building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19585
Nozares ziņas33011
Reģionālā Olimpiskā centra Valmierā plānotās celtniecības izmaksas ir 3 miljoni latu : building.lv - par būvniecību Latvijā

Reģionālā Olimpiskā centra Valmierā plānotās celtniecības izmaksas ir 3 miljoni latu

SIA "Vidzemes Olimpiskais centrs" centra ierīkošanai paredzētās sporta būves izmaksas plāno 3 miljonu latu apmērā ar apgrozījumu Ls 250 000 gadā, - šodien Valmierā reģionālā Olimpiskā centra projekta prezentācijā teica Valmieras mērs Māris Kučinskis.

SIA "Vidzemes Olimpiskais centrs" centra ierīkošanai paredzētās sporta būves izmaksas plāno 3 miljonu latu apmērā ar apgrozījumu Ls 250 000 gadā, - šodien Valmierā reģionālā Olimpiskā centra projekta prezentācijā teica Valmieras mērs Māris Kučinskis.

Pēc SIA "Nams" arhitektu izstrādātā projekta sporta kompleksu - sabiedrisko centru Latvijas Olimpiskās komitejas atbalsta gadījumā plānots būvēt pagaidām tukšajā pļavā pie AS "Vidzemes piens" ēkas. To veidos divas celtnes - sporta būves un sabiedriskās ēkas, kur, visticamāk, tiks ierīkots tirdzniecības centrs. Pie abām ēkām būs arī autostāvvieta.

Sporta būvi, kas galvenokārt plānota kā sporta treniņu bāze plaša klāsta sporta veidiem, plānots celt divos stāvos. Pirmajā atrastos hokeja halle ar skatītāju tribīnēm 600 cilvēkiem un daudzfunkcionāla sporta halle ar caurspīdīgām stikla sienām basketbolam, florbolam, volejbolam, minifutbolam, rokas bumbai un vieglatlētikai - tajā būtu 150 metru garš skrejceļš. Pirmajā sporta būves stāvā plānots ierīkot arī badmintona un tenisa laukumus.

Savukārt otrajā stāvā paredzēta liela izmēra trenažieru zāle sportistiem, aerobikas un horeogrāfijas zāle, kafejnīca, kā arī rehabilitācijas bloks, kur tiktu piedāvāti fizioterapijas, masāžas un saunas pakalpojumi.

Dažādo sporta veidu apvienību pārstāvji, kas bija ieradušies uz prezentāciju, lai paustu atbalstu Olimpiskā centra projektam Valmierā, uzsvēra tā nozīmību sporta attīstībā Vidzemē un akūto treniņu un sacensību telpu trūkumu. Izskanēja arī pārmetumi par neatrisināto izmitināšanas problēmu sportistiem, kas nav valmierieši, un iecerētā sporta kompleksa nepietiekami plašo lietojumu.

Valmieras tenisa un badmintona kluba "Gauja" vadītājs Jānis Trops norādīja, ka šādas sporta ēkas izbūve nodrošinātu atbilstošas telpas arī profesionālu tenisistu un badmintonistu sagatavošanai.

"Ļoti asa ir pieaugušajiem piemērotu treniņa telpu problēma, ar pašreizējo bāzi spējam sagatavot tikai jauniešus līdz 16 gadu vecumam, pēc tam sportisti ir spiesti šo nodarbošanos pamest, lai gan mums ir treneri, kas spētu nodrošināt profesionāļu sagatavošanu, un kontakti ar starptautiskām sporta organizācijām, kuras atbilstošu telpu nodrošināšanas gadījumā vēlētos Valmierā rīkot arī starptautiska mēroga sacensības," sacīja Trops.

Arī Valmieras peldēšanas kluba "Akva" un sporta skolas pārstāve prezentācijā uzsvēra, ka Valmierā patlaban nav iespēju skriet pa apli iekštelpās un šāda skrejceļa izveidošana neapšaubāmi veicinātu vieglatlētikas attīstību Valmierā.

Valmieras hokeja kluba pārstāvis pauda, ka pēdējo reizi pirms trim gadiem laika apstākļi ziemā bijuši atbilstoši, lai varētu rīkot hokeja spēles brīvdabas hokeja laukumā pie Daliņa stadiona, savukārt hokeja halles iekštelpās Vidzemē nekur neesot. "Hokeja treniņu un sacensību bāzes izveidošanas gadījumā Valmierā tiktu dibināta hokeja skola, un jau apmēram 2010.gadā no šejienes varētu nākt pirmie profesionālie hokejisti," sacīja hokeja kluba pārstāvis.

Neapmierinātību ar nelielo vieglatlētikas halles kvadratūru pauda Valmieras domes deputāts Jānis Siliņš, kas pārstāvēja Valmieras riteņbraukšanas klubu. Siliņš norādīja, ka šī halle varētu būt iespēja beidzot uzstādīt Latvijai uzdāvināto saliekamo velotreku, kurš jau divus gadus stāvot neuzstādīts, jo neesot atbilstošu telpu.

"Ja jau plānojam ieguldīt tik lielus līdzekļus, jānodrošina plašs halles lietojums, lai Valmierā, uzstādot šo treku, varētu veidot reģiona riteņbraukšanas centru. Nopietniem vieglatlētikas treniņiem daudz par mazu ir arī 150 metru skrejceļš," sacīja Siliņš.

Projekta izstrādātāji pauda, ka starptautiskiem sacensību standartiem halles telpas neatbilst, jo centrs galvenokārt plānots kā treniņu bāze, izskanēja arī neatrisinātais jautājums par nepietiekamu dzīvojamo platību, kur izmitināt sportistus no citām Vidzemes pilsētām.

Centra īstenošanas projektam dibināta Valmieras domes SIA "Vidzemes Olimpiskais centrs", tajā ieguldīts Ls 180 000 pamatkapitāls. Līdz 15.martam projekts jāiesniedz Olimpiskajā komitejā, 10.aprīlī plānota sēde, kurā tiks izvēlēta viena no projektus iesniegušajām pilsētām, kurai tiks piešķirts valsts galvots kredīts.

Kopā projektus plāno iesniegt apmēram 12 pilsētas, no Vidzemes pieteikumus gatavo arī Smiltene, Madona, Cēsis un Alūksne kopā ar Gulbeni.


Agnese Krivade LETA
Copyright © LETA
Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.