Akumulatori pret iekšdedzes dzinējiem – kādu trimmeri izvēlēties?

Akumulatori pret iekšdedzes dzinējiem – kādu trimmeri izvēlēties?

Ikviena ierīce ir radīta ar mērķi sekmēt un atvieglot darbu. Lai ierīce darbotos, nepieciešama enerģija. Sadzīvē izmantojamām ierīcēm būtībā ir trīs veidu enerģijas avoti – mehāniskā enerģija, ko rada pats lietotājs, elektroenerģija vai nu tiek ņemta pieslēdzoties elektrotīklam, vai arī no akumulatora, un degviela kā enerģija, ar ko tiek darbināti iekšdedzes dzinēji. Šoreiz apskatīsim enerģijas veidus, ar kādiem tiek darbinātas ierīces, ko spēj akumulatora trimmeri un kāpēc ir vērts apsvērt iegādāties akumulatora tehniku.

Mehāniskās, iekšdedzes un akumulatora iekārtas
Gandrīz katrai tehnikai ir pieejami modeļi ar visiem piedziņas veidiem. Ir gan rokas zāģi, gan benzīna motorzāģi, gan arī akumulatora motorzāģi. Tāpat arī zāles pļāvēji, lapu pūtēji u.tml.

Mehāniskās ierīces ir krietni ierobežotas savā funkcionalitātē un būtībā der tikai mazu palīgdarbiņu atvieglošanai. Ierīces ar iekšdedzes dzinēju parasti ir ne tikai ļoti jaudīgas, bet arī skaļas un rada izmešus. Elektriskās ierīces, kas jāpievieno strāvai, ir visai ierobežotas lietojuma diapazonā, savukārt akumulatoru tehnoloģija vēl pavisam nesen nebija pietiekami attīstīta, lai būtu vērts runāt par trimmeriem, motorzāģiem vai zāles pļāvējiem, ko darbina akumulators. Pēdējos gados akumulatori ir piedzīvojuši iespaidīgu attīstības lēcienu, un nu vairs nevar teikt, ka tās ir mazjaudīgas vai nefunkcionālas ierīces. Gluži otrādi – daudzas akumulatora ierīces jaudas ziņā ir līdzvērtīgas ekvivalentiem ar iekšdedzes dzinēju.

Vai ir vērts izvēlēties akumulatora trimmeri?
Tā kā jauda vairs nav problēma, tad īsti nav iemeslu, kādēļ neizvēlēties akumulatora trimmeri. Husqvarna produktu klāstā ir vairāki akumulatora trimmeru modeļi dažādai lietošanas intensitātei. Katrā jaudas grupā ir vismaz viens modelis ar akumulatoru.

Kopumā Husqvarna piedāvā trīs dažādas modeļu grupas:
• piemājas lietošanai,
• profesionālai lietošanai,
• daudzpusīgai lietošanai.

Būtiskākās priekšrocības, izvēloties modeli ar akumulatoru
• Mazāks svars – ierīces ar akumulatoru ir vidēji par 2 kg vieglākas nekā līdzvērtīgas ierīces ar iekšdedzes dzinēju.
• Klusāka darbība – akumulatora ierīces ir daudz klusākas, attiecīgi darbs ar trimmeri netraucēs ne kaimiņus, ne garāmgājējus. Profesionālai tehnikai trokšņa līmenis atšķiras pat par 11–13 dB.
• Nerada nekādus dūmus un izmešus.
• Pieejami arī modeļi profesionālai un ilgstošai lietošanai.
• Pārdomāts un ergonomisks dizains īpaši ērtam darbam – akumulatora trimmeri ir viegli un ērti.
• Nekādas speciālās degvielas, nekādu īpašo dzinēja eļļu – akumulatoru var ērti un vienkārši uzlādēt mazāk nekā stundas laikā.
• Mazāk detaļu, kam jāveic apkope. Attiecīgi – zemākas ekspluatācijas izmaksas.

Vērtējot pēc apgriezienu skaita minūtē, akumulatora trimmeri ir nedaudz mazjaudīgāki. Profesionālai lietošanai paredzēta akumulatora trimmera apgriezienu skaits ir ap 5500, savukārt tās pašas klases iekšdedzes dzinēja trimmerim – 7000. Daudzpusīgas lietošanas trimmerim apgriezienu skaits var būt pat 8500. Tiesa – zāli lieliski nopļaus kā viens, tā otrs trimmeris. Bet akumulatora trimmera motoriem ir liels un pastāvīgs griezes moments, arī pie mazākiem apgriezieniem. Atcerēsimies, ka izkaptij "apgriezienu" skaits minūtē diez vai būtu trim cipariem rakstāms. Bet par efektivitāti neviens nešaubās.

Akumulatora ierīces – modes kliedziens vai paliekoša tendence
Jautājums par degvielu un degvielas iegādi vienmēr ir bijis strīdīgs un mītiem apvīts. Astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados bija populāri runāt par degvielas resursu izsīkumu un problēmām, kādu naftas krājumu beigšanās varētu nest sev līdzi. Jaunajā tūkstošgadē populāra kļuva vides aizsardzības un izmešu samazināšanas tēma. No piesārņojuma viedokļa – elektroenerģija ir atjaunojams energoresurss. Rada mazāku vibrāciju līmeni, ir klusāka darbā, svara ziņā ir vieglāka un daudz precīzāk atbilst uzskatiem par to kādai jābūt mūsdienu sadzīves tehnikas.

Tas, kādas ierīces izvēlēties savai mājsaimniecībai, ir katra paša ziņā. Taču ir vērts padomāt par priekšrocībām, ko sniedz ar akumulatoru darbināmā tehnika. Papildu jau iepriekš minētajām ērtībām jāņem vērā arī daži citi apsvērumi:
• Husqvarna akumulatora trimmeri ir veidoti kā vienotas akumulatoru sistēmas produkti. Tas nozīmē, ka vienu un to pašu akumulatoru iespējams izmantot ne tikai zāles trimmerim, bet arī lapu pūtējam, krūmgriezim, motorzāģim vai dzīvžoga šķērēm. Ja jums ir vairākas akumulatora ierīces, tad jūs brīvi varat aizvietot tukšo akumulatoru ar citas ierīces akumulatoru.
• Akumulatori izstrādāti, ņemot vērā Husqvarna gadu gaitā uzkrāto pieredzi, kā arī domājot par lietotāju ērtībām. Līdz ar to akumulatora ierīcēm ir intuitīva vadība, iespēja izvēlēties pagarinātas darbības režīmu – savETM, novērsta akumulatora sakaršana, kā arī – ir īpaši ātra uzlāde, nodrošinot to dzesēšanu tās laikā. Lielāko daļu akumulatoru var uzlādēt apmēram pusstundas laikā.
• Visa Husqvarna tehnika ir īpaši ergonomiski pielāgotas ērtam un produktīvam darbam. Akumulatora ierīcēm ir vēl kāda būtiska priekšrocība – svars. Tās ir krietni vieglākas par ierīcēm ar iekšdedzes dzinēju, tātad – arī nogurums strādājot būs mazāks.
• Akumulatoru sērijas produkti ir īpaši piemēroti:
     → Lietošanai piemājas teritorijas uzturēšanai kārtībā.
     → Pusaudžiem un gados vecākiem cilvēkiem, jo tā ir viegla.
     → Publiskās teritorijās ar ierobežotu trokšņu līmeni.
     → Darbiem agrās rīta stundās un vēlu vakarā – klusākā darbība mazāk traucēs kaimiņus.
     → Cilvēkiem, kuriem nav tehnisku zināšanu vai intereses iekšdedzes dzinēju tehnikas apkopšanā, – akumulatora sērijas produktiem ir nepieciešama ļoti minimāla tehniskā apkope.


Apskatiet visu akumulatora produktu klāstu
Ja vēlaties sākt veidot savu akumulatora tehnikas kolekciju, apskatiet visu pieejamo produktu klāstu vietnē husqvarna.com/lv. Tur jūs varat sīkāk uzzināt par pieejamo modeļu klāstu un to specifikāciju, kā arī noskaidrot akumulatoru saderību, lai izveidotu maksimāli ērti lietojamu un universāli saderīgu produktu arsenālu.

Tāpat vietnē atradīsiet katras ierīces aprakstu, varēsiet lejupielādēt lietotāja rokasgrāmatu un apskatīt katra produkta tehnisko specifikāciju – trokšņa līmeni, jaudu, apgriezienu skaits minūtē utt. Tāpat atradīsiet savu tuvāko autorizēto veikalu vai servisa centru. Ieskatieties jau tūlīt un sagatavojieties jaunam, klusam un patīkamam darba cēlienam!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri