Rīgā starptautisks pasākums, veltīts jaunajām ūdeņraža tehnoloģijām un to pielietojumam
Š.g. 5.oktobrī Rīgā, Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās, notika interesants seminārs "Ūdeņraža un degvielu šūnu pētniecība un ieviešana – izaicinājumi Latvijai". Semināru REA ir iekļāvusi kopējā Rīgas enerģētikas dienu programmā, jo semināra darbā piedalījās arī REA pārstāvji – Maija Rubīna un Juris Golunovs. Seminārs pulcēja zinātniekus un speciālistus, kas darbojas ūdeņraža tehnoloģiju jomā vai interesējas par to, kā arī studentu pārstāvjus.
Uz semināru bija ieradies vieslektors no Vācijas Dr. Johannes Toplers (Johannes Tőpler), kas savā prezentācijā cita starpā parādīja arī ieskatu enerģijas izmantošanas veidu izmaiņu prognozēs līdz 2080.gadam. Vācija ir viena no valstīm, kas veic nopietnus pētījumus un meklē pielietojuma iespējas ūdeņraža tehnoloģiju jomā un Vācijā jau šobrīd darbojas pilotiekārtas. Par Lielbritānijas pieredzi ūdeņraža tehnoloģiju apguvē stāstīja Gordons Vatts (Gordon Watt). Latvijas zinātnieki informēja par saviem pētījumiem ūdeņraža jomā. Galvenā institūcija, kas iesaistīta pētījumos, ir LU Cietvielu fizikas institūta Ūdeņraža laboratorija, ko vada Dr. Jānis Kleperis. Viņš ir arī Latvijā kopš 2006.gada izveidotās Ūdeņraža asociācijas valdes loceklis. Ņemot vērā ūdeņraža tehnoloģiju aktualitāti, seminārā tika izteikts priekšlikums veidot plašāku informatīvu pasākumu par ūdeņraža tehnoloģijām sabiedrībai, kas varētu notikt nākošā gada sākumā.
Uz pasākumu bija ieradusies arī Eiropas Ūdeņraža, kurināmā šūnu un elektromobilitātes asociācijas (HyER) Briseles ofisa koordinatore Marieke Reijalt. Viņa 3.oktobrī apmeklēja arī Rīgas enerģētikas aģentūru, kur iepazīstināja ar asociācijas uzdevumiem un darbību un pārrunāja aktivitātes, kādas ir jau veikusi Rīgas pašvaldība elektromobilitātes ieviešanā. Savukārt 4. oktobrī Marieke Reijalt Rīgas domē tikās ar Rīgas domes deputātu, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Vjačeslavu Stepaņenko un deputātu Raimondu Timmu. Cita starpā, Rīgas pašvaldība saņēma uzaicinājumu pievienoties Eiropas Ūdeņraža, kurināmā šūnu un elektromobilitātes asociācijai (HyER), kurā šobrīd jau apvienojušās aktīvākās pilsētas un biznesa pārstāvji.