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) starptautiskā arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skola «Local Shift», kurā studenti no dažādām pasaules valstīm trīs darbnīcās pētīs veidus, kā veicināt saliedētas kopienas veidošanos, kā stiprināt vietējo identitāti un kā senas prasmes un zināšanas likt lietā mūsdienās.
Vasaras skolas atklāšana notiks svētdien, 28. jūlijā, plkst. 10 Cēsu profesionālajā vidusskolā (Lielā skolas ielā 6). Savukārt izpētes rezultāti un radītās idejas materializēsies izstādē un vairākās telpiskās instalācijās, kuras tiks atklātas piektdien, 9. augustā, plkst. 15 Cēsu profesionālajā vidusskolā un citās pilsētas vietās.
«Vietējās tradīcijas, resursi un ražošana ir tie, kas iezīmē vietu uz globālās kartes un padara to tuvu un saprotamu vietējā mērogā. Taču jēdziens «vietējais» laika gaitā mainās, un tam vajadzīga jauna definīcija,» skaidro vasaras skolas programmas veidotāji Evelīna Ozola un Toms Kokins.
Arī šogad vasaras skola piedāvā publisku lekciju programmu angļu valodā, kas notiks Cēsu profesionālajā vidusskolā. Otrdien, 30. jūlijā, plkst. 16.15 dizaina zīmola «Mammu» līdzdibinātājs Fions Dobins (Fionn Dobbin) stāstīs par sociālā biznesa principiem, savukārt plkst. 17.30 dizaineru kolektīvs «La Bolleur» stāstīs par projektiem Nīderlandē – minigolfu vecā maiznīcā un alus šķirnes radīšanu.
Trešdien, 31. jūlijā, plkst. 16.15 sociālantropologs Viesturs Celmiņš iepazīstinās ar pētījumu par Kazaņas vietas naratīvu un sabiedrības atmiņu, savukārt plkst. 17.30 ar lekciju uzstāsies Konstantinos Pantazis, pārstāvot «Point Supreme» – vienu no šobrīd spēcīgākajām grieķu arhitektūras studijām, kuras veidotie astoņi pašiniciatīvas projekti Atēnām veidoja daļu Grieķijas ekspozīcijas 2012. gada Venēcijas biennālē.
Pirmdien, 5. augustā, plkst. 17.30 Čīles arhitekts Horhe Loboss (Jorge Lobos) stāstīs par koka būvniecības kultūru Čiloe (Chiloè) salā pie Dienvidamerikas krastiem. Ieeja lekcijās bezmaksas.
Atbalsta: Cēsu novada pašvaldība, Valsts izglītības attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests, Nīderlandes Karalistes vēstniecība Latvijā, programma «Brigāde», SIA «Rasmanis & Dankers», AS «Latvijas valsts meži», «Fazer», SIA «Papīrfabrika «Līgatne»».