building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi20058
Nozares ziņas33045
Saeimā skatīs grozījumus likumā, kas paredz nepieļaut celulozes rūpniecības būvniecību pie Daugavas : building.lv - par būvniecību Latvijā

Saeimā skatīs grozījumus likumā, kas paredz nepieļaut celulozes rūpniecības būvniecību pie Daugavas

Saeima šodien lems par nodošanu komisijām Tautas saskaņas partijas (TSP) iesniegtos grozījumus Aizsargjoslu likumā, ar kuriem paredzēts nepieļaut Daugavas piesārņošanu, uzbūvējot celulozes rūpnīcu pie Daugavas Ozolsalā.

Saeima šodien lems par nodošanu komisijām Tautas saskaņas partijas (TSP) iesniegtos grozījumus Aizsargjoslu likumā, ar kuriem paredzēts nepieļaut Daugavas piesārņošanu, uzbūvējot celulozes rūpnīcu pie Daugavas Ozolsalā.

Tiek piedāvāts noteikt papildu aizsardzības ierobežojumus tām ūdenstecēm, no kurām tiek ņemts ūdens centralizētajai ūdens apgādei. Aizliegumu iecerēts noteikt visā šo ūdensteču garumā virs ūdens ņemšanas vietas.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka pašlaik spēkā esošais Aizsargjoslu likums nosaka divu veidu aizsargjoslas - virszemes ūdensobjektu aizsargjoslu, kas Daugavai ir noteikta ne mazāka kā 500 metrus plata josla katrā krastā, un aizsargjoslu ap ūdens ņemšanas vietām, ja tās tiek izmantotas centralizētajai ūdens apgādei.

Ap ūdens ņemšanas vietām tiek noteikta stingra režīma aizsargjosla, bakterioloģiskā aizsargjosla un ķīmiskā aizsargjosla, kas ūdens ņemšanas vietām nodrošina daudz augstāku ūdens aizsardzības līmeni nekā virszemes ūdens objektu, arī ūdensteču, aizsargjoslu gadījumā.

Ūdens ņemšanas vieta no Daugavas, no Rīgas HES ūdenskrātuves nevar tikt pilnībā aizsargāta, jo šī krātuve nemitīgi tiek papildināta ar ūdeni no Daugavas augšpus Rīgas HES, kur šī aizsardzība nedarbojas. Tāpēc nepieciešams noteikt augstāku ūdens aizsardzības līmeni visā Daugavā, uzskata likumprojekta autori.

Jau ziņots, ka Latvijas Zinātņu akadēmijas un Rīgas domes neatkarīgo ekspertu darba grupa uzsākusi atkārtoti izvērtēt AS "Baltic Pulp" sagatavoto ietekmes uz vidi novērtējuma galā ziņojumu, kas iesniegts Ietekmes uz vidi novērtējuma valsts birojam.

AS "Baltic Pulp" Ietekmes uz vidi novērtējuma valsts birojā iesniegtajā ietekmes uz vidi novērtējuma noslēguma ziņojumā norādīts, ka visizteiktākās izmaiņas ūdenstilpēs saistītas ar nelielu dabīgajām trūdvielām līdzīgu organisko vielu koncentrācijas pieaugumu no 1% līdz 2%, informēja "Baltic Pulp" pārstāvji. "Baltic Pulp" galā ziņojumā norādīts, ka notekūdeņu sastāvā esošie savienojumi sastopami arī dabā un tiem nav raksturīga bioakumulācija.

Iespējami arī īslaicīgi smakas traucējuma sliekšņa pārsniegumi, tomēr nav pamata prognozēt regulārus pārsniegumus. Celulozes rūpnīcas darbības laikā apkaimes gaisa piesārņojums palielināsies no 0,2% līdz 3,8%, iepriekš skaidroja ietekmes uz vidi pētījumu veikušās starpvalstu organizācijas SIA "ELLE" pārstāvis Valts Vilnītis.

AS "Baltic Pulp" izveidota 2000.gadā, lai sagatavotu celulozes rūpnīcas projektu realizēšanai. Tika plānots, ka celulozes rūpnīca Jēkabpils rajona Ozolsalā ražošanu varētu sākt 2007.gadā. Valstij pieder 33% jeb 65 300 "Baltic Pulp" akciju, bet pārējie 67% akciju ir "Metsaliitto Group" īpašumā. Kopējais "Baltic Pulp" pamatkapitāla apjoms - 197 885 lati.

Valdība pagājušajā gadā nolēma, ka celulozes rūpnīcas projektam īpašu valsts atbalstu nevajadzētu sniegt.

Jaunais Ministru prezidents Indulis Emsis (ZZS) jau paziņojis, ka neatbalsta celulozes rūpnīcas būvniecību.


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.