building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi27
Nozares raksti32614
Apstiprināti visi Latvijas būvnormatīvi : building.lv - par būvniecību Latvijā

Apstiprināti visi Latvijas būvnormatīvi

Apstiprināti visi Latvijas būvnormatīvi
Foto: Apstiprināti visi Latvijas būvnormatīvi

Ministru kabineta šā gada 30. jūnija sēdē apstiprināti 16 Latvijas būvnormatīvi, nosakot prasības, kas jāievēro, projektējot dažāda veida būves, kā arī nosaka būvizmaksu noteikšanas kārtību, inženierizpētes noteikumus būvniecībā un būvju tehniskās apsekošanas darbu kārtību. Visi iepriekšminētie Latvijas būvnormatīvi stājas spēkā šā gada 1. jūlijā.


Sekmējot kvalitatīvu būvju būvniecību, Latvijas būvnormatīvos iekļautas ne tikai valsts noteiktās specifiskās prasības dažādu būvju projektēšanai, bet arī atsauces uz attiecīgajiem Eirokodeksa standartiem, kas piemērojami attiecīgo būvju būvniecībā, tādējādi nodrošinot ēku būvniecības atbilstību Eiropas praksei.

Apstiprinot šos būvnormatīvus, Ekonomikas ministrija pabeigusi darbu pie 29 Latvijas būvnormatīvu pārskatīšanas, kas bija plānota pēc jaunā Būvniecības likuma pieņemšanas. Vienlaikus informējam, ka tuvāko piecu gadu laikā plānots arī pakāpeniski pārskatīt un pārstrādāt minēto būvnormatīvu saturu, papildinot un pilnveidojot to prasības, ņemot par pamatu nozares inovācijas un tehnoloģiju izaugsmi Eiropas savienībā kopumā.

Būvniecības nozares normatīvo bāzi veido vairāki likumi un Ministru kabineta noteikumi, kas apkopoti atbilstoši būvniecības procesam un kopā būvizstrādājumu atbilstības novērtēšanai piemērojamo standartu sarakstu vienuviet publicēti Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Latvijas būvnormatīvs LBN 222-15 "Ūdensapgādes būves" nosaka prasības ūdensapgādes būvju (izņemot pagaidu ūdensapgādes inženiertīklu un ēku iekšējo ūdensvadu) projektēšanai un būvdarbiem.

Latvijas būvnormatīvs LBN 223-15 "Kanalizācijas būves" nosaka prasības kanalizācijas būvju (izņemot pagaidu kanalizācijas inženiertīklu un ēku iekšējo kanalizāciju) projektēšanai.

Latvijas būvnormatīvs LBN 262-15 "Elektronisko sakaru tīkli" nosaka prasības, kādas jāievēro, projektējot, ierīkojot, būvējot, pārbūvējot un atjaunojot elektronisko sakaru tīklus, kā arī nojaucot esošos elektronisko sakaru tīklus.

Latvijas būvnormatīvs LBN 224-15 "Meliorācijas sistēmas un hidrotehniskās būves" nosaka prasības meliorācijas sistēmu un hidrotehnisko būvju projektēšanai un virszemes ūdensobjektu hidroloģiskajiem aprēķiniem.

Latvijas būvnormatīvs LBN 501-15 "Būvizmaksu noteikšanas kārtība" piemērojams visu veidu būvēm, uz kuru pasūtītājiem attiecas normatīvie akti par publiskajiem iepirkumiem.

Latvijas būvnormatīvs LBN 208-15 "Publiskas būves" nosaka prasības, kādas jāievēro, projektējot jaunbūvējamas, atjaunojamas un pārbūvējamas publiskas būves, kā arī prasības publisku telpu projektēšanai citādu lietošanas veida būvēs. Būvnormatīvs neattiecas uz mazo arhitektūras formu – kiosku, sabiedriskā transporta pieturvietu, vaļēju nojumju, taksofonu kabīņu – un citu mazizmēra un pagaidu būvju projektēšanu.

Latvijas būvnormatīvs LBN 005-15 "Inženierizpētes noteikumi būvniecībā" nosaka prasības kādas jāievēro, veicot inženierizpēti, jaunbūvējamu, pārbūvējamu un atjaunojamu būvju projektēšanā, kā arī būvdarbu un ekspluatācijas laikā. Inženierizpēte būvniecības vajadzībām ietver ģeodēzisko un topogrāfisko izpēti; ģeotehnisko izpēti; un hidrometeoroloģisko izpēti.

Latvijas būvnormatīvs LBN 221-15 "Ēku iekšējais ūdensvads un kanalizācija" nosaka prasības jaunbūvējamo un pārbūvējamo ēku iekšējo aukstā un karstā ūdens ūdensvadu, sadzīves kanalizācijas un lietusūdens novadīšanas sistēmu projektēšanai, kā arī šo inženiertīklu pārbūvei.

Latvijas būvnormatīvs LBN 201-15 "Būvju ugunsdrošība" nosaka minimālās ugunsdrošības prasības, kādas ievēro, projektējot un būvējot jaunas būves, veicot esošu būvju pārbūvi, atjaunošanu, restaurāciju, novietošanu un lietošanas veida maiņu.

Latvijas būvnormatīvs LBN 242-15 "Dabasgāzes ārējo gāzesvadu sistēma" nosaka tehniskās prasības dabasgāzes ārējo gāzesvadu sistēmas, kā arī ārpus būvēm izvietoto gāzesvadu ar maksimālo darba spiedienu līdz 1,6 MPa (16 bar) projektēšanai, darbiem un pieņemšanai ekspluatācijā.

Latvijas būvnormatīvs LBN 243 - 15 "Sašķidrinātās naftas gāzes iekšējo un ārējo gāzesvadu sistēma" nosaka tehniskās prasības sašķidrinātās naftas gāzes iekšējo un ārējo gāzesvadu sistēmas ar maksimālo darba spiedienu līdz 1,6 MPa (16 bar) projektēšanai, darbiem un pieņemšanai ekspluatācijā.

Latvijas būvnormatīvs LBN 241-15 "Dabasgāzes iekšējo gāzesvadu sistēma" nosaka tehniskās prasības dabasgāzes iekšējo gāzesvadu sistēmas projektēšanai, darbiem un pieņemšanai ekspluatācijā.

Latvijas būvnormatīvs LBN 405-15 "Būvju tehniskā apsekošana" nosaka būvju tehniskās apsekošanas darbu kārtību un saturu.

Latvijas būvnormatīvs LBN 003-15 "Būvklimatoloģija" nosaka klimatoloģiskos rādītājus, kas piemērojami būvniecībā attiecībā uz būvēm un to elementiem.

Latvijas būvnormatīvs LBN 002-15 "Ēku norobežojošo konstrukciju siltumtehnika" nosaka ēku ārējo norobežojošo konstrukciju būvelementu siltumtehniskās projektēšanas kārtību jaunbūvējamām, pārbūvējamām un atjaunojamām apkurināmām ēkām, kā arī esošajās ēkās ierīkojamām jaunām apkurināmām telpām, kurās apkures sezonā tiek uzturēta temperatūra 8 °C un augstāka.

Latvijas būvnormatīvs LBN 211-15 "Dzīvojamās ēkas" nosaka prasības, kādas jāievēro, projektējot jaunbūvējamas, atjaunojamas un pārbūvējamas dzīvojamās ēkas (daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas un mazstāvu dzīvojamās ēkas), ciktāl tas nav pretrunā ar kultūras pieminekļu aizsardzību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem.


Evita Urpena
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr: 67013193
E-pasts: Evita.Urpena@em.gov.lv; prese@em.gov.lv
Web: www.em.gov.lv; www.eu2015.lv
Seko mums Twitter: @EM_gov_lv
Youtube: http://www.youtube.com/ekonomikasministrija
Facebook: http://www.facebook.com/atbalstsuznemejiem


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.