Tukumā atklāj rekonstruētu biomasas katlu māju

Tukumā atklāj rekonstruētu biomasas katlu māju

26.janvārī svinīgi tika atklāta SIA "Tukuma Siltums" rekonstruētā biomasas katlu māja, Asteru ielā 6.

Dūmgāzu kondensatori, kuri uzstādīti katlu iekārtām ar jaudu 10MW, šobrīd ir lielākie Latvijā un tapuši sadarbojoties AS "KOMFORTS" speciālistiem un Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta zinātniekiem.

Projekts tika aizsākts 2010. gada 7.decembrī, kad  SIA "Tukuma Siltums" un PS "Industriālo būvnieku apvienība" ( A/S "Komforts", SIA "SL Sonora", SIA "RSC") noslēdza vienošanos par "Katlu mājas rekonstrukciju Tukumā, Asteru ielā 6", ERAF projekta "Centrālās katlumājas rekonstrukcija Tukuma pilsētā", ID Nr. 3DP/3.5.2.1.0/09/APIA/MA/020 ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas sastādīja Ls 2 613 297,-.

Projektu līdzfinansē ES Kohēzijas fonds un SIA "Tukuma siltums". Projekta būvuzraudzību veica A/S "Inspecta Latvija", autoruzraudzību SIA "Strasa Konsultanti".

Katlu mājā tika uzstādīti divi ūdens sildāmie katli ar kopējo jaudu 10MW, divas slīpo-kustīgo ārdu priekškurtuves ar kopējo jaudu 12MW. Tika izveidota jauna kustīgā grīda, kā arī uzstādīti divu ķēžu un septiņu lenšu transportieru sistēma. Šāda transportieru sistēma nodrošina ūdenssildāmo katlu (gan katru no esošajiem, gan katru no jaunajiem) darbību no abām kustīgajām grīdām. Tādā veidā netiks traucēta katlu mājas darbība, kurināmā padeves transportieru tehniskās apkopes vai remontdarbu laikā.

Lai no dūmgāzu kondensācijas procesa gūtu ekonomisko labumu un paaugstinātu apkārtējās vides aizsardzību no dūmgāzēs esošajiem izmešiem, katlu mājā tika uzstādīti divi dūmgāzu kondensatori. Enerģija, ko iegūst kondensācijas procesā sasniedz 15 līdz 25% no apkures katlu jaudas. Enerģijas atgūšana notiek dūmgāzu kondensācijas procesā, kad ar siltumenerģijas palīdzību tiek paaugstināta katlumājas iekārtu kopējā efektivitāte. Bez dūmgāzu kondensatoriem šī atgūstamā enerģija tiktu zaudēta atmosfērā. Bez tam dūmgāzu kondensatori veic arī dūmgāzu attīrīšanas iekārtas funkciju, īpaši katlumājās, kurās kā kurināmais tiek izmantots bio-kurināmais. Kondensatori var samazināt cieto daļiņu emisiju vairāk par 90%, kā arī samazināt dažādus piemaisījumus dūmgāzēs, kā sēru, hlodrīdus, pelnu daļiņas, u.c.

Projekta īstenošanas gaitā tika uzstādīta arī jauna automātiskā vadības sistēma esošajiem ūdenssildāmajiem katliem un priekškurtuvēm, kā arī izveidota jauna cauruļvadu sistēma (slēgta katlu kontūra ar 20MW plākšņu siltummaiņiem).

Projekta realizācijas gaitā, veicot padziļinātu tehniskā projekta izpēti un pielietojot inovatīvus risinājumus, tika rasta iespēja samazināt kopējās projekta izmaksas vairāk kā par Ls 60 000,-.

Avots: www.tukums.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.