building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi20063
Nozares ziņas33045
Apdrošināšanas dati: Santehnikas un cauruļvadu plīsums – biežākais cēlonis mājokļa bojājumiem : building.lv - par būvniecību Latvijā

Apdrošināšanas dati: Santehnikas un cauruļvadu plīsums – biežākais cēlonis mājokļa bojājumiem

Apdrošināšanas dati: Santehnikas un cauruļvadu plīsums – biežākais cēlonis mājokļa bojājumiem
Foto: Freepik.com/ freepik

Visbiežāk mājokļu īpašniekiem zaudējumus rada santehnikas un cauruļvadu plīsums, liecina "Swedbank" apdrošināšanas dati par izmaksātajām atlīdzībām šī gada pirmajā ceturksnī. Šo iemeslu dēļ atlīdzināti 39% apdrošināšanas gadījumu ar vidējo atlīdzību 1 115 eiro, lielākā – teju 10 000 eiro.

Otrs biežākais zaudējumu atlīdzināšanas iemesls ir bojājumi mājoklim un iedzīvei, ja izveidojusies ūdens sūce caur jumtu tā bojājuma dēļ (18%), par ko vidēji atlīdzināti 970 eiro, bet lielākā atlīdzība – 8 480 eiro. Savukārt 17% gadījumu atlīdzība izmaksāta sadzīvisku un netīši radītu bojājumu dēļ, par ko vidējā atlīdzība ir 400 eiro. Viena no lielākajām – 1400 eiro apmērā, jo ledusskapī bija nepareizi novietotas piena paka un tās saturs visas nakts garumā izlija uz grīdas.

Nemainīgi lielākos zaudējumus cilvēkiem rada uguns nelaimes. Lai arī tās ir salīdzinoši retas – 2% no atlīdzinātajiem gadījumiem, izmaksātās atlīdzības vidēji pārsniedz 4 000 eiro. “Arī šogad vairāku ģimeņu mājokļi jau ir cietuši ugunsgrēkos, un tie nebūt nerodas tikai lauku mājās, kurinot nepareizi izmūrētu krāsni. Biežs iemesls ir īssavienojums, vadu bojājumi. Šī iemesla dēļ izmaksāta aptuveni 28 000 eiro liela atlīdzība dzīvokļa remontam, citā gadījumā – ap 15 000 eiro, jo privātmājas starpstāvu pārsegumos aizdegās elektroinstalācijas. Nereti atlīdzība par zaudējumiem ugunsgrēka dēļ ir lielāka. Piemēram, šobrīd notiek zaudējumu atlīdzināšana, lai atjaunotu janvārī ugunsgrēkā cietušu mājokli un tā iedzīvi. Ņemot vērā, ka būvniecības darbi tiek veikti pakāpeniski, pašlaik atlīdzināti ir 48 900 eiro, taču kopējais atlīdzības apmērs varētu sasniegt aptuveni 110 000 eiro,” stāsta Linda Rostoka, "Swedbank" mājokļa apdrošināšanas produktu līnijas vadītāja.

Tāpat lielas atlīdzības parasti tiek izmaksātas par dažādu dabas stihiju bojājumiem mājoklim. Šī gada ceturksnī atlīdzība tika izmaksāti 5%  gadījumu ar vidējo atlīdzību ap 1050 eiro. Ņemot vērā datus par izmaksātajām atlīdzībām iepriekšējos gados, ļoti ticams, ka gadījumu skaits un atlīdzības apmērs būs lielāks vasaras laikā, kad pieaug vētru, lietavu, citu dabas parādību skaits un intensitāte.

“Kopumā redzam, ka ik gadu pieaug apdrošināto mājokļu skaits, un ka iedzīvotāji ar vienu līgumu labprāt apdrošina arī savu iedzīvi un civiltiesisko atbildību. Iemesli ir dažādi, piemēram, personas baidās ciest zaudējumus, ja nozagta vai bojāta kāda vērtīga iedzīve; nevēlas būt parādā citām personām, ja bērns skolā sabojātu svešu īpašumu vai santehnikas plīsuma dēļ appludinātu kaimiņu mājokļus. Tomēr patiesībā visbiežāk ir gadījumi, kad bojāts pats mājoklis – 80% no atlīdzību lietām. Tāpēc, izvēloties apdrošināšanu, joprojām ir svarīgi saglabāt fokusu, lai dzīves telpas bojājumu vai pat bojāejas gadījumā apdrošināšanas aizsardzība ir pēc iespējas plašāka, bet ierobežojumi – pēc iespējas mazāk,” norāda eksperte.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.