Tagad ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos!
No 2009. gada marta ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos. Līdz šim Onninen veikalos varēja iegādāties ISOVER tehniskās izolācijas materiālus.
Foto: Tagad ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos!; autors: Tagad ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos!No 2009. gada marta ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos. Līdz šim Onninen veikalos varēja iegādāties ISOVER tehniskās izolācijas materiālus.
Daudzpusējie ISOVER celtniecības izolācijas materiāli ir piemēroti visiem siltuma un skaņas izolācijas veidiem gan būvniecības, gan renovācijas projektos. ISOVER celtniecības izolācijas materiālus iedala vieglajos, blīvējamajos, vēja barjeras un slodzes izturīgajos izolācijas materiālos.
ISOVER mīksto un cieto minerālvati, kas var būt ruļļos vai loksnēs, izmanto ārsienu, jumta, griestu, starpstāvu, starpsienu, grīdas un dūmvadu siltināšanai.
Foto: Tagad ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos!; autors: Tagad ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos!ISOVER KT 40
ir izolācijas paklājs ruļļos, ko galvenokārt izmanto sienu, griestu un grīdu siltumizolācijai. ISOVER KT 40 iepakojumā ir saspiests līdz pat ¼ no tā izmantojamā apjoma.
Produkta apraksts
ISOVER KT 40 ir elastīgs stikla vates paklājs ruļļos. ISOVER K40 ir neorganisks un ķīmiski neitrāls, un tā sastāvā nav korodējošu vielu. Šis materiāls ir izturīgs pret puvi, tam nav smaržas, tajā neieviesīsies kaitēkļi. KT 40 atbilst M1 virsmu klasifikācijai.
Lietošana
ISOVER KT 40 galvenokārt izmanto kā siltumizolāciju sienās, griestos un grīdās. Tas ir ļoti piemērots horizontālām konstrukcijām.
Uzstādīšana
ISOVER KT 40 ruļļus parasti ieklāj koka vai tērauda rāmjos bez jebkādiem īpašiem nostiprināšanas piederumiem. Lai nodrošinātu konstrukcijas optimālās izolācijas īpašības, izolācijas materiālam jāaizpilda viss izolācijas iedobums. Līdz ar to izolācijas materiāla izmēriem jābūt nedaudz lielākiem par attiecīgo izolācijas iedobumu. Šis izolācijas veids ir īpaši piemērots arī izolācijai horizontālās konstrukcijās. Lai izolācija atbilstu konstrukcijas vajadzībām, tās ieklāšana jāveic saskaņā ar projektētāja norādēm.
Foto: Tagad ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos!; autors: Tagad ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos!ISOVER KL-37
ir mīksta, nepārklāta stikla vates plāksne. Tā ir piemērota sienām, griestiem un grīdām. ISOVER KL-37 pakā ir saspiests materiāls līdz pat 1/4 no šī materiāla nesaspiestā izmēra. 565 mm ISOVER KL-37 materiāls ir paredzēts koka konstrukciju izolācijai, 610 mm ISOVER KL-37 materiāls ir īpaši paredzēts tērauda konstrukciju izolācijai.
Produkta apraksts
ISOVER KL-37 ir mīksta, nepārklāta stikla vates plāksne. Tā ir neorganiska, ķīmiski neitrāla, un tajā nav korodējošu vielu. ISOVER KL-37 ir izturīga pret puvi, bez smaržas, un tajā nesavairojas kaitēkļi. KL-37 atbilst M1-virsmu klasifikācijai.
Lietošana
Šo vati galvenokārt izmanto sienu, griestu un grīdu siltumizolācijai. Tā ir ļoti piemērota ķieģeļu sienām un karkasa konstrukcijām.
Uzstādīšana
ISOVER KL-37 vati visbiežāk ieklāj starp koka karkasiem bez īpašiem stiprināšanas palīglīdzekļiem. Lai nodrošinātu konstrukcijas optimālākās izolācijas īpašības, izolācijas materiālam jāaizpilda viss izolējamais laukums. Līdz ar to izolācijas materiāla izmēriem jābūt nedaudz lielākiem par izolējamo laukumu. Materiāls ir piemērots arī izolācijai bez rāmja, konstrukcijās to nostiprinot ar speciāliem stiprināšanas palīglīdzekļiem. Lai izolācija
atbilstu konstrukcijas prasībām, tā jāveic atbilstoši projektētāja norādēm.
Pareizi izvēlēta siltumizolācija palīdz ievērojami taupīt enerģiju.
Ārsienu siltināšana
Ārsienu siltināšana no ārpuses ir atzīta par efektīvāko ārsienu siltināšanas veidu, kas arī tiek izmantots visbiežāk. Caur nenosiltinātām ārsienām izplūst vislielākais siltuma daudzums – līdz pat 35%, veidojas aukstuma tilti un rodas virkne citu problēmu. Pie tam, pareizi nosiltinātas ārsienas krietni paaugstina mājas energoefektivitāti un krietni samazina izdevumus par apkuri.
Siltināšanai no ēkas ārpuses ir vairākas priekšrocības: veidojas nepārtraukts siltumizolācijas slānis bez starpsienu, starpstāvu pārsegumu un citu konstrukciju radītajiem aukstuma tiltiem. Masīvā siena atrodas iekšpusē – siltajā zonā, un tā kā tai ir liela termiskā (siltuma) inerce, uzkrāto siltumu tā saglabā ilgi un telpām atdod lēnām. Sienu nesošais materiāls (vieglbetona bloki, ķieģeļi u.c.) atrodas sienas siltajā zonā un nav pakļauts sasalšanas un atkušanas cikliem, tādējādi nav svarīgi, kāda ir sienu materiāla salizturība.
Siltinot no ārpuses nav nepieciešams ierīkot tvaika izolāciju un netiek samazināta telpu platība. Ārsienu siltināšana ir arī daži trūkumi: šīs tehnoloģijas parasti ir dārgākas nekā siltinot no iekšpuses, ārsienas no ārpuses nevar siltināt tikai vienam dzīvoklim, atsevišķai mājas daļai vai telpai, siltināšanas darbus var veikt tikai labvēlīgos laika apstākļos.
Kopumā gan jāteic, ka siltināšana no ēkas ārpuses ir daudz ieteicamāka kompleksa ēkas remonta gadījumā, kad ir paredzēts arī ēkas fasādes apdares kārtas remonts, kā arī tad, ja tiek celta jauna māja.
Ēku ārsienu siltināšanai galvenokārt izmanto minerālvati, putu polistirola plāksnes, ekovati vai fibrolītu. Katram ārsienu siltumizolācijas materiālam ir savi plusi un savi mīnusi un to, kāds materiāls būs piemērots konkrētajai fasādei, var ieteikt tikai speciālists. Piemēram, jāzina, ka koka ēkas siltināšanā drīkst izmantot tikai minerālas izcelsmes materiālu – akmens vai stikla vates. Koka konstrukciju siltināšanā nevar lietot sintētiskus izstrādājumus kā, piemēram, putu polistirolu, jo tam ir mazāka ūdens tvaiku caurlaidība, koka konstrukcijās sakrāsies mitrums un sāks veidoties pelējums.
Dažādu bloku materiālu un ķieģeļu sienas ir vispiemērotākās siltināšanas materiālu izvēles ziņā – tās var vienlīdz labi siltināt gan ar minerālvati, gan citiem siltumizolācijas materiāliem. Ārsienu siltināšanai no iekšpuses vispiemērotākie ir minerālvates siltumizolācijas materiāli, bet sienas daļai, kas atrodas aiz apkures radiatoriem, ieteicams izmantot minerālvati, kam vienā pusē ir alumīnija folijas pārklājums, kas nodrošina siltuma atstarošanos telpā.
Grīdu siltināšana
Ne mazums siltuma izplūst arī caur nenosiltinātām grīdām. Ja grīdai nav laba siltumizolācija, ekspluatācijas laikā pirmā stāva grīda ir auksta un padara dzīvojamās telpas nemājīgas. Siltināšana nepieciešama pirmā stāva grīdām un apsildāmajām grīdām, lai netiktu pieļauta siltuma virzīšanās pretējā virzienā – uz leju. Siltumizolācijas ierīkošana ir atkarīga no grīdas konstrukcijas vai tā ir grīda, kas atrodas ciešā saskarē ar grunti vai tā ir grīda ar tā dēvēto ventilējamo pagrīdi.
Starp citu, temperatūras starpība telpās grīdas un griestu līmenī var sasniegt 6-8 °C, bet, kā zināms, lielāki siltuma zudumi ir tur, kur ir lielāka temperatūras starpība starp āra un iekštelpu gaisu.
Siltumizolācijas ierīkošanas darbu veikšanas tehnoloģija ir atkarīga arī no tā, vai grīdu iebūvē jaunbūvē vai arī veic papildsiltināšanu. Visbiežāk grīdu siltināšanai izmanto tradicionālos siltumizolācijas materiālus – šim nolūkam paredzētu minerālvati vai putu polistirolu.
Jumta konstrukcijas un bēniņu siltināšana
Jumts ir viena no svarīgākajām ēkas konstrukcijām un to visvairāk ietekmē klimatiskie apstākļi, tāpēc jumtam jābūt noturīgam pret atmosfēras un ekspluatācijas faktoriem. Tas, cik laba ir jumta siltumizolācija, ietekmē arī izmaksas. Ņemot vēra, ka lielākā daļa jumtu (īpaši jaunbūvētajās savrupmājās) ir vieglas konstrukcijas un tur ir pietiekami daudz vietas siltumizolācijas slāņa izveidošanai, var iegūt nozīmīgus siltumenerģijas ietaupījumus pat netērējot daudz naudas.
Jumta konstrukciju lielākoties siltina no iekšpuses, kad uzklāts vai nomainīts jumta segums, pabeigti citi jumta renovācijas darbi, kā arī pēc jumta logu montāžas. Lēzeniem jumtiem siltumizolāciju klāj no augšas jeb uz jumta virspuses - uz celtniecības plātnēm vai dzelzsbetona paneļiem.
Jumta konstrukciju siltināšanā lielākoties izmanto minerālvates siltumizolācijas materiālus – stikla vai akmens vati.
Siltais jumts konstrukcijas ziņā ir līdzīgs koka karkasa ēku sienām, tāpēc arī siltumizolācijai izmantojamie materiāli ir līdzīgi. Siltumizolācijas materiāls tiek iestrādāts starp spārēm. Jumta siltumizolācija ēkas iekšpusē no gaisa mitruma tiek pasargāta ar tvaika izolācijas plēvi, tāpat kā siltinot sienas no iekšpuses.
Lēzeno jumtu siltināšanai izmanto īpašus šim nolūkam paredzētus minerālvates siltumizolācijas materiālus – cietās un īpaši cietās plāksnes.
ISOVER minerālvates priekšrocības neaprobežojas tikai ar enerģijas taupīšanu nakotnē, tās priekšrocības ir jūtamas jau uzstadīšanas laikā:
• Pateicoties materiāla saspiežamības spējai, iespējams ietaupīt 75% noliktavas un transporta izdevumu
• Telpiskā stabilitāte un augsta stiepes izturība
• Gatavs darbam (taisnā ceļā no ruļļa sienā)
• Daudzfunkcionāls, vairākkart lietojams, pārstrādājams
AKCIJA!
Aprīlī – visiem ISOVER celtniecības izolācijas materiāliem būs speciālas cenas visos Onninen EXPRESS pašapkalpošanās veikalos
Foto: Tagad ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos!; autors: Tagad ISOVER celtniecības izolācijas materiālus var iegādāties arī visos Onninen veikalu tīkla veikalos!www.onninen.lv