building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi1680
Nozares raksti32876
Vēja elektrostacija privātmājā : building.lv - par būvniecību Latvijā

Vēja elektrostacija privātmājā

Vēja elektrostacija privātmājā

Vēja elektrostacija ir efektīvs risinājums, kā saviem spēkiem apgādāt māju vai saimniecību ar kvalitatīvu elektroenerģiju. Galvenais vēja ģeneratora pielietošanas mērķis ir ražot elektroenerģiju, lai samazinātu ikmēneša izmaksas par elektrības rēķiniem.

autors: Vēja elektrostacija privātmājā
Foto: Vēja elektrostacija privātmājā; autors: Vēja elektrostacija privātmājā
Vēja elektrostacija ir efektīvs risinājums, kā saviem spēkiem apgādāt māju vai saimniecību ar kvalitatīvu elektroenerģiju.
Galvenais vēja ģeneratora pielietošanas mērķis ir ražot elektroenerģiju, lai samazinātu ikmēneša izmaksas par elektrības rēķiniem.

Nelielas jaudas vēja ģeneratorus var izmantot ne tikai privātmāju vajadzībām, bet arī zemnieku saimniecībās – lopu kūtīs, kaltēs un citās ēkās, kur apgaismojumam un dažādu iekārtu darbināšanai vajadzīga elektriskā strāva. Vēja ģeneratorus iespējams pielāgot arī daudzdzīvokļu namu vajadzībām. 

Ar mazākas jaudas iekārtām pietiek mājas apgaismojumam un elektriskās sadzīves tehnikas darbināšanai, bet lielākas jaudas ģeneratori kalpo telpu apkurei. Ja apkurei izmanto elektrību, tad privātmājās vislabāk izmantot ar elektrību darbināmas jonu apkures iekārtas.

Vēja turbīna ģenerē bezmaksas elektrību, kuru var izmantot jebkuras elektriskas ierīces darbināšanai mājās vai darba vietā. Saražotā elektroenerģija ir Jūsu, un varat to lietot pēc saviem ieskatiem jebkurā laikā. Vietās, kur ir sabiedriskā tīkla pieslēgums, elektroenerģiju iespējams atdot tīklā, kompensējot savu patēriņu vai pat gūstot ienākumus no pārpalikušās enerģijas. Vietās, kur tas nav iespējams, enerģija jāuzkrāj akumulatoros vai kādā citā veidā, lai to varētu izmantot vēlāk.

Kā uzsver interneta veikala Powerall.lv eksperti, tas ir mīts, ka vējš Latvijā ir tikai Kurzemē vai Vidzemes piekrastē. Galvenais, lai vieta ap vēja ģeneratoru būtu pietiekami klaja. Nelielas jaudas vēja ģeneratori sāk ražot elektroenerģiju jau sākot no 2 m/s stipra vēja, kas ir tikko sajūtamas brīzes vēja ātrums.

Vēja un saules enerģijas potenciāla noteikšana

Ja esat apsvēris domu uzstādīt vēja ģeneratoru vai saules baterijas, ir svarīgi vispirms veikt pilnu izvēlētās vietas novērtējumu. Tam ir īpaša nozīme, lai nauda, kas ieguldīta iekārtas iegādē, tiktu ieguldīta lietderīgi.

Pastāv divas metodes vēja ātruma noteikšanai – viena ietver sevī detalizētu vietas novērtējumu, otra ir balstīta uz modelētiem datiem. Modelētie dati satur vispārēju novērtējumu par vēja potenciālu reģionā kopumā.

Precīzu datu iegūšanai pietiek ar nelielu iekārtu – anemometru, ko uzstāda tieši vietā, kur paredzēts vēja ģenerators. Ieteicamais monitorings periods ir 12 mēneši. Dati no anemometra tiek saglabāti SD atmiņas kartē, kas būtiski atvieglo turpmāko datu apstrādi un analīzi. Interneta veikala Powerall.lv piedāvājumā ir gala patērētājam pielāgoti anemometri, kas ļaus noteikt vidējo vēja ātrumu noteiktā laika periodā, virzienu, no kura vējš ir visbiežāk, kā arī saules radiācijas stiprumu, kas būs noderīgi pirms saules bateriju uzstādīšanas.

Alternatīvā enerģija ielu un piebraucamo ceļu apgaismošanai.

Jaunums Latvijā ir vēja un saules hibrīda tipa "zaļās" apgaismojuma laternas, kas ir videi draudzīgākais veids, kā izgaismot ielas, dārzus un parkus diennakts tumšajā laikā. Elektroenerģija laternu darbībai tiek ražota no atjaunojamiem enerģijas avotiem, kas nerada CO2 izmešus un dabas piesārņotību. Lai laternas apgādātu ar elektroenerģiju, nav nepieciešamības izbūvēt kabeļlīnijas, jo tās ir pilnībā autonomas un darbojas patstāvīgi, ieslēdzot gaismekli, kad iestājas krēsla un izslēdzot to, kad atkal paliek gaišs.

Zaļās laternas sevi ar elektroenerģiju spēj nodrošināt ne tikai saulainā un vējainā dienā, bet arī gadījumā, ja ir apmācies laiks bez vēja. Katra laterna ir aprīkota ar akumulatoru bateriju, kas nodrošina enerģijas rezervi vēl 4 diennaktīm. Ielu, dārzu un parku apgaismojums nav atkarīgs no sabiedriskā elektrotīkla, kas negaisa laikā var tikt pārrauts, kā dēļ negaisa laikā bieži nedarbojas parastais ielu apgaismojums, laternām nav ikmēneša izmaksu par elektroenerģiju, tās nav atkarīgas no elektroenerģijas tarifu kāpuma.

Atšķirībā no parastajām laternām, kurās tiek uzstādītas 250W spuldzes, hibrīda tipa laternās tiek izmantoti 35 - 85 W HID vai LED gaismekļi, kas pie vienāda izstarotā gaismas daudzuma patērē daudz mazāk elektroenerģijas. Katra hibrīda tipa laterna ir autonoma, un ja kāda no tām salūzt, pārējās laternas darbosies neatkarīgi no tā. Laternu interesantais vizuālais risinājums kalpo arī par dizaina elementu pilsētu, pašvaldību vai privātmāju arhitektūrā.

Sīkāku informāciju par vēja ģeneratoru iekārtām, vēja datu monitoringu un apgaismojuma laternām varat iegūt pie Powerall.lv klientu konsultantiem.

SIA "PowerAll"
www.Powerall.lv
Tel.: 67544862
e-pasts: info@powerall.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.