building.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi214
Nozares raksti32370
Aicinās iesaistīties balsojumā par "Rail Baltica" staciju nosaukumiem : building.lv - par būvniecību Latvijā

Aicinās iesaistīties balsojumā par "Rail Baltica" staciju nosaukumiem

Aicinās iesaistīties balsojumā par "Rail Baltica" staciju nosaukumiem

Vietām, kur pieturēs "Rail Baltica" reģionālie vilcieni, izstrādāti staciju nosaukumu pamata varianti. Tos izstrādājuši pieredzējuši eksperti, ņemot vērā vēstures, ģeogrāfijas un lingvistikas aspektus. Stacijām, kas atradīsies Rīgas robežās, sabiedrības vērtējumam tiek piedāvāti nosaukumu varianti,  kuros iekļauts tuvējās apkaimes vēsturiskais nosaukumus vai tuvumā esošais populārākais objekts. Pēc līdzīga principa veidoti arī staciju nosaukumi ārpus galvaspilsētas.

Līdz oktobra beigām iedzīvotāji, apkaimju biedrības un pašvaldības tiek aicinātas iesaistīties balsojumā, lai palīdzētu rast topošo "Rail Baltica" staciju nosaukumus, vietnē www.edzl.lv.

Aptaujas organizators "Eiropas Dzelzceļa līnijas" 13. oktobrī organizēs preses konferenci, kurā iepazīstinās  ar aktualitāti: sabiedrības iesaistes nozīmi stacijas nosaukumu definēšanā, kur pieturēs "Rail Baltica" reģionālie vilcieni, un līdz šim paveikto nosaukumu izstrādē.   

Tālis Linkaits, satiksmes ministrs: “Tuvākajos gados iedzīvotāji iegūs daudzas jaunas dzelzceļa pieturas un stacijas, kas palīdzēs stiprināt vilcienu pārvadājumus kā sabiedriskā transporta mugurkaulu. Septiņpadsmit stacijas paredzētas “Rail Baltica” atbalstam un vēl četras jaunas pieturvietas līdz 2023. gadam paredzēts izveidot  esošajā dzelzceļa tīklā. Dot šiem nozīmīgajiem infrastruktūras objektiem vispiemērotāko nosaukumu – tas ir ļoti atbildīgs lēmums, jo šis nosaukums, tāpat kā pašas stacijas kalpos nākamajām paaudzēm vēl ilgus gadus.”

Artūrs Caune, "Eiropas Dzelzceļa līnijas", infrastruktūras pārvaldības direktors: Mēs ticam, ka gadsimta vērienīgākais projekts nevar tikt īstenots bez visas sabiedrības līdzdalības. Daudziem Latvijas iedzīvotājiem jaunais dzelzceļš radīs ātras un komfortablas pārvietošanās iespējas. Daudzās vietās Latvijā radīsies attīstības iespējas, kad no nelielas apdzīvotas vietas veidosies jaunas apkaimes.  Ir svarīgi, kā sauks staciju uz kuru brauks gan ciemiņi no Latvijas, gan visas pasaules!”

Preses konferencē piedalīsies  Tālis Linkaits, satiksmes ministrs, Artūrs Caune, "Eiropas Dzelzceļa līnijas" infrastruktūras pārvaldības direktors, divi darba grupas eksperti - Vita Strautniece, ģeotelpiskās plānošanas speciāliste, un Gints Birzietis, mobilitātes plānošanas speciālists, kā arī Varis Lāzo, aptaujas veidotājs (radošā aģentūra "Adell").

Dalies ar šo rakstu