building.lv skaitļos

Lietotāji online60
Aktīvie uzņēmumi19564
Nozares ziņas33013
Apdrošinātājs: Gada sākumā par ceturtdaļu palielinājies mājokļu mantas bojājums : building.lv - par būvniecību Latvijā

Apdrošinātājs: Gada sākumā par ceturtdaļu palielinājies mājokļu mantas bojājums

Apdrošinātājs: Gada sākumā par ceturtdaļu palielinājies mājokļu mantas bojājums

Laikā, kad joprojām lielu daļu ikdienas  pavadām mājās, līdz ar darāmo darbu sarakstu, pieaug arī negadījumu skaits mājās un mūsu spēja pilnvērtīgi koncentrēt uzmanību vienai nodarbei. Bieži vien aizmāršības dēļ saskaramies ar šķietami “paranormālu” aktivitāšu pēdām, kuru gaužām vienkāršais izskaidrojums ir mūsu pašu neapzinātas rīcības sekas. 

“Mājokļa drošības mēneša” ietvaros "Gjensidige Latvija" apkopojusi biežākos un bīstamākos negadījumus, ar kuriem pēdējo gadu laikā  Latvijas iedzīvotāji saskārušies savās dzīvesvietās, atgādinot – pieslēdz galvu, kad esi mājās!

Statistikas dati liecina, ka pagājušajā gadā Latvijas iedzīvotājus mājokļos visbiežāk pārsteigušas ūdens noplūdes – tieši tas kalpojis par iemeslu 39% no reģistrētajiem negadījumiem mājokļos. Lai arī pateicoties mūsu biežajai klātbūtnei mājās, ugunsgrēku atlīdzību pieteikumi samazinājušies par 23%, šie postošie negadījumi joprojām ieņem augsto trešo vietu. Šajā laika periodā aktivizējušies arī kramplauži, zādzību skaitam pieaugot par 18%.

Interesanti, ka lielākās izmaiņas skārušas tieši mūsu “iedzīvi” jeb mājā atrodamās mantas. Šī gada sākumā netīši bojājumi mantai ir pieauguši par 25%, salīdzinot ar šo pašu periodu pagājušā gadā. Nereti šie bojājumi saistīti ne tikai ar negadījumiem, bet arī mūsu pašu, kā arī līdzcilvēku nevērību.

“Mums pieejamie dati norāda, ka daudzu negadījumu cēloņi ir novecojušas iekārtas vai nepietiekami apsekotas komunikāciju un elektroietaišu sistēmas. Tomēr vēl jo biežāk nelaimes gadījumu iemesli ir mūsu pašu vērības trūkums – bez uzmanības atstātas sveces vai gāzes plītis, neaizslēgtas durvis, neaizgriezti ūdens krāni, kas ikdienas skrējienā paslīd garām. Ar šo rīcību apdraudam ne tikai sevi, bet arī savus kaimiņus, ko apliecina gada laikā teju par 10% pieaugušais civiltiesiskās apdrošināšanas negadījumu skaits. Lai atgādinātu ikvienam, ka drošība ir mūsu pašu rokās, jau piekto gadu pēc kārtas pavasarī organizējam sociālu kampaņu “Mājokļa drošības mēnesis”. Šogad īpašu uzmanību pievēršam “paranormālām” situācijām mājas, jo gandrīz ikkatrs no mums kaut reizi savā prātā loģiskiem negadījumu iemesliem un sadzīviskām situācijām piedēvējis gandrīz pārdabiskus pamatojumus,” skaidro "Gjensidige Latvija" vadītāja Sanita Glovecka.

Banner 280x280

Ar “paranormālām” mājokļa situācijām, apdrošināšanas kompānija aicina iepazīties video: 

* Video veidots kampaņas ietvaros ar izklaidējošu mērķi.

Kā izvairīties no nelaimes gadījumiem?

Lai arī neviens no mums nav pasargāts no negadījumiem, mūsu spēkos ir darīt visu, lai bīstamo situāciju risku samazinātu. Kā jau minēts, lielākā daļa nelaimes gadījumu saistīti ar dzīvokļu applūšanu. Visbiežāk tajā vainojami plīsuši stāvvadi, ūdens maisītāji un cauruļvadu plīsumi, tomēr nereti pie vainas ir arī aizmāršība un neaizgriezti krāni. Lai izvairītos no ūdens negadījumiem, nepieciešams pārbaudīt, vai ūdens apgādes tīkls ir darba kārtībā. Ja rodas sajūta, ka pastāvīgi nav iespējams novērtēt cauruļu kvalitāti, ieteicams apsekošanu uzticēt sertificētam speciālistam. Būtiski atcerēties, ka novecojušas vai nekvalitatīvi uzstādītas caurules visticamāk kaitējumu nodarīs ne tikai paša saimnieka mantai, bet sekas izjutīs arī kaimiņi un tādā gadījumā zaudējumu apjoms var teju dubultoties. Tāpat, dodoties prom no mājas, ieteicams pārbaudīt vai esi atcerējies aizgriezt ūdeni – tādējādi ietaupot ne tikai uz ūdens, bet arī potenciālo remontu rēķina.

Savukārt, ugunsgrēka iemesli mājoklī var būt ļoti dažādi: nenopūstas sveces, īssavienojums, nepareizi izmūrēti dūmvadi, nekontrolēta dedzināšana u.c. Lai izvairītos no neuzmanības dēļ izraisīta ugunsgrēka, noteikti nedrīkst atstāt bez uzraudzības atklātu liesmu. Papildu drošībai noteikti nepieciešams uzstādīt dūmu detektoru, jo tieši dūmu detektors nereti ir glābējs, kas skaļi signalizē par ugunsgrēka sākumu, tādēļ par tā tehnisko stāvokli jārūpējas ar īpašu uzmanību, to regulāri pārbaudot un mainot baterijas.

Pasargā sevi no garnadžiem!

Zagļu un laupītāju apciemojums diemžēl ir neparedzams, tomēr ir vairāki veidi, kā no tā varam izvairīties. Lai pasargātu savu mājokli, ieteicams aizdomāties par drošu slēdzeni, kā arī apsardzes sistēmu. Jāpiemin, ka ne mazāk svarīgi durvis aizslēgt arī esot mājās, tā kā piektā daļa no visām zādzībām notiek mājiniekiem klātesot. Savukārt, īpašnieka prombūtnes, it sevišķi svētku laikā, zagļi izmanto izdevību ielauzties tukšajā mājā. Ja iespējams, palūdz kaimiņiem uzmest aci savam mājoklim un ziņot gadījumā, ja redzēts kas aizdomīgs.

Lai vērstu cilvēku uzmanību aktuālajiem drošības riskiem mājās, "Gjensidige Latvija" ik gadu pavasarī veido sociālo kampaņu “Mājokļa Drošības Mēnesis”. Šogad kampaņa ar saukli “Pieslēdz galvu, kad esi mājās” aktualizē nelaimes gadījumus, kas notikuši pašu cilvēku neuzmanības un aizmāršības dēļ, ko nereti paši skaidrojam ar paranormālām aktivitātēm. Tajā pat laikā atgādinām, ka šķietami paranormālais ir mūsu pašu rīcības sekas. Kampaņas laikā iedzīvotāji dažādos kanālos tiks informēti par potenciālajiem drošības riskiem un risinājumiem, kā tos mazināt.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.