building.lv skaitļos

Lietotāji online27
Aktīvie uzņēmumi1659
Nozares raksti32865
Rīgas domes kapitālsabiedrības Rīgas ĢeoMetrs sasniegtais 2006.gadā un ieceres nākamajam 2007.gadam : building.lv - par būvniecību Latvijā

Rīgas domes kapitālsabiedrības Rīgas ĢeoMetrs sasniegtais 2006.gadā un ieceres nākamajam 2007.gadam

Kapitālsabiedrība "Rīgas ĢeoMetrs" ir viena no Rīgas domes palīgiestādēm, kuras uzdevums ir nodrošināt Rīgas politisko un saimniecisko vadību ar precīzu un aktuālu ģeotelpisko informāciju.

Kapitālsabiedrība "Rīgas ĢeoMetrs" ir viena no Rīgas domes palīgiestādēm, kuras uzdevums ir nodrošināt Rīgas politisko un saimniecisko vadību ar precīzu un aktuālu ģeotelpisko informāciju.

2006.gadā "Rīgas Ģeometrs" ir izveidojusi daudzfunkcionālo globālās navigācijas pozicionēšanas sistēmu EUPOS® - RĪGA. Šis projekts paveikts sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), starptautisko EUPOS® projektu un Rīgas domes atbalstu, "Rīgas ĢeoMetram" piedaloties septiņu valstu INTERREG III C pārrobežu sadarbības projekta EUPOS – IRC.

"EUPOS® - RĪGA projekta realizācija ir svarīgākais 2006.gada sasniegums. Par šo globālās navigācijas pozicionēšanas sistēmu jau šobrīd izrāda interesi un atzinību daudzas Eiropas valstis. Nozīmīgs veikums ir sadarbības uzlabošanās mērniecības jomā ar nozarē praktizējošiem uzņēmumiem un panāktā vienošanās par Rīgas kartogrāfiskās informācijas tālāko uzturēšanu un aktualizāciju", saka Rīgas domes kapitālsabiedrības "Rīgas ĢeoMetrs" valdes priekšsēdētājs Gunārs Silabriedis.

Viens no svarīgiem aizvadītā gada projektiem ir inženierkomunikāciju datu bāzes izveidošana ar detālu informāciju par 68% no Rīgas teritorijas, tekošās informācijas par pabeigtiem būvobjektiem Rīgas teritorijā efektīvu aktualizēšanu, sadarbībā ar LU un SIA "Geoplāns" panākto progresu klasiskā ģeodēziskā atbalsta tīkla izvērtēšanā un sapratnē par iepriekšējās mērniecības kvalitāti.

2006.gadā tika sagatavots pamats moderno mērniecības tehnoloģiju izmantošanai, izstrādājot jaunu Rīgas ģeoīda modeli, kas ļaus pietiekoši precīzi un īsā laikā noteikt zemes virsmas augstumu pilsētā un tai pieguļošās teritorijās. Ar ģeoīda modeļa precizēšanu saistās arī sadarbības projekti ar LU satelītu lāzertālmēra izbūvē un zenīta teleskopa konstruēšanā.

Savukārt 2007.gadā ir plānots aktualizēt Rīgas pamatkarti un veikt daudzfunkcionālās globālās navigācijas pozicionēšanas sistēmas EUPOS® - RĪGA komercializāciju. Nākamgad "Rīgas ĢeoMetrs" turpinās apgūt modernās tehnoloģijas pareizas, patiesas un operatīvas ģeotelpiskās informācijas iegūšanai un tās nodrošināšanai Rīgas un pirmkārt Rīgas domes institūciju vajadzībām. Ir plānots arī turpmāk sadarboties ar LU un SIA "Geoplāns", kā arī ar Latvijas ģeotelpisko aģentūru, Valsts zemes dienestu un Rīgas tehnisko universitāti, kā arī attīstīt sadarbību jauno tehnoloģiju apguvē ar starptautiskajiem partneriem Vācijā, Polijā, Lietuvā, Ungārijā, Čehijā, Slovākijā, Ukrainā u.c.

"2007.gadā plānots pabeigt inženierkomunikāciju informācijas sakārtošanu visā Rīgas pilsētas teritorijā, kas nākotnē ievērojami saīsinās būvprojektu izstrādāšanas termiņus", atzīmē G.Silabriedis.

1879.gadā, izveidojot Rīgas pilsētas būvvaldi tika nodibināta Mērniecības nodaļa, kas kontrolēja mērniecības darbus pilsētā. Vairāk kā 125 gadus Rīgas ģeodēzijas dienestā tika uzkrāta visdažādākā mērniecības un kartogrāfijas informācija par Rīgas pilsētas attīstību. Mūsdienu Mērniecības nodaļas pēctecis ir Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība "Rīgas ĢeoMetrs", kurai Rīgas dome ir uzticējusi vairākas funkcijas: kontrolēt topogrāfiskās informācijas kvalitāti, pārbaudīt inženierkomunikāciju izbūvi, piešķirt un uzturēt adrešu datu bāzi, aprēķināt koordinātes ielu sarkanām līnijām, uzturēt Rīgas pilsētas ģeodēziskā atbalsta tiklu un noteikt būvju fasāžu krāsojumu.
Plašāka informācija par "Rīgas ĢeoMetru" ir pieejama mājas lapā www.rigasgeometrs.lv .

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa
speciāli RD kapitālsabiedribai "Rīgas ĢeoMetrs"
marija.abeltina@riga.lv , 7012916

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.