Apstrādes rūpniecības apakšnozarēs attīstības tendences ir atšķirīgas
Šogad augustā ražošanas apjomi apstrādes rūpniecībā pieauga par 4,8 % salīdzinājumā ar 2014. gada augustu (pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem).
Kopumā gada astoņos mēnešos apstrādes rūpniecībā bija saražots par 6 % vairāk produkcijas nekā pirms gada. Pēdējā laikā apstrādes rūpniecībā saglabājas nemainīgas tendences. Atsevišķās nozarēs vērojams stabils ražošanas