Starpsienas un veselība - ložu necauršaujamas sienas, drošība pret rentgenu un elektromagnētiskā lauka iedarbību
Viens no jaunākajiem produktiem ir ložu necauršaujamas gipškartona starpsienas, kas ir pat efektīgākās par metāla sienu izturību
Foto: Starpsienas un veselība - ložu necauršaujamas sienas, drošība pret rentgenu un elektromagnētiskā lauka iedarbību; autors: Starpsienas un veselība - ložu necauršaujamas sienas, drošība pret rentgenu un elektromagnētiskā lauka iedarbību"Knauf" ražo atsevišķas ekskluzīvas produktu grupas ar specifiskām īpašībām. To mērķauditorija nav pārāk plaša, lai gan tik un tā ir skaidrs, ka tieši pieprasījums ir tas, kas rada piedāvājumu.
Viens no jaunākajiem produktiem ir ložu necauršaujamas gipškartona starpsienas, kas ir pat efektīgākās par metāla sienu izturību. Necauršaujamību nosaka speciāla ģipššķiedra, kas ir testēta ne jau ar vienkāršām gaisa pistolēm, bet augstākās klases kalašņikova automātiem.
Speciāla sastāva ģipsis ar svinu aiztur gamma starojuma no rentgena iekārtām, kas darbojās līdz 300 Hz frekvenču zonā.
Parasti šādu aparatūru izmanto rentgena kabinetos zobārstniecības kabinetos un slimnīcās. Starpsienas ar svinu ir smagas, bet vienlaicīgi elastīgas, kas papildus nodrošina super augstu skaņas izolācijas līmeni. Latvijā gan pieprasījums pagaidām ir neliels, bet iespējams tas saistīts ar informācijas trūkumu.
Interesanta ir starpsiena, kura telpā veic aizsardzību pret elektromagnētisko lauku, kā arī zemo un augsto frekveņču diopazonā Mēs zinām, ka visapkārt mums pastāv elektromagnētiskais lauks ar negatīvu ietekmi uz veselību. Piemēram, ir nepieciešams 4 stundas, lai atjaunotos dabiskā asins struktūra pēc pusstundas runāšanas pa mobilo tālruni. Mazāku ļaunumu nodara, bet tomēr migrēnas vai citas kaites izsauc arī neekranizēti elektrības vadi.
Pie mums valda absurds - ir jāprasa atļauja, lai nokrāsotu sienu vai veiktu pārbūvi, bet veselībai kaitīgu aparatūru – mobilo tīklu antenas – ļauts uzstādīt kur vien pagadās. Dakteriem labi – jo vairāk klientu, jo lielāks apgrozījums. Par to, kā mazināt elektromagnētiskā lauka visaptverošo iedarbību jādomā pašiem. Protams, var izvēlēties dzīvot tālu laukos prom no civilizācijas.
Taču pilsētniekiem ir iespēja pasargāties, izmantojot īpašus būvmateriālus. Ne velti "Knauf" plātne ar karbonšķiedrām, kas mazina elektromagnētisko lauku iedarbību līdz 99%, nes nosaukumu La vita. Karbonam piemīt spēja "savākt" kaitīgo starojumu un to iezemēt. Nu jā, no šādi aprīkotas istabas pa mobilo tālruni nepiezvanīt, tāpēc plātne varbūt nav lietojama dzīvojamā istabā, bet guļamistabai ir piemērota, lai nav nakts jāpavada kā "transformatora būdā".
Šī tēma ir aktuāla, jo slimībām, kas nāk kopā ar high tech ir pagarš inkubācijas periods, un sekas mēs uzzināsim varbūt tikai pēc pāris gadiem.
Tehnoloģiski jauns produkts, kurš būs pārdošanās tikai nākamgad ("Knauf" ir patentējis tehnoloģiju), ir plātnes, kas darbojas kā "gaisa attīrīšanas fabrikas" – gaisā esošais piesārņojums tiek ne tikai uzsūkts, bet pat pārstrādāts cilvēkam nekaitīgos savienojumos, tātad atbild par telpas higiēnu.
Protams, izklausās kā no kosmisko tehnoloģiju sērijas, taču tā ir fizikas un ķīmijas likumu izmantošana ekoloģisku būvmateriālu ražošanā un rēķināšanās ar tirgus pieprasījumu - Eiropā būvmateriāliem tiek izvirzīti trīs svarīgi kritēriji – skaņas izolācija, ugunsdrošība un higiēna.
Par starpsienām stāsta "Knauf" tirdzniecības vadītājs Andris Veinbergs, dipl. būvinženieris