Vasaras skolas dalībnieki apgūst pilsētplānošanu
LLU Mūžizglītības centra (MC) rīkotās vasaras skolas "Discovering the multifaced landscape of the Baltic Sea costal area" ("Atklājot daudzšķautņaino Baltijas jūras piekrastes joslu") dalībnieki no septiņām valstīm pirmajās dienās aizvadījuši vairākas radošās darbnīcas.
30.jūlijā, sākoties vasaras skolai, dalībnieki iepazinās ar Jelgavu un LLU, kā arī iepazīstināja ar sevi un sevis pārstāvētajām valstīm – Azerbaidžānu, Čehiju, Grieķiju, Ķīnu, Slovākiju, Spāniju un Turciju.
"31.jūlijā, dodoties uz radošās nometnes galamērķi Dundagā, jaunieši ekspedīcijā, apskatot dažāda mēroga apdzīvotas vietas no maziem ciemiem līdz lielām pilsētām, novēroja atšķirības Baltijas jūras piekrastē no Jūrmalas līdz Ovišiem Ventspils novadā," stāsta projekta koordinatore Dace Šterne.
Tāpat pirmajā nedēļā aizvadītas vairākas radošās darbnīcas, kurās jaunas zināšanas snieguši latviešu un ārvalstu mācībspēki.
"Radošajā darbnīcā "Ainavas vizualizācija" Košragā un Pitragā pie vieslektora Saimona Bella (Simon Bell; Tartu universitāte) un LLU lektores Kristīnes Vugules dalībnieki iemācījās jaunu zīmēšanas metodi, ar kuras palīdzību centās izprast ainavu," atklāj D.Šterne. Šajā metodē katram dalībniekam tika doti vairāki uzdevumi, kuros caur ainavas skicēšanu bija iespējams izzināt tās mērogu, struktūru, dinamiku un raksturu. "Ainavas jaunieši zīmēja dažādos mērogos – panorāmās, atsevišķos skatos, fragmentos un detaļās –, bet dienas noslēgumā norisinājās izstāde, kurā klātesošie varēja izvērtēt dažādos ainavas uztveres un attēlojuma veidus."
Otrajā radošajā darbnīcā "Pilsētplānošanas tendences piekrastes teritorijā" Mazirbē pie vieslektoriem Marka Geldofa (Marc Geldof; Beļģija) un Helēnas Gūtmanes (Latvija) dalībnieki patstāvīgi apsekoja ciematu ar mērķi izzināt telpisko funkciju un ainavas kvalitātes, sagatavojot mentālas kartes un esejas. Dienas noslēgumā dalībnieki viesojās dažāda rakstura Lībiešu saimniecībās, iepazīstoties ar piekrastei tradicionālo saimniekošanu.
LLU MC rīkotā Vasaras skola notiek no 29.jūlija līdz 11.augustam, un tajā dalībnieki, izmantojot dabas materiālus un modernās tehnoloģijas, izstrādās piekrastes ciematu attīstības modeļus, lai šīs vietas spētu saglabāt lībiešu identitāti un būtu pievilcīgas citu valstu tūristiem.
Projektu organizē LLU MC un Lauku inženieru fakultātes Arhitektūras un būvniecības katedra sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru un Dundagas novada pašvaldību.