Viencauruļu apkures sistēmas renovācija ļauj vienkārši un ātri samazināt apkures izmaksas

Apkures izmaksu samazināšana ir viens no jautājumiem, kas rūp ikvienam iedzīvotājam. Tehnoloģiju sasniegumi ļauj izmantot arvien jaunas iespējas, kas namu apsaimniekotājiem paver plašāku izvēli izmaksu samazināšanā. Viens šāds risinājums ir esošās viencauruļu apkures sistēmas renovācija, ko piedāvā kompānija Danfoss.

Danfoss piedāvātās sistēmas nosaukums ir Renovācija+ un tās galvenā priekšrocība ir iespēja pilnveidot apkures sistēmu pakāpeniski – soli pa solim. Tādējādi apsaimniekotājiem nav nepieciešams uzreiz ieguldīt lielus līdzekļus uzlabošanā, bet darīt visu pakāpeniski, atkarībā no rīcībā esošā finansējumā. Turklāt katrs Danfoss piedāvātā risinājuma posms jau sniedz papildu komfortu un enerģijas ietaupījumu. Kopumā Renovācija+ ietver 3 posmus: telpu temperatūras kontroli, balansētu plūsmu visos stāvvados un atpakaļgaitas temperatūras kontroli.

Kā norāda Danfoss speciālisti, pirmais solis paredz uzstādīt radiatoru termoregulējošos vārstus un automātiskos termostatus. "Danfoss piedāvātā inovācija paredz pievienot automātiskos balansēšanas vārstus AB-QM visu stāvvadu atpakaļgaitas caurulē un uzstādīt jauno QT termostatisko temperatūras kontrolieri uz šiem vārstiem. Šāda kombinācija "AB-QT termostatiskais viencauruļu risinājums" kontrolē ūdens plūsmu atkarībā no stāvvados esošās atpakaļgaitas temperatūras. Pastāvīgas plūsmas sistēma (tipiska viencauruļu sistēma) tiek pārveidota par mainīgas plūsmas sistēmu (tipiska divcauruļu sistēma) ar visām tās priekšrocībām," skaidro Agris Patmalnieks, SIA Danfoss ārējās tirdzniecības inženieris.
Lai sasniegtu lielāko iespējamo enerģijas ietaupījumu un efektivitāti iespējams arī izvēlēties "AB-QTE elektronisko viencauruļu risinājumu". Šajā gadījumā, QT kontrolieris tiek aizvietots ar TWA aktuatoru, ko vada elektroniskais CCR3 kontrolieris. Tas nodrošinās iespēju kontrolēt optimālo atpakaļgaitas temperatūru atkarībā no turpgaitas temperatūras.

Ieguvums gan iedzīvotājiem, gan apsaimniekotājiem

Uzstādot ēkā Danfoss piedāvāto sistēmu Renovācija+, ieguvēji būs gan visi daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji, gan apsaimniekotāji. Būtiskākais ieguvums - pēc apkures sistēmas uzlabošanas prognozētais ietaupījums, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu izmaksām, būs vismaz 25-30% (vai pat vairāk, ja veikta kompleksa ēkas renovācija un ēkas siltināšanu).
Galvenie ieguvumi būs arī uzlabots komforta līmenis visās iekštelpās, samazināta pārkurināšanas iespēja gan pašā sistēmā, gan ēkā, samazināta plūsma stāvvados atbilstoši reālajam siltuma pieprasījumam.

Jāsāk ar tehnisko projektu

Apsaimniekotājiem, kas nolēmuši ieviest savās ēkās sistēmu Renovācija+, pirms renovācijas darbu uzsākšanas nepieciešams izstrādāt tehnisko projektu. Projekta izstrādes procesā tiek apsekots nams un ņemtas vērā visas ēkas īpatnības, tāpēc katrs projekts tiek sagatavots individuāli. Ar gatavo projektu iespējams griezties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA), lai pieteiktos Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumam daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai.
Jāatzīmē, ka kopējās šāda renovācijas projekta izmaksas katram namam atšķiras, jo tās ietekmē stāvvadu un radiatoru skaits ēkā.

Paveic nepilna mēneša laikā

Apkures sistēmas uzlabošanas process neaizņem daudz laika, taču to vēlams izdarīt pirms vai pēc apkures sezonas, jo sistēmas ieviešanai ēkas apkures sistēma ir jāiztukšo. Piemēram, 5 stāvu ēkai ar četrām kāpņu telpām, neņemot vērā ārējos apstākļus, renovācijas process varētu aizņemt aptuveni 2-3 nedēļas. Savukārt, ja stāvvadi ir sliktā tehniskā stāvoklī un tos nepieciešams mainīt, darbu izpildes laiks būs garāks. Jāatzīmē, ka nav būtiski, vai apkures sistēmas renovācija tiek veikta pirms vai pēc ēkas siltināšanas.

Konsultēja Agris Patmalnieks, SIA Danfoss ārējās tirdzniecības inženieris

www.danfoss.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.