building.lv skaitļos

Lietotāji online31
Aktīvie uzņēmumi1673
Nozares raksti32872
Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā : building.lv - par būvniecību Latvijā

Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā

Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā

Šī gada 29.novembrī Reaton santehnikas eksperti aicināja uz tikšanos nozares žurnālistus, lai akcentētu īpatnības Latvijas santehnikas tirgū. Sastopami arī šokējoši fakti, kurus demonstrē konkrēti piemēri.

autors: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā
Foto: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā; autors: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā
Šī gada 29.novembrī Reaton santehnikas eksperti aicināja uz tikšanos nozares žurnālistus, lai akcentētu īpatnības Latvijas santehnikas tirgū. Sastopami arī šokējoši fakti, kurus demonstrē konkrēti piemēri.

Pasākumā ar nolūku netika minēti santehnikas ražotāju zīmoli, jo mērķis nav reklamēt, bet skaidrot. Par tēmu iespējams runāt visiem saprotamos terminos- mūsdienīga (jeb kvalitatīva) un nekvalitatīva santehnika. Ir pavisam konkrētas lietas, kas jāzina par santehnikas kvalitātes kritērijiem, lai izdarītu pareizo izvēli. Šie kritēriji skaidroti Arhitektūras un celtniecības centra Reaton izdotajos informatīvi izglītojošajos bukletos Vannas istaba I (Santehnika. Mēbeles. Aksesuāri.)- Kā izvēlēties? un Vannas istaba II (Vannas. Dušas. Jaucējkrāni.)- Kā izvēlēties?, kas patērētājam var kalpot par ceļvedi santehnikas un vannas istabas mēbeļu izvēlē.
Bukletos lasāma teorija, bet patiesā situācija atspoguļojas reālos Latvijas santehnikas tirgus faktos.


autors: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā
Foto: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā; autors: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā
1. Fakts Latvijas santehnikas tirgū- klozetpodi
Starp diviem klozetpodiem ar gandrīz identisku lakonisku dizainu un ar nebūtisku cenas starpību- 14,- Ls, pircējs, iespējams, dos priekšroku lētākajam. Redzamu, patērētājam pamanāmu atšķirību nav. Speciālists, savukārt, norāda uz vairākām nepilnībām lētākajam klozetpodam, kas būtiski samazina preces kalpošanas ilgumu un lietotāja ērtību,- zemāks kaolīna daudzums un augstāks mitruma līmenis keramikā, kas mazina izturību, un glazūras pārklājuma trūkums poda higiēnai svarīgās vietās, zem apmales un ūdens noplūdes caurulē.

Keramika, jeb santehnikas porcelāns ir dabīgs materiāls, kura pamatsastāvu veido kaolīns, citi māla veidi, minerāli, jeb t.s., laukšpats un kvarcs. Keramikas izturību nosaka kaolīna daudzums tajā- jo vairāk kaolīna, jo blīvāks, cietāks un kvalitatīvāks pats produkts. Otrs būtisks kvalitātes kritērijs ir glazūras pārklājums. Svarīgi, lai glazūra klāj arī santehnikas neredzamo daļu (klozetpodu iekšējās malas, caurules u.c.), jo tieši šīs zonas visvairāk pakļautas baktēriju un mikrobu ietekmei. Trešais rādītājs ir mitruma procents, kas pēc apdedzināšanas atlicis produktā. Jo mazāks mitruma procents, jo zemāks spriegums pašā produktā– tajā neveidojas plaisas un tas izturīgāks ekspluatācijā.


autors: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā
Foto: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā; autors: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā
2. Fakts Latvijas santehnikas tirgū- dušas galvas
Divas dušas galvas, no kurām viena maksā 7,80 Ls un otra 3,50 Ls, vizuāli nav atšķiramas. Ārēji nav redzams, kura no tām ir kvalitatīvāka, taču speciālists norāda uz vairākām atšķirībām un skaidro to būtiskumu. Dušas galvai attēla kreisajā pusē ir teflona pārklājums, kas rūpējas par to lai neveidojās kaļķa nogulsnes, tās sprauslas ir no silikona nevis gumijas vai plastmasas, kas nodrošina to neaizsērēšanu un vieglu kopšanu. Dušas galvā izmantotā ABS plastmasa ar vairākiem pārklājumiem, tai skaitā vara pārklājumu, kas nedot dušas galvai "elpot" pie ūdens temperatūras svārstībām. Tas nodrošina virsējā pārklājuma (hroma, piemēram) izturību, dušas galva neplaisā. Savukārt dušas galva labajā pusē ir uz pusi lētāka. Tās sprauslas ir no plastmasas un tai nav teflona pārklājuma, kas būtiski apgrūtina kopšanu un samazina tās ilgmūžību.


