Žurnālā MŪSMĀJAS jūnijā

Foto: Žurnālā MŪSMĀJAS jūnijā; autors: Žurnālā MŪSMĀJAS jūnijāRisiniet aizraujošās Mūsvārdu mīklas, sūtiet mums anketas un piedalieties izlozē! Mainās noteikumi! Turpmāk vērtīgākas balvas. Izlozē piedalās tie, kas atminējuši vismaz pusi no mīklām.
Lasītāju jautājumi un atbildes.
Beidzies konkurss Neturi sveci zem pūra. Suminām uzvarētājus!
Nosaucam konkursa Mans Lieliskais Trusis uzvarētājus.
MĀJA
ATPŪTA Līgo vakars, Jāņu diena ir kā teātra izrāde, kā simfonija, kuru gaida, kurai gatavojās. Tāpat kā lugu var uzrakstīt dažādi (komēdiju, traģēdiju, drāmu), tā arī svētkus var nosvinēt dažādi. Vasaras saulgrieži tāpat kā teātra izrāde sastāv no vairākiem cēlieniem, mazām ainām un epizodēm. Kas ir dots? Nosaukums Līgo, aktieri – līgotāji, scenogrāfi– dažāda, vēlams dabā un ar ugunskuru, mūzika – līgo dziesmas. Raksta "Šurp, Jāņa bērni!" autore Kristīne Alberte piedāvā savu scenārija metu.
VIESOS "Kā Jānis un Ieva par dizaineriem tapa" ir raksts par diviem jauniem cilvēkiem, kuri izvēlējušies dzīvot kopā un kopīgi, ar pietāti viens pret otra idejām, iekārtojuši savu dzīvestelpu. Bet no sākuma vīzijas par to, kāds izskatīsies dzīvoklis, Jānim nebija. Skaidri viņš zināja divas lietas. Dzīvoklī būs magnētiskais nažu turētājs un dzīvoklis nebūs studiju tipa. Meistari solīja līdz rudenim tikt galā, jo jau septembrī viņiem jābūt citā objektā. Rudens pienāca nākamā gada martā.
STILS Stilistes Signes Folkas piedāvājums puķainiem akcentiem telpā. Šo motīvu raksturojums. Puķu valodas skaidrojums.
PĀRVĒRTĪBAS Ievas Kepes istabas melnbaltā elegance. Mājokļa jautājuma lieliskais risinājums!
EKSPERTU PADOMI Kā tas ir – dzīvot zaļi? Izkrāsot istabu zaļā krāsā un lietot produktus zaļā krāsā– gurķus, salātus, spinātus? Bet varbūt "dzīvot zaļi" nozīmē dzīvot, nedomājot par rītdienu, izdabājot tikai sev, priecāties, atpūsties, lutināt sevi? Šoreiz par to zaļo dzīvošanu, kas sākas ar pārliecību un mīlestību pret savu ķermeni, saviem tuvajiem, savu apkārtni, dabu un visu pasauli.
VIRTUVE
VIRTUVES ABC Stāsts par sieru. Kā to pagatavot mājās? Un ne tikai. Uzzini par cietajiem, mīkstajiem un puscietajiem sieriem.
RECEPTES. Silmaču ēdienkarte. Kādu rausi Antonija cepa ejot pie Auces raudzībās? Kā pagatavot pēcjāņu siļķīti, kas piesien dūšu?
TĪRA MANTA. Mārtiņš Rītiņš dodas uz Latvijas laukiem rakt sparģeļus un turpat dīķa malā tos arī pagatavo. Kas var būt labāks par to!?
EKSPERTA PADOMS. Mazā vīna baudīšanas skola. Vīnu zinātājs Einārs Zalcmanis šajā reizē stāsta par baltvīniem, kas piestāv vasarai.
EKSPERTA PADOMS Vai varat uzburt tādu ainu - vakars, mēs, omulīgi ieritinājušies dīvāna stūrī, malkojam smaržīgu, dziedinošu tēju. Ārā snieg, ir drēgns, bet zāļu tēja silda un arī ārstē. "Lai tā notiktu, šobrīd dosimies pļavās un dārzos, mežmalās un upju krastos, lai vāktu un lasītu jāņuzāles. Un ne tikai tās!" mudina raksta par ārstniecisko tēju vākšanu autore Baiba Pīra-Rezovska. Viņa arī stāsta par kalmēm. Ar tām ne tikai "kaujas" Jāņos, bet no kalmēm gatavo arī ievārījumu. Kā? Lasiet "Mūsmājās".
DĀRZĀ
VIESOS "Plašums ir suģestējošs". Jau virsraksts norāda, ka šajā dārzā nav neviena lieka vides objekta vai eksotiska auga, tas ir tikai ļoti plašs un skaisti kopts zāliens, liela un krāšņa augu dažādība pārdomāti izkārtotās kompozīcijās un pietāte pret dabiskumu visās tā izpausmēs.
Autore Margarita Guseva viesojas pie Gunas un Ulda Pīlēniem, Nīcas pagasta "Kalnu" saimniekiem.
EKSPERTA PADOMI Kā saglabāt un uzturēt samtainu mauriņu?
FLORISTIKAS ABC. Ko darīt, ja sadāvināts klēpis rožu, bet nav vāžu, kur tās likt? Kā sagalbāt ilgāk svaigus ziedus? Floristes Rigondas Birķes padomi un idejas.
DARBU KALENDĀRS Dārza darbus pakārtojam Mēness fāzēm — darbojamies ar puķēm ziedu dienās, ar dārzeņiem — sakņu dienās.
Jūnijā galvenās rūpes ir augu lutināšana un gatavās ražas novākšana – arī ārstniecības augu ievākšana un žāvēšana tējām – gan jau ziemā noderēs.
PRAKTISKO DARBU BURTNĪCA
Kā interesanti uzdāvināt sieru? Dāvanu kārbiņa
Uzšuj auduma maisiņu!
Paplāte, dvielis ar aplikācijām
HOROSKOPI jūnijam