Ventspils strūklakas atsākušas darbu
Ventspils pilsēta, ievērojot senu latviešu gudrību, kas māca, ka ragavas jālabo vasarā, bet rati – ziemā, ir godam sagatavojusies jaunajai sezonai – visas Ventspils strūklakas ir saremontētas un no 15.aprīļa atkal priecē ventspilniekus un pilsētas viesus.
Foto: Ventspils strūklakas atsākušas darbu; autors: Ventspils strūklakas atsākušas darbuVentspils pilsēta, ievērojot senu latviešu gudrību, kas māca, ka ragavas jālabo vasarā, bet rati – ziemā, ir godam sagatavojusies jaunajai sezonai – visas Ventspils strūklakas ir saremontētas un no 15.aprīļa atkal priecē ventspilniekus un pilsētas viesus.
Ventspilnieki, pateicoties daudzajām strūklakām, ienesuši dinamiskajā pilsētas dzīvē mieru, ko spēj sniegt burbuļojoša un šalcoša ūdens skaņas. Pavisam Ventspilī darbojas septiņas atšķirīgas strūklakas, un katra no tām tapusi kā konkrētai vietai piemērots un izteiksmīgs vides dizaina objekts.
Uz mierīgu apceri pilsētas centrā rosina "Saules laiviņas", kuru buras, veidotas no izsmidzinātiem sīkiem pilieniņiem, atstaro varavīksni. Ostu ir interesanti aplūkot kopā ar "Kuģu vērotāju", kura galvas apaļo akmens virsmu rotā uz visām pusēm izspūruši ūdens mati. Dzirnavu laukumā 5 dzirnakmeņi ar 33 izplūstošām ūdens strūklām ir ne tikai savdabīgs māksliniecisks vides objekts, bet arī liecība par laukuma kādreizējo lomu, kad šeit atradās vējdzirnavas. 7 metru augstumā tiecas strūklakas, kas priecē vērotājus pie Vidumgrāvja un Reņķa dārza dīķa.
Savukārt pie Ventspils Augstskolas starp spožām milzu lāsēm plūst ūdens un atgādina par slinko studentu asarām, bet Pārventas centrā mākslinieks Gunārs Platpīrs iedēstījis sudrabotu "Kāpu priedi". Tai līdzās paceļas jaunuzceltā Pārventas bibliotēka, kas, pateicoties savdabīgajai arhitektūrai, kļuvusi par ventspilnieku un pilsētas viesu iecienītu apskates vietu. Tajā notiek izstādes, koncerti un dažādi citi kultūras pasākumi.
Priecāsimies par skaistajām Ventspils strūklakām un pavasari!