SKURSTENIS, tā tīrīšanu un apsekošanu veic vēl pirms APKURES SEZONAS!

SKURSTENIS, tā tīrīšanu un apsekošanu veic vēl pirms APKURES SEZONAS!

AUZAS!!! Ieliku mājā granulu katlu, bet skurstenī nav vilkmes… Iztīrīju skursteni, arī nelīdz… Vajadzīgs padoms, kur varētu būt problēma? Kā rīkoties!? (Ivara Cerbuļa, kurš pašlaik savā mājā Madonā izbūvē apkuri, jautājums Skursteņslauķu amata brālības meistaram GUNTIM BRAKMANIM)

Diemžēl ar šādu situāciju cilvēki saskaras visai bieži. Saimnieks nopērk mājai modernu apkures iekārtu - granulu, gāzes vai malkas katlu, kamīnu, bet tas vienkārši tehniski neder esošajam mājas dūmvadam, tāpēc arī skurstenī nav vilkmes.

«Iemesli var būt dažādi, taču objektīvi novērtēt situāciju un dot padomu var tikai sertificēts skursteņslauķis. Šādas problēmas mēs palīdzam risināt, novērtējot situāciju uz vietas,» uzsver diplomēts Skursteņslauķu amata brālības meistars ar 15 gadu darba pieredzi, SIA «Skursteņmeistars» (www.skurstenmeistars.lv) direktors GUNTIS BRAKMANIS.

Katrai apkures iekārtai ir atšķirīgs diametrs dūmgāžu izejai. Apkures vai gāzes katlam tas bieži ir ļoti neliels (ap 15 cm), kamīnam - lielāks (ap 20 cm). Lai ēkas dūmvadam pievienotu apkures iekārtu, svarīgi, lai būtu atbilstošs dūmvada kanāla šķērsgriezums. Ja tas ir pārāk mazs, var gadīties, ka apkures iekārtu tehniski nav iespējams pievienot skurstenim.

Tirgotājam, kas pārdod apkures katlu, bieži svarīgāk ir to pārdot, mazāk interesē un viņš arī nezina, kā tā funkcionēs ar esošo mājas skursteni.

GUNTIS BRAKMANIS stāsta: «Nereti mūs aicina uz privātmājām, kur montieris ierīkojis apkures katlu. Savu darbu it kā paveicis - apkures katls silda, tāpēc montieris neparko vairs neatbild. Taču apkures katls ir uzstādīts skurstenim pilnīgi neatbilstošā vietā. Skurstenim tehniski nav iespējams piekļūt - nedz to iztīrīt, nedz pārbaudīt tā tehnisko stāvokli.»

Tāpēc pirms iegādājies un ierīko jaunu apkures iekārtu vai arī maini esošo, pieaicini sertificētu skursteņslauķi.

Skursteņslauķis apsekos esošo dūmvadu, kādā tas ir tehniskajā stāvoklī.

SIA «Skursteņmeistars» skursteņa apsekošanu veic, izmantojot modernu tehnoloģiju - videozondi.

Ievadot to skurstenī, videokamerā var ļoti labi redzēt dūmvada kanāla stāvokli no iekšpuses visā tā garumā, var redzēt kanāla neblīvumus, plaisas, iepriekšējo apkures ierīču pievienojuma vietas.

Skursteņslauķis arī pateiks, vai jaunā apkures iekārta vispār ir piemērota esošajam dūmvadam, ieteiks, kur labāk novietot apkures ierīci, vai arī, kā pareizi izbūvēt skursteni, kādu skursteni labāk izvēlēties.

Turklāt sertificēts skursteņslauķis arī izdos aktu par dūmvada tehnisko stāvokli, līdz ar to uzņemsies atbildību par savu darbu.

Pašlaik daudzi cilvēki daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī vēlas ierīkot kamīnu. Jābūt uzmanīgam - jo ne katru kamīnu var pievienot mājas dūmvadam. Arī tad ir nepieciešams, lai sertificēts skursteņslauķis apseko skursteni un dod slēdzienu, kādā tas ir tehniskajā stāvoklī, vai nav pieslēdzies vēl kāds kaimiņš, vai saimnieku izvēlēto kamīnu iespējams pievienot daudzstāvu ēkas skurstenim.

Vecs skurstenis un moderns apkures katls - bīstama kombinācija!!!

Cilvēki bieži pieļauj kļūdu - mājā ar savu laiku nokalpojušu, izdrupušu, neblīvu skursteni veco gāzes katlu vai malkas plīti nomaina pret modernu apkures katlu, krāsni vai kamīnu.

Pirms tam noteikti vajadzētu uzaicināt skursteņslauķi - apsekot skursteni, novērtēt tā tehnisko stāvokli.

Modernie apkures katli, krāsnis, kamīni darbojas pēc pavisam citiem principiem, kā vecās krāsnis un apkures katli. Modernās apkures ierīces tiek ražotas ekonomiskas, tām ir ļoti zema dūmgāzes temperatūra (ar domu, lai pēc iespējas vairāk siltuma paliek mājā, nevis aiziet skurstenī). Turpretim senāk ražotajām apkures iekārtām ir augsta dūmgāzes temperatūra, dūmgāzes karstas nonāk skurstenī, tādēļ skurstenis mazāk apaug ar sodrējiem.

Ierīkojot modernu apkures iekārtu ar zemu dūmgāzes temperatūru vecā skurstenī rodas kondensāts. Tas iesūcas skursteņa sieniņās, rodas brants, tas smird, notiek tecēšana… Saimnieki ir nelaimīgi…

SIA «Skursteņmeistars» direktors GUNTIS BRAKMANIS uzsver: «Šādās situācijās mēs parasti iesakam veikt skursteņa apsekošanu un oderēšanu. Odere var būt dažāda materiāla - nerūsējošā tērauda, keramikas, plastmasas. To izvēlas atkarībā no apkures sistēmas. Vecam skurstenim, izveidojot jaunu oderi, to pilnīgi droši var ekspluatēt ar modernu apkures katlu vai krāsni. Oderēšana paildzina skursteņa mūžu.

ŠIS TEV JĀZINA PAR SKURSTEŅA TĪRĪŠANU UN APSEKOŠANU!

VUGD (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta) noteikumi paredz, ka apkures un ūdens sildīšanas iekārtas un ierīces jāuztur darba kārtībā un jāekspluatē saskaņā ar ražotāja tehnisko noteikumu prasībām un apkures ierīču izbūvi reglamentējošo būvnormatīvu ugunsdrošības prasībām.

Krāšņu, dūmvadu, dūmeju un dūmkanālu tehniskais stāvolis sertificētam skursteņslauķim jāpārbauda reizi trijos gados, sastādot aktu par dūmvadu un ventilācijas kanālu tehnisko stāvokli. Dūmvadu un ventilācijas kanālu tīrīšanu jāveic sertificētam skursteņslauķim.

Dūmvadus, kam pievienotas gāzes iekārtas, un gāzes iekārtu uzstādīšanas telpu ventilācijas kanālus ekspluatācijas laikā jāpārbauda un jāattīra – ķieģeļu dūmvadus – ne retāk kā reizi gadā, ķieģeļu dūmvadus ar oderējumu un metāla dūmvadus – ne retāk kā reizi divos gados, ventilācijas kanālus ne retāk kā reizi trijos gados.

Apkures iekārtas un ierīces jāpārbauda divas reizes gadā, ja nepieciešams, jāattīra no sodrējiem.

Taču atceries - skursteņa tīrīšanu veic vēl pirms apkures sezonas. Sākoties apkures sezonai, skursteņslauķiem ir darba pilnas rokas. Tādēļ var nākties gaidīt rindā pat vairākas nedēļas!

Ja skursteni ilgstoši netīra, tajā sakrājas sodrēji, tie var viegli aizdegties. Sodrējiem aizdegoties, ja skurstenis turklāt vēl ir bojāts, pastāv liela iespēja, ka var izcelties ugunsgrēks. VUGD statistika liecina, ka nepareizas apkures sistēmas izbūves, bojājumu vai nepareizas ekspluatācijas dēļ 2010. gadā gājuši bojā 27 cilvēki, bet 2011. gadā 15 cilvēki.

Skursteņa tīrīšana nemaksā tik dārgi, lai to nevarētu atļauties. Atkarībā no vietas, kur atrodas objekts, skursteņa iztīrīšana izmaksā sākot no Ls 20,00 -30,00.

SIA «Skursteņmeistars» darbojas jau 15 gadus. Veic metāla, ķieģeļu, keramikas dūmvadu izbūvi, kā arī tīrīšanas, oderēšanas, ķieģeļu skursteņa virsjumta daļas remontu.

Uzņēmumā strādā tikai sertificēti skursteņslauķi, kas visi ir skursteņa amata zeļļi un meistari. Veicot skursteņa apsekošanu, tīrīšanu vai izbūvi uzņēmums izsniedz aktu par padarīto darbu, tādejādi uzņemoties atbildību un garantējot darba kvalitāti.

Plašāk par skursteņu izbūvi un remontu lasi mājas lapā (www.skurstenmeistars.lv) vai zvanot pa tālruni 67607777

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.