Svinīgi atklāta Valmieras Mūzikas skolas ēka

Svinīgi atklāta Valmieras Mūzikas skolas ēka

Sestdien, 14.decembrī, ar ēkas iesvētīšanu, svinīgu lentas pārgriešanu un īpašu koncertu tika atklāta Valmieras Mūzikas skolas jaunā ēka gleznainā vietā Gaujas krastā, Pilskalna ielā 3.


Jaunās ēkas atklāšanā piedalījās Svētā Sīmaņa draudzes mācītājs Arnis Bušs, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, Mūzikas skolas direktors Aivars Cepītis, skolotāji, komponisti, mūziķi un viesi no citām Latvijas un ārvalstu mūzikas skolām un akadēmijām, kā arī būvnieki un projekta realizācijā iesaistītie darbinieki.

Mūzikas skolas atklāšanas koncertā, kas notika Valmieras Kultūras centrā, skolas pedagogi un audzēkņi, kā arī viesi atskaņoja galvenokārt to komponistu skaņdarbus, kuru dzīves gaitas saistījušās ar Valmieru. Skanēja komponistu, kas dzimuši, mācījušies vai strādājuši Valmierā, tostarp Jāzepa Vītola, Jāņa Ķepīša, Helmera Pavasara, Arvīda Rozenberga, Viļņa Salaka, Līgas Liepiņas-Kaņepes, Artura Maskata, Santas Ratnieces, Kristapa Pētersona un citu komponistu skaņdarbi. Apmeklēt koncertu bija aicināts ikviens valmierietis.

"Redziet, cik skaiti plūst Gauja – klusa un mierīga pusstundu pirms saulrieta. Un paskatieties, cik skaista šajā brīdī saules staru apspīdēta ir arī Valmieras Mūzikas skolas jaunā ēka. Tas ir jūsu un mūsu sapnis, kas beidzot ir piepildījies. Šodien vēlreiz sakām paldies visiem, kas ir uzturējuši mūzikas garu Valmierā un godam pelnījuši šo ēku, paldies visiem tiem, kas būvēja, kārtoja un rūpējās, lai šis nams tiktu rekonstruēts. Mēs ceram, ka šajā skolā izaugs vēl daudzi talanti un galvenais – labi cilvēki. No sirds jūs visus sveicu Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputātu vārdā ar šo jauno, skaisto ēku. Lai labi skan," atklājot rekonstruēto ēku, norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis.

Valmierā atrodas vecākā Mūzikas skola Latvijā. To 1920.gada oktobrī dibināja komponists Jāzeps Vītols. Šogad – komponista 150.jubilejas gadā – skola ieguvusi jaunas, skaistas telpas ar radošu gaisotni un iedvesmojošu vidi. Līdz šim Valmieras mūzikas skola atradās četrās atsevišķās ēkās pilsētā, kas apgrūtināja mācību procesu. Lai veicinātu Valmieras, kā nacionālas nozīmes attīstības centra izaugsmi un paaugstinātu arī mūzikas izglītības konkurētspēju, Valmieras pilsētas pašvaldība un Valsts reģionālās attīstības aģentūra parakstīja līgumu par Eiropas Savienības līdzekļu piesaisti Valmieras Mūzikas skolas jaunās ēkas izbūvei.

Mūzikas skolas rekonstrukcija, pārbūvējot 1927. gadā celto ēku, tika uzsākta 2012.gada oktobrī un jau šī gada novembrī tajā mācības sāka jaunie mūziķi. Būvniecības gaitā veikti ēkas energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi – fasāžu un pārseguma siltināšana, logu un durvju nomaiņa, ventilācijas sistēmas izbūve. Mācību telpas ir nodrošinātas ar skaņas izolāciju, kas ļauj pilnībā nodoties mācību procesam. Tāpat izbūvētas nepieciešamās inženierkomunikācijas – ūdensapgāde, kanalizācija, apkure, elektrība, lietus kanalizācija, ugunsdrošības un apsardzes signalizācija, vājstrāvu tīkli. Ēkā izbūvēts arī lifts. Darbi veikti arī skolas teritorijas labiekārtošanā – izbūvētas stāvvietas un gājēju ietves, bruģēts skolas pagalms un sakopts Gaujas krasts.

Valmieras Mūzikas skolas pagalmā izvietots arī senais bruģis, kas Lāčplēša ielas rekonstrukcijas laikā tika atklāts pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas. Pie skolas izvietots izcilā komponista Jāzepa Vītola piemineklis.

Lai ikvienam būtu iespēja apskatīt jaunās un skaistās telpas rekonstruētajā namā, 21.decembrī no pulksten 10:00 līdz 16:00 tiek organizēta Valmieras Mūzikas skolas atvērto durvju diena. Skolas direktora Aivara Cepīša pavadībā interesentiem būs iespēja izstaigāt skolu, apskatīt klašu telpas, iepazīties ar Mūzikas skolas iespējām, kā arī pavērot skatu, kāds paveras pa ēkas logiem un caur stikloto fasādes piebūvi.

Valmieras Mūzikas skolas projekta attiecināmās izmaksas ir 1 085 052,00 lati, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums ir 85 % jeb 922 294,00 lati, valsts budžeta dotācija veido 24 413,00 latus jeb 2,25% no kopējām attiecināmām izmaksām un pašvaldības finansējums ir 138 345,00 lati jeb 12.75 % no kopējām attiecināmām izmaksām. Būvniecības darbus, atbilstoši konkursa rezultātiem, veica piegādātāju apvienība SIA "Ekers" un AS "SCO centrs". Izbūves darbi veicami saskaņā ar SIA "Agroprojekts" izstrādāto tehnisko projektu. Darbus uzraudzīja SIA "Būvuzraugi LV".

 

www.valmiera.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.