autors: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā
Foto: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā; autors: Reaton aukstā duša- šokējoši fakti santehnikas tirgū Latvijā
3. Fakts Latvijas santehnikas tirgū- jaucējkrāni
Attēlā redzamo jaucējkrānu cena atšķirtas vairāk kā 15 reizes, lai arī to dizains ir identisks. Viens no tiem maksā 276,- Ls, bet otrs 18,- Ls. Aizdomīgu dara arī fakts, ka vienam no krāniem ir 5 gadu, bet otram 6 mēnešu garantija (pēc LR likuma garantijai jābūt vismaz 2.gadi). Atšķirības slēpjas detaļās- . Kvalitatīvā krāna sietiņš ir pārklāts ar teflona kārtu , kas aizkavē apkaļķošanos un ir viegli kopjams, bet lētajam kvalitatīvā krāna atdarinājumam ir metāla sietiņš, kas deformējas no pieskāriena vien un neaizkavē kaļķa veidošanos. Krāni izgatavoti no atšķirīgiem materiāliem– viens no kvalitatīva misiņa, bet otrs no sakausējuma, kam piejaukts pat cilvēka veselībai kaitīgais svins. Materiālu atšķirību var redzēt, noņemot krāna rokturi- kvalitatīvā krāna iekšējā daļa ir tīra, misiņš nav apsūbējis. Nekvalitatīvajam jaucējkrānam roktura iekšdaļa ir apsūbējusi un izskatās netīra, it kā nedaudz sapelējusi. Nekvalitatīvā krāna rokturi slikti fiksējas un lietojot kustās.

Viena no svarīgākajām jaucējkrāna sastāvdaļām ir kārtridžs – vizuāli neredzama un trīs dimensijās kustīga ierīce, kas iestrādāta krāna korpusā ūdens plūsmas regulēšanai. Ja vadošo Eiropas ražotāju jaucējkrānu kārtridži ir no keramikas, tad masveida produkcijā tie parasti ir no plastmasas vai metāla. Atšķirībā no plastmasas, kas lūzt, un metāla, kas sarūsē, keramikas kārtridžs ir ļoti izturīgs, ideāli gluds un tam nav nepieciešamas gumijas blīves, kas ātri nodilst, ievērojami saīsinot krāna kalpošanas mūžu. Otra svarīgākā jaucējkrāna sastāvdaļa ir aerators jeb krāna uzgalis, caur kuru tek ūdens. Masveida produktos tas ir metāla sietiņš vai plastmasas ieliktnis, kas ātri apkaļķojas un ierobežo ūdens strūklas plūsmu vai lūzt. Par īpaši kvalitatīviem uzskatāmi aeratori ar silikona sietu vai sietu, kas pārklāts ar teflona kārtu. Silikonam kaļķis nepielīp – krāna uzgali var notīrīt ar vieglu pirkstu pieskārienu.

4.Fakts Latvijas sabiedrība novērtē mūsdienu santehnikas priekšrocības
ACC Reaton sadarbībā ar būvniecības vortālu www.building.lv veicis sabiedrības aptauju. Uz jautājumu Kuras no mūsdienīgas santehnikas priekšrocībām Jums šķiet visvērtīgākās? 72% respondentu atbildēja, ka viņiem visbūtiskākā ir iespēja komplektēt visu vannas istabu (santehniku, mēbeles, aksesuārus) no viena ražotāja vienas kolekcijas. Iespēja samazināt ūdens patēriņu ar santehnikas palīdzību šķiet būtiska 13% aptaujāto. Santehnikas pārklājuma spēja nodrošināt, ka uz tā nepaliek ūdens nogulsnes būtiska 6% respondentu. To, ka santehnikas dizaina vērtība līdzinās mākslai, par svarīgu atzina 5% respondentu.
Arī santehnikas pieprasījums un pārdošanas rezultāti apstiprina šo tendenci- patērētāji aizvien vairāk dot priekšroku kompleksiem risinājumiem, no viena ražotāja izvēloties visu vannas istabas komplektāciju.

Secinājumi
Pirms izdarīt izvēli un iegādāties santehniku un mēbeles vannas istabai Reaton speciālisti iesaka:
Teorētiski iepazīties ar piedāvājumu un iespējām, ko sniedz mūsdienīga santehnika, lasot bukletus- Vannas istaba I un Vannas istaba II, rakstus Internetā un runājot ar profesionāliem konsultantiem.
Jāuzzina par ražotajiem, kam var uzticēties, un faktoriem, kas veido cenu.
Jāuzzina par tirgotājiem, kam var uzticēties servisa ziņā (garantijas remonts, detaļu maiņa).
Maksājot par savu izvēli jādomā ilgtermiņā. Kā demonstrē piemēri, tas ne vienmēr nozīmē lielu cenas starpību. Reizēm cenas starpība var būt minimāla, bet kvalitātes starpība- milzīga.

Uzziņai
Jau iepriekš ziņots, ka Reaton veic patērētāju izglītošanas kampaņu Kā izvēlēties? Kampaņas ietvaros izdotos bukletus latviešu un krievu valodā bez maksas iespējams saņemt visās Reaton tirdzniecības vietās Rīgā un reģionos, vai pa pastu, aizpildot pieteikuma anketu internetā http://www.reaton.lv/interior/bukleti/form/.
Reaton klāstā esošie bukleti: Flīzes- kā izvēlēties?, Parkets vai lamināts- kā izvēlēties?, Tapetes un sienas segumi- kā izvēlēties?, Vannas istaba I (Santehnika. Mēbeles. Aksesuāri.)- Kā izvēlēties? un Vannas istaba II (Vannas. Dušas. Jaucējkrāni.)- Kā izvēlēties?

Papildu informācija:
Alise Limba /sabiedrisko attiecību speciāliste/
Tel: 67023010; 26407662; Fakss: 67553704
E-pasts: alise.limba@reaton.lv; Mājaslapa: www.reaton.lv


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.