building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19977
Nozares ziņas33033
Apdrošinātājs: Bez uzraudzības atstāto sveču radītie zaudējumi – no pāris simtiem līdz vairākiem tūkstošiem : building.lv - par būvniecību Latvijā

Apdrošinātājs: Bez uzraudzības atstāto sveču radītie zaudējumi – no pāris simtiem līdz vairākiem tūkstošiem

Apdrošinātājs: Bez uzraudzības atstāto sveču radītie zaudējumi – no pāris simtiem līdz vairākiem tūkstošiem

Pēdējā gada laikā katrs piektais ugunsnelaimes apdrošināšanas gadījums nesis zaudējumus vairāk nekā 5000 eiro apmērā, liecina "Swedbank" apdrošināšanas dati. Visbiežāk jeb 39% gadījumu zaudējumu apmērs lēšams no 1000 līdz 4000 eiro. Svētku laikā atlīdzības vairākkārt izmaksātas par ugunsgrēkiem, kas radušies bez uzraudzības atstātu sveču dēļ. Atlīdzībās par zaudējumiem, kas radušies šādu iespējamo cēloņu dēļ, izmaksāts teju 24 000 eiro.

"Swedbank" apdrošināšanas pieredzē šogad bijis arī gadījums, kad svecei pārāk tuvu atradusies fotogrāfija – foto aizdedzies un liesma izplatījusies tālāk uz aizkariem, sienu un griestiem, radot zaudējumus aptuveni 5000 eiro apmērā. Citā gadījumā sveci apgāzis kaķis, un liesmas skāra virtuves logu.

“Lielu daļu atlīdzību klientiem esam izmaksājuši par uguns radītiem bojājumiem, kas radušies mājokļu īpašnieku neuzmanības dēļ. Bez uzraudzības atstātas sveces ir tikai daļa no ugunsnelaimēm, ar ko pēdējā gada laikā saskārušies mūsu klienti.  Būtiskus finansiālus zaudējumus rada nolietotas vai nekvalitatīvi izgatavotas elektroinstalācijas vai elektrotehnika. Bojājumus rada arī sadzīviskas un šķietami nevainīgas situācijas, kā uz plīts aizmirsts vārošs katliņš vai uzlādei atstāts galvas lukturis,” skaidro "Swedbank" Mājokļa apdrošināšanas produktu līnijas vadītāja Linda Rostoka.

Biežākais iemesls – neuzmanība

Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā statistika, pērn ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 20 ugunsgrēkus, kas, visticamāk, izcēlās bez uzraudzības atstātu degošu sveču dēļ, tai skaitā adventes vainagā vai Ziemassvētku eglītē ievietotām. Šogad līdz 26. novembrim bija reģistrēti jau 8 šādi ugunsgrēki, no kuriem četros gadījumos iespējamais ugunsgrēka iemesls bija neuzmanīga apiešanās ar degošām svecēm, savukārt vēl četros – sveces eglītē. Ik gadu šādos ugunsgrēkos cieš cilvēki – šogad cieta viens cilvēks, bet 2022. gadā kopumā seši.

“Svecītes, kas novietotas pie aizkariem vai pārāk tuvu siltuma avotiem, bojātu dekoratīvo spuldzīšu virteņu lietošana, aizdegušies adventes vainagi, ko rotā sausas dekorācijas, vai mājdzīvnieks, kurš netīši spējis apgāzt sveci – šie ir tikai daži no izsaukumiem, kurus varēja novērst, ja vien būtu ievērotas ugunsdrošības prasības. Vienkāršākais un svarīgākais noteikums – neatstāt atklātu liesmu bez uzraudzības pat uz mirkli,” skaidro VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Ilze Dāme – Birziņa.

Kā skaidro Ilze Dāme – Birziņa, lai nenotiktu nelaime, svarīgi ievērot ugunsdrošības prasības mājoklī – neatstāt degošas sveces bez uzraudzības, adventes vainagā pareizi novietot sveces un ievērot elektrisko spuldzīšu lietošanas instrukciju, kā arī pārliecināties, ka mājoklī uzstādītais dūmu detektors ir darbspējīgs.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.