Rēzeknē noslēgušies 5. vidusskolas ēkas siltināšanas darbi
Otrdien, 5. jūnijā, Rēzeknes 5. vidusskolā notika projekta "Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai Rēzeknes pilsētas pašvaldības ēkās" (projekta Nr. KPFI-7/82) rezultātu prezentācija, kurā tika prezentēti tālajā 1967. gadā būvētās skolas ēkas siltināšanas un renovācijas darbi.
Projekta gaitā tika nosiltinātas ārsienas, jumts un cokola stāvs, nomainīti logi un durvis, siltināts un sakārtots siltummezgls, ierīkots zibensnovedējs un apgaismojums skolā nomainīts pret energoefektīvāku.
Prezentācijā piedalījās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings, projekta vadītājs Imants Mekša, būvnieku pilnsabiedrības "Piegādātāju apvienība RBSSKALS, RBSSKALS Būvvadība un RBSSKALS Būvsabiedrība" pārstāvji un skolas vadība. Visi bija vienisprātis, ka skolas ēkas renovācija un siltināšana ir labākā dāvana skolai tās 45 gadu jubilejā, kas tiks atzīmēta šī gada septembrī. Visos skolas kabinetos un gaiteņos tagad ir silti un vairs nevajag raizēties par lietus ūdeni, kas iekļuva ēkā izžuvušajiem koka logu rāmjiem. Ēkas ārējais tēls arī ir kļuvis daudz pievilcīgāks. Jāsaka gan, ka šī projekta īstenošanas laikā bija arī sarežģījumi: nepieciešamība piesaistīt papildus finansējumu, izmaiņas tehniskajā projektā, dažas tehnoloģiska rakstura problēmas un pat strīdi par to, kādā krāsā jābūt renovētajai skolas ēkai, u.c. tomēr visi jautājumi un problēmas tika atrisinātas, bet darbu gala rezultāti iepriecinās ne vienu vien skolēnu paaudzi.
Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs rezumējot projekta "Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai Rēzeknes pilsētas pašvaldības ēkā" īstenošanu nosauca par savdabīgu pašvaldības biznesa projektu, jo pašvaldības ēku siltināšana ļauj ievērojami ieekonomēt patērēto siltumenerģiju un līdz ar to arī budžeta līdzekļus. Runājot par 5. vidusskolu, tad, piemēram, 2010. gada janvārī tika patērēti 320 MWh, 2011. gada janvārī – 112. MWh, bet 2012. gada janvārī – tikai 95 MWh.