Aicina uz diskusiju "Vai Latvijas reģioniem ir nākotne?"
22% Latvijas reģionu uzņēmumu uzskata, ka pēdējos piecos gados pašvaldību komunikācija un sadarbība ar uzņēmējiem ir uzlabojusies, kopīgi meklējot risinājumus ekonomikas attīstībai vietējā līmenī. Tomēr vienlaikus būtiskākie šķēršļi uzņēmējdarbības attīstībai reģionos ir darbaspēka pieejamība, nestabilitāte nodokļu politikas veidošanā un godprātīgo uzņēmumu konkurētspēja salīdzinājumā ar ēnu ekonomikā esošiem uzņēmumiem. Šādu ainu atklāj Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pētījums "Uzņēmējdarbība reģionos Latvijā: aktivitāte, sadarbība, konkurētspēja", kas veikts Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansēta reģionālā sociālā dialoga attīstības projekta ietvaros.
LDDK aicina uz pētījuma rezultātu prezentāciju un diskusiju "Vai Latvijas reģioniem ir nākotne?", kas notiks š.g. 30.jūnijā plkst. 10.00-12.00 LDDK telpās, Baznīcas ielā 25-3.
LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: "Valsts ir tik stipra un konkurētspējīga, cik stiprs ir ikkatrs tās reģions un pašvaldība. It īpaši – ja šī valsts ir daļa no Eiropas Savienības ārējās robežās un tās vēsturiskajā sociālekonomiskajā attīstībā ir ievērojami pārrāvumi, kuru laikā ekonomiskā izaugsme bijusi bremzēta un nav uzkrāts pietiekams kapitāls. Pieredze rāda, ka vienīgais izaugsmes risinājums ir sistemātiska sadarbība starp valsti, pašvaldībām, vietējiem darba devējiem un darba ņēmējiem, kopīgi plānojot savu attīstību. Tādus piemērus šoziem rādījām Eiropas amatpersonām Jelgavā un Cēsīs, un tādi ir arī citviet Latvijā, tomēr vēl ir daudz darāmā, lai drošu sirdi varētu teikt, ka Latvijas reģioniem ir ilgtermiņa attīstības perspektīva."
Diskusijā "Vai Latvijas reģioniem ir nākotne?" piedalīsies:
LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone;
pētījuma "Uzņēmējdarbība reģionos Latvijā: aktivitāte, sadarbība, konkurētspēja" līdzautors Uldis Spuriņš;
Latvijas Darba devēju konfederācijas Padomes loceklis, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Imants Kanaška;
Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs;
Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne;
un citi pārstāvji.
Diskusijas noslēgumā LDDK prezentēs rekomendācijas Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem, kas balstītas veiktā pētījuma secinājumos un kuru īstenošana ļaus Latvijas reģioniem attīstīties vienmērīgāk.