Vai bruģa seguma izveidi ietekmē reljefs un esošā pamatne?
Reljefs un esošā pamatne (grunts sastāvs) ir divi nozīmīgi faktori, kas būtiski ietekmē bruģa seguma ieklāšanas izmaksas un veicamo dabu apjomu. Jo virsma līdzenāka un grunts stabilāka, jo mazāk finanšu prasīs ieklāšana un arī ātrāk tā noritēs.

Foto: Vai bruģa seguma izveidi ietekmē reljefs un esošā pamatne?; autors: Vai bruģa seguma izveidi ietekmē reljefs un esošā pamatne?Reljefs un esošā pamatne (grunts sastāvs) ir divi nozīmīgi faktori, kas būtiski ietekmē bruģa seguma ieklāšanas izmaksas un veicamo dabu apjomu. Jo virsma līdzenāka un grunts stabilāka, jo mazāk finanšu prasīs ieklāšana un arī ātrāk tā noritēs. Taču nelīdzens reljefs noteikti ir interesantāka un vairāk apspēlējama dabas dāvana – celiņi no bruģa veidojami, pieskaņojoties reljefam, ar līdzenu bruģējuma virsmu, vai pauguru daļā izveidojami šaurāki vai platāki (piemēram, terasveidīgi ) pakāpieni.
Ar lielāku spēju nest bruģa segumu apveltītas ir smilšainas gruntis – tādas pirms bruģa seguma izveides jānorok pavisam nedaudz, salīdzinot ar melnzemi vai māla slāņiem, kuri jānorok pilnībā, arī ja to biezums ir metrs vai divi.
No pareizas pamatnes sagatavošanas atkarīga bruģa seguma kalpošanas kvalitāte. Ja pilsētā vai privātajā teritorijā esat pamanījuši "iesēdušos" un sašķobījušos bruģa klājumu, nevajadzētu vainot materiālu – acīmredzot nesošie slāņi nav kārtīgi noblietēti un laika gaitā nosēdušies. Bruģis, kā jau minēts ir pateicīgs materiāls. Kļūme ir labojama, izņemot attiecīgo fragmentu un par jaunu secīgi izpildot visus nepieciešamos darbus seguma izveidei.