building.lv skaitļos

Lietotāji online17
Aktīvie uzņēmumi19830
Nozares ziņas33032
Aicina uz aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" dabas aizsardzības plāna sabiedrisko apspriešanu : building.lv - par būvniecību Latvijā

Aicina uz aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" dabas aizsardzības plāna sabiedrisko apspriešanu

Aicina uz aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" dabas aizsardzības plāna sabiedrisko apspriešanu
Foto: Aicina uz aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" dabas aizsardzības plāna sabiedrisko apspriešanu

2016. gada 2. februārī plkst. 17:00 Veclaicenes tautas namā, Kornetos, Veclaicenes pagastā, Alūksnes novadā notiks aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" dabas aizsardzības plāna sabiedriskās apspriešanas sanāksme.

 

Pasākumā dabas aizsardzības plāna izstrādātāji - SIA "Estonian, Latvian & Lithuanian Environment" – iepazīstinās ar apkopto informāciju par aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām, priekšlikumiem teritorijas aizsardzībai un apsaimniekošanai un piedāvāto individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu un funkcionālā zonējuma projektu.

Aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" atrodas Alūksnes novada Veclaicenes, Ziemera, Jaunlaicenes un Mārkalnes pagastos un Apes novada Apes pagastā. Aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaine" dibināts 1977. gadā, un kopš 2005. gada tas iekļauts Latvijas Natura 2000 — Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā.

Jāpiebilst, ka ar dabas aizsardzības plānu no 2016. gada 20. janvāra varēs iepazīties:

 

    Alūksnes novada domē (211. kabinets, Dārza iela 11, Alūksne) darba laikā;

    Apes novada bibliotēkā (Skolas iela 4, Ape) darba laikā;

    Veclaicenes pagasta pārvaldē ("Vaiņagi", Korneti, Veclaicenes pagasts) darba laikā;

    Ziemera pagasta pārvaldē ("Pagastmāja", Māriņkalns, Ziemera pagasts) darba laikā;

    Jaunlaicenes pagasta pārvaldē ("Ezerrozes", Jaunlaicene, Jaunlaicenes pagasts) darba laikā;

    mājaslapās www.aluksne.lv un www.apesnovads.lv, kā arī izstrādātāja mājaslapā www.environment.lv (sadaļā "Jaunumi").

 

Priekšlikumus un komentārus par dabas aizsardzības plānu rakstiski var sūtīt līdz 2016. gada 15. februārim uz pasta adresi Skolas iela 10 dz. 8, Rīga LV – 1010, vai faksu 67242466, vai e-pastu elle@environment.lv 

 

Jau ziņots, ka projekta ietvaros Dabas aizsardzības pārvalde uzsākusi dabas aizsardzības plānu izstrādi 15 īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām Latvijā – dabas parkiem "Abavas senleja" un "Bernāti", dabas liegumiem - "Druviņu tīrelis", "Pluču tīrelis", "Nagļu un Ansiņu purvs", "Maņģenes meži", "Ziemupe", "Zvārde", "Jaunanna", "Ukru gārša", "Ances purvi un meži", "Pilskalnes Siguldiņa" un trīs aizsargājamo ainavu apvidiem "Veclaicene", "Augšzeme" un "Vecpiebalga".

 

Dabas aizsardzības plāns nosaka nepieciešamos dabas aizsardzības pasākumus un pieļaujamo saimniecisko darbību konkrētajai teritorijai. ĪADT dabas aizsardzības plānus izstrādā noteiktam laika posmam (parasti 7-15 gadi), un šī dokumenta uzdevums ir saskaņot dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības un citas intereses, tā, lai tiktu saglabātas teritorijas dabas vērtības. Dabas aizsardzības plānu izstrādes procesu uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde, savukārt to apstiprina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Dabas aizsardzības plāni ir rekomendējoši teritorijas plānojumiem un teritorijas apsaimniekotājiem.

 

Jāpiebilst, ka visas iepriekšminētās aktivitātes tiek īstenotas Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta "Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju integrācija teritorijas plānojumā" ietvaros. Projekts tiek finansēts Norvēģijas finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm" ietvaros.

 

Projekts tiek īstenots, izmantojot EUR 581 735,00 piešķīrumu no Norvēģijas finanšu instrumenta. Norvēģijas līdzfinansētās programmas mērķis ir stiprināt institucionālo un cilvēkresursu kapacitāti valsts, reģionālā un vietējā līmeņa iestādēs, kas atbildīgas par reģionālo attīstību, sadarbojoties un daloties pieredzē ar līdzīgām iestādēm Norvēģijā.

 

Papildus informācija par izstrādes procesā esošiem dabas aizsardzības plāniem, kā arī informācija par projekta "Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju integrācija teritorijas plānojumā" aktivitātēm lasāma šeit: http://integralplan.daba.gov.lv/

varam.gov.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.