building.lv skaitļos

Lietotāji online19
Aktīvie uzņēmumi20019
Nozares ziņas33035
Zemgales pašvaldību speciālisti LLU apgūst zaļas pilsētvides plānošanu : building.lv - par būvniecību Latvijā

Zemgales pašvaldību speciālisti LLU apgūst zaļas pilsētvides plānošanu

Zemgales pašvaldību speciālisti LLU apgūst zaļas pilsētvides plānošanu
Foto: Zemgales pašvaldību speciālisti LLU apgūst zaļas pilsētvides plānošanu

Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Zemgales un Ziemeļlietuvas pašvaldību speciālistiem noslēgušās mācības par ilgtspējīgu zaļo zonu plānošanu pilsētas teritorijās.


Aptuveni 30 plānotāji un ainavu arhitekti no Dobeles, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Pļaviņu un vēl citām Zemgales pašvaldībām, kā arī radniecīgu specialitāšu pārstāvji no Akmenes, Birštonas, Biržu un Rokišķu pašvaldībām Lietuvas pusē kopš pērnā gada oktobra reizi mēnesī tikās Jelgavā, lai apgūtu pavisam 40 stundu bezmaksas mācību kursu.

Saskaņā ar Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013. gadam atbalstītā projekta "Zaļā pilsētvide" (Urban Green) vadošā partnera – Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) administrācijas organizēto iepirkumu, kurā par atbilstīgāko atzina LLU Mūžizglītības centru, nodarbības vadīja galvenokārt LLU Lauku inženieru fakultātes lektori, kuru ikdienas darbs saistīts ar kvalificētu speciālistu sagatavošanu studiju programmā "Ainavu arhitektūra un plānošana".

Mācību laikā, teorētiskām nodarbībām mijoties ar praktiskām, kursanti aplūkoja piecus lekciju tematiskos blokus, tostarp tādus aktuālus jautājumus kā ilgtspējīga ainava un pilsētvide, tradicionālais zonējums, infrastruktūra un satiksme, sabiedrības iesaistīšana un izglītošana, zaļa un zila pilsētas struktūra, bioloģiskie koridori, "jostas", ilgtspējīgas pilsētvides sistēmas, zaļās (pasīvā) ēkas, pilsētas resursi un to izmantošana ilgtspējīgā plānošanā, pilsētas ilgtspējīgas attīstības modeļi un scenāriji. Mācību noslēguma fāzē kursantos lielu interesi izraisīja tādu jautājumu apspriešana kā ilgtspējīgu kaimiņattiecību plānošana, ietekmes uz vidi analīzes process, ūdensteču izmantošana pilsētvides ainaviskās un ekoloģiskās vērtības palielināšanai, nākotnes tendences – ekoloģiskās pēdas aprēķināšana individuālā un pašvaldības līmenī, klimata pārmaiņas, to pārvaldība pašvaldības līmenī un enerģijas ražošanas alternatīvas.

Pateicoties tam, ka LLU lektoriem ir plaši kontakti ar kolēģiem radniecīgās universitātēs ārzemēs, kā arī starptautiskās konferencēs un simpozijos uzkrāta jaunāko atziņu bagāža, savās prezentācijās arī pašvaldību speciālistiem viņi varēja demonstrēt daudzus labās prakses piemērus zaļās pilsētvides plānošanā un veidošanā citās valstīs. Savukārt nodarbību pēdējā dienā, sadalījušies vairākās grupās un saņēmuši atšķirīgu situācijas aprakstu, kursanti veica praktisku uzdevumu un izgatavoja konkrētu teritorijas plānojuma maketu. Mācību noslēgumā dalībnieki saņēma LLU izsniegtu sertifikātu par minētās programmas apguvi.

 

www.llu.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.