Saeima pieņem Nodokļu atbalsta pasākuma likumu, lai palīdzētu uzņēmumiem atmaksāt nodokļu parādus
Foto: Saeima pieņem Nodokļu atbalsta pasākuma likumu, lai palīdzētu uzņēmumiem atmaksāt nodokļu parādus
Saeima ceturtdien, 26.jūlijā, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma Nodokļu atbalsta pasākuma likumu, kas atvieglos nodokļu maksātājiem ekonomiskās krīzes rezultātā radušos nodokļu parādu slogu. Likums nosaka nodokļu maksātāju loku, kas varēs pieteikties šiem pasākumiem. Nodokļu atbalsta pasākumu varēs izmantot tie uzņēmumi, kuriem parādi radušies līdz pagājušā gada 1.septembrim.
Nodokļu atbalsta pasākuma likums paredz līdzšinējo nodokļa parāda samaksas termiņu, kas ir 18 mēneši, pagarināt līdz pat 60 mēnešiem atkarībā no nodokļu parāda summas.
"Likums paredz noteikt, ka tiem nodokļu maksātājiem, kuri būs samaksājuši nodokļu pamatparādu un soda naudu 10 procentu apmērā līdz noteiktajam datumam, būs iespēja dzēst visu nokavējuma naudu un soda naudu 90 procentu apmērā, ja tāda nodokļu maksātājam tikusi aprēķināta," skaidro par likuma virzību atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, norādot, ka atbalstam varēs pieteikties arī tie uzņēmumi, kuriem ir pasludināts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process vai ierosināts tiesiskās aizsardzības process.
"Likums izstrādāts un saskaņots ar Eiropas Komisiju, kura ir iekavējusi saskaņošanas procesu par gadu. Līdz ar to mēs pārceļam termiņu, kādā tiek noteikts šis nodokļu parāds no 2010.gada 1.septembra uz 2011.gada 1.septembri," akcentē J.Reirs.
Nodokļu maksātāju atbalsta pasākumi attiecas uz iedzīvotāju ienākuma nodokli, uzņēmumu ienākuma nodokli, pievienotās vērtības nodokli, akcīzes nodokli, muitas nodokļiem, valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, dabas resursu nodokli un nekustamā īpašuma nodokli.
Lai saglabātu dalību nodokļu atbalsta pasākumā, nodokļu parādniekiem būs jāseko līdzi nodokļu administrācijas noteiktajiem parāda samaksas termiņiem un laikus jāveic maksājumi. Nokavēto nodokļu maksājumu piedziņa tiks atjaunota, ja nodokļu maksātājs neievēros maksājumu grafiku.