building.lv skaitļos

Lietotāji online35
Aktīvie uzņēmumi19067
Nozares raksti32977
SILTUMAKUMULĒJOŠĀS PLĀKSNES : building.lv - par būvniecību Latvijā

SILTUMAKUMULĒJOŠĀS PLĀKSNES

Minimāls energoresursu patēriņš un maksimāla enerģijas atdeve ir viens no galvenajiem rādītājiem, kas tiek vērtēts, izvēloties piemērotāko apkures veidu (sistēmu) jaunbūvēs, vai domājot par esošās apkures uzlabošanu, papildināšanu vai nomaiņu. Saskaņā ar minēto principu, galvenais mērķis ir panākt maksimālu siltuma atdevi ar minimālu energoresursu patēriņu. Šajā aspektā svarīgi ir ne tikai tas, cik efektīvi attiecīgo energoresursu (piemēram, malku) spēj izmantot attiecīgā iekārta (piemēram, krāsns, kamīns vai cita apkures iekārta), bet arī tas, kā iegūtā siltumenerģija tiek izplatīta telpā. Proti, būtisks ir veids, kā iegūtā siltumenerģija tiek uzkrāta (akumulēta), lai to izplatītu telpā vienmērīgi ilgākā laika periodā (šis princips ir izmantots, piemēram, krāšņu darbībā).

Kamīns ir lieliska apkures iekārta un dizaina elements, ar kuru salīdzinoši īsā laika periodā var sasildīt atdzisušu telpu, taču kamīna uzbūves specifikas dēļ, siltums efektīvi tiek izstarots telpā tikai laikā, kad tas tiek kurināts. Turklāt siltuma izstarošana notiek viļņveidīgi, proti, kad malka ir sadegusi, izstarotā siltuma apjoms ievērojami samazinās, savukārt, atkārtoti papildinot iekārtu ar malku, tā strauji uzkarst. Līdzīgi siltumu izstaro arī čuguna krāsniņas (tā saucamās taupības krāsniņas).

Tādēļ, lai kurināšanas laikā novērstu nevēlamo viļņveidīgo siltuma izplatīšanu un efektīvāk izmantotu attiecīgo iekārtu iegūto siltumu ilgākā laika periodā, nozīmīga būtu kamīna radītā siltuma uzkrāšana (akumulācija) un izstarošana ilgākā laika periodā. Šim nolūkam iespējams izvēlēties Latvijā ražotās siltumakumulējošās plāksnes, kuras tiek izmantotas galvenokārt kamīnu un krāšņu būvniecībā, kā arī citos objektos, kur nepieciešams akumulēt radīto siltumu, vai arī efektīvi norobežot siltumu radošo elementu.

Latvijā ražotās siltumakumulējošās plāksnes

SIA ON birojs, kas Latvijā pazīstams kā kamīnu salons "EVITA", ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijā, kas nodarbojas ar kamīnu un krāšņu pārdošanu un būvniecību. Tādēļ likumsakarīgi, ka "EVITA" ir izvēlējusies uzsākt sadarbību ar SIA Peters Stoves, kas nodarbojas ar minēto plākšņu ražošanu Latvijā. Šī sadarbība sniedz uzņēmuma klientiem, iegādājoties kamīnu vai krāsniņu, iespēju iegūt ne tikai pievilcīgu dizaina elementu, bet arī maksimāli efektīvu apkures iekārtu, kas ļauj kamīna vai krāsniņas radīto siltumu izplatīt telpā vienmērīgi, uzkrāt (akumulēt) un izmantot to ilgākā laika periodā.

Siltumakumulējošo plākšņu izstrāde tika veikta sadarbojoties ar Latvijas būvmateriālu nozares vadošajiem inženieriem. Sadarbības rezultātā iegūtais materiāls var tikt izmantots siltuma uzkrāšanai (akumulēšanai), un, to pielietojot, var uzlabot, piemēram, esošās apkures iekārtas efektivitāti. Papildus minētajam, siltumakumulējošo plākšņu materiāls ir pielīdzināms monolītam betonam, kas nodrošina materiāla stingrību un izturību, vienlaicīgi saglabājot labās plākšņu apstrādes īpašības.

Tātad, ievērojot noteiktus specifiskus aspektus, siltumakumulējošās plāksnes var aizstāt kamīna standarta apdares elementus, piemēram, ģipškartonu un akmensvates izolācijas slāni (skat. 1. attēlu). Kurinot kamīnu, uzstādītās plāksnes uzsils, kā rezultātā kamīna radītais siltums uzkrāsies un izplatīsies telpā ievērojami ilgākā laika periodā, turklāt, tas notiks vienmērīgāk, nekā gadījumā, ja kamīna būvniecībā tiek izmantots standarta izolācijas un apdares materiāls. Papildus minētajam, siltumakumulējošo plākšņu izmantošana nodrošinās objekta stingrību un izturību.

Kā norādīts iepriekš, siltumakumulējošās plāksnes var tikt izmantotas arī citos objektos, kur vēlama vienmērīga siltuma izplatīšana, kā arī siltuma akumulēšana (piemēram, mūrīša izbūve) vai arī siltuma devēja (iekārtas) norobežošana. Protams, atsevišķos objektos var tikt izmantoti ķieģeļi, taču siltumakumulējošo plākšņu priekšrocība izpaudīsies ne tikai tās efektīgajā siltuma akumulēšanas spējā (ko primāri nodrošina materiāla blīvums, kas ir par apt. 25% lielāks kā parastam ķieģelim), bet arī montāžas un apdares praktiskumā, kā arī izmaksu ziņā.

Jāpiemin, ka līdzīgu izstrādājumu pielietošana kamīnu un krāšņu būvniecībā Rietumeiropā tiek izmantota jau salīdzinoši sen. Piemēram, Vācijā kamīnu un tiem līdzīgu objektu būvniecībā faktiski izmanto tikai materiālu, kas ir pielīdzināms siltumakumulējošajām plāksnēm un ļoti retos gadījumos izmanto akmensvati vai tamlīdzīgus izstrādājumus.

Ievērojot minēto, jau šobrīd kamīnu un tiem līdzīgu objektu būvniecībā "EVITA" speciālisti izmanto siltumakumulējošās plāksnes, jo par to priekšrocībām, salīdzinot ar standarta apdares materiāliem, ir pārliecinājušies gan meistari, gan arī klienti.

Plašāku informāciju par siltumakumulējošo plākšņu izmantošanu, tehniskajām īpašībām vai to cenām iespējams iegūt pie šobrīd vienīgā siltumakumulējošo plākšņu izplatītāja Latvijā – kamīnu salonā "EVITA", kas atrodas Brīvības gatvē 363, Rīgā, apmeklējot mājaslapu www.evita.lv, vai arī zvanot pa tel. nr. 67520513.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.