Veiksmīgs piemērs būvniecības darbu organizēšanai visās sezonās
Ja lielu objektu būvniecībai tiek atvēlēts pietiekoši ilgs laika periods, tad veiksmīgi organizējot darbus, var izvairīties no papildus izmaksām, kas saistās ar būvniecību ziemā.
Foto: Veiksmīgs piemērs būvniecības darbu organizēšanai visās sezonās; autors: Veiksmīgs piemērs būvniecības darbu organizēšanai visās sezonāsJa lielu objektu būvniecībai tiek atvēlēts pietiekoši ilgs laika periods, tad veiksmīgi organizējot darbus, var izvairīties no papildus izmaksām, kas saistās ar būvniecību ziemā.
Latvijā ir tādi piemēri. Ēkas būvniecība tiek uzsākta pavasarī, liela daļa apjomīgo darbu – betonēšana, karkasa izveide, jumta montāža, kuriem varētu būt bīstams aukstums vai nokrišņi, tiek izpildīti vasarā un rudenī, bet ziemas laikā tiek organizēti iekšējās apdares darbi.
Fasādes gala apdare, savukārt, tiek ieplānota nākamajā pavasarī. Apjomīgu objektu celtniecībai būtu nepieciešams atvēlēt vismaz 2 gadus, lai izvairītos no darbu veikšanas ekstremālos apstākļos ar ekstremāliem paņēmieniem.
Mazāka apjoma un sarežģītības pakāpes ēkas ir uzbūvējamas arī 8-9 mēnešos, agrā pavasarī ieliekot pamatus un paslēpjot konstrukciju zem jumta, bet ziemā veicot iekšdarbus.
Bez tam likumdošana pieļauj ēku un teritorijas labiekārtošanu ekspluatācijā nodot atsevišķi, piemēram, ēku martā, bet labiekārtoto teritoriju vēlā pavasarī, kad grunts ir atkususi un laika apstākļi ir piemēroti asfaltēšanai.