building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi1672
Nozares raksti32871
"Rīgas ĢeoMetrs" šogad plāno aktualizēt Rīgas pamatkarti : building.lv - par būvniecību Latvijā

"Rīgas ĢeoMetrs" šogad plāno aktualizēt Rīgas pamatkarti

Rīgas domes kapitālsabiedrība "Rīgas ĢeoMetrs" šogad plāno aktualizēt Rīgas pamatkarti un veikt daudzfunkcionālās globālās navigācijas pozicionēšanas sistēmas "EUPOS® - Rīga" komercializāciju.

Rīgas domes kapitālsabiedrība "Rīgas ĢeoMetrs" šogad plāno aktualizēt Rīgas pamatkarti un veikt daudzfunkcionālās globālās navigācijas pozicionēšanas sistēmas "EUPOS® - Rīga" komercializāciju, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Marija Ābeltiņa.

"Rīgas ĢeoMetrs" šogad turpinās apgūt modernās tehnoloģijas pareizas, patiesas un operatīvas ģeotelpiskās informācijas iegūšanai un tās nodrošināšanai Rīgas iedzīvotāju un pašvaldības institūciju vajadzībām.

Plānots arī turpmāk sadarboties ar Latvijas Universitāti (LU) un SIA "Geoplāns", kā arī ar Latvijas Ģeotelpisko aģentūru, Valsts zemes dienestu un Rīgas Tehnisko universitāti. Tāpat paredzēts attīstīt sadarbību jauno tehnoloģiju apguvē ar starptautiskajiem partneriem Vācijā, Polijā, Lietuvā, Ungārijā, Čehijā, Slovākijā, Ukrainā un citās valstīs.

2007.gadā plānots pabeigt inženierkomunikāciju informācijas sakārtošanu visā Rīgas pilsētas teritorijā, kas nākotnē varētu ievērojami saīsināt būvprojektu izstrādāšanas termiņus.

Kapitālsabiedrība "Rīgas ĢeoMetrs" ir viena no Rīgas domes palīgiestādēm, kuras uzdevums ir nodrošināt Rīgas politisko un saimniecisko vadību ar precīzu un aktuālu ģeotelpisko informāciju.

2006.gadā "Rīgas ĢeoMetrs" ir izveidojusi daudzfunkcionālo globālās navigācijas pozicionēšanas sistēmu "EUPOS® - Rīga". Šis projekts paveikts sadarbībā ar LU, starptautisko "EUPOS®" projektu un Rīgas domi, "Rīgas ĢeoMetram" piedaloties septiņu valstu INTERREG III C pārrobežu sadarbības projektā "EUPOS - IRC".

"EUPOS® - Rīga" projekta realizācija ir svarīgākais 2006.gada sasniegums. Par šo globālās navigācijas pozicionēšanas sistēmu jau šobrīd izrāda interesi un atzinību daudzas Eiropas valstis," norādīja "Rīgas ĢeoMetra" valdes priekšsēdētājs Gunārs Silabriedis.

Nozīmīgs veikums ir sadarbības uzlabošanās mērniecības jomā ar nozarē praktizējošiem uzņēmumiem un panāktā vienošanās par Rīgas kartogrāfiskās informācijas tālāko uzturēšanu un aktualizāciju.

Viens no svarīgākajiem gada projektiem ir inženierkomunikāciju datubāzes izveidošana ar detālu informāciju par 68% no Rīgas teritorijas, informācijas par pabeigtiem būvobjektiem Rīgas teritorijā efektīva aktualizēšana, sadarbībā ar LU un SIA "Geoplāns" panāktais progress klasiskā ģeodēziskā atbalsta tīkla izvērtēšanā un sapratnē par iepriekšējās mērniecības kvalitāti.

2006.gadā tika sagatavots pamats moderno mērniecības tehnoloģiju izmantošanai, izstrādājot jaunu Rīgas ģeoīda modeli, kas ļaus pietiekami precīzi un īsā laikā noteikt zemes virsmas augstumu pilsētā un tai blakusesošās teritorijās. Ar ģeoīda modeļa precizēšanu saistās arī sadarbības projekti ar LU satelītu lāzertālmēra izbūvē un zenīta teleskopa konstruēšanā.

1879.gadā, izveidojot Rīgas pilsētas Būvvaldi, tika nodibināta Mērniecības nodaļa, kas kontrolēja mērniecības darbus pilsētā. Vairāk nekā 125 gadus Rīgas Ģeodēzijas dienestā tika uzkrāta visdažādākā mērniecības un kartogrāfijas informācija par pilsētas attīstību.

Mērniecības nodaļas mūsdienu pēctecis ir Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība "Rīgas ĢeoMetrs", kurai Rīgas dome ir uzticējusi vairākas funkcijas - kontrolēt topogrāfiskās informācijas kvalitāti, pārbaudīt inženierkomunikāciju izbūvi, piešķirt un uzturēt adrešu datubāzi, aprēķināt koordinātes ielu sarkanajām līnijām, uzturēt Rīgas pilsētas ģeodēziskā atbalsta tīklu un noteikt būvju fasāžu krāsojumu

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.