TIEŠĀS un NETIEŠĀS grilēšanas grili
Šobrīd veikalos grilu piedāvājums ir ļoti plašs. Ir grili kas paredzēti tiešai grilēšanai un netiešai grilēšanai. Ko nozīmē tiešā vai netiešā grilēšana?
Foto: TIEŠĀS un NETIEŠĀS grilēšanas grili; autors: TIEŠĀS un NETIEŠĀS grilēšanas griliŠobrīd veikalos grilu piedāvājums ir ļoti plašs. Ir grili kas paredzēti tiešai grilēšanai un netiešai grilēšanai.
Ko nozīmē tiešā vai netiešā grilēšana?
Tiešā grilēšana
Tiešā grilēšana ir metode, kad ēdiens tiek gatavots tieši virs aizdedzinātām kokogļu briketēm. Grilēšanas laikā grilam ir jābūt pārsegtam ar vāku un gatavojamais ēdiens jāpagriež tikai vienu reizi. Pārsegtais grils pasargā no aizdegšanās, nodrošina vienmērīgu karstumu un saglabā produktu dabīgo aromātu. Izmantojiet tiešo grilēšanu desiņām, karbonādēm, kebabiem, dārzeņiem, zivju steikiem un citiem ēdieniem, kuru pagatavošanai nevajag vairāk par 25 minūtēm.
Foto: TIEŠĀS un NETIEŠĀS grilēšanas grili; autors: TIEŠĀS un NETIEŠĀS grilēšanas griliTiešā grilēšana tiek izmantota, lai pagatavotu sulīgu un mīkstu gaļu savā sulā. Tas tiek panākts, novietojot produktus tieši virs karstuma avota. Karstajiem taukiem pilot no ēdiena uz mūsu speciāli izstrādātajām restēm Flavorizer, tās čurkst un rada dūmus, kas piešķir produktam neatvairāmu cepta ēdiena aromātu.
Foto: TIEŠĀS un NETIEŠĀS grilēšanas grili; autors: TIEŠĀS un NETIEŠĀS grilēšanas griliNetiešā grilēšana
Netiešā grilēšana ir līdzīga grauzdēšanai, kad ēdiens netiek gatavots tieši virs uguns, bet kokogles ir novietotas grila katla sānos. Uzliekot grilam vāku, karstums paaugstinās un vienmērīgi aptver gatavojamo ēdienu. WEBER grils dara savu darbu un Jums atliek baudīt pagatavoto ēdienu. Izmantojiet netiešo grilēšanu veselu gaļas gabalu (šķiņķa, cepešu, ribiņu, vistu, tītaru), kā arī veselu zivju un pat raušu un maizīšu pagatavošanai.
Foto: TIEŠĀS un NETIEŠĀS grilēšanas grili; autors: TIEŠĀS un NETIEŠĀS grilēšanas griliNetiešā grilēšana tiek izmantota apceptu produktu beigu cepšanai, cepešu, mājputnu, medījumu, kā arī treknu produktu (piem., ribiņu un pīļu gaļas) pagatavošanai. Šajā gadījumā tiek aizdedzināti degļi abos pagatavojamā ēdiena sānos. Šis karstums darbojas kā konvekcijas krāsnī, nogatavinot produktus vienmērīgi no visām pusēm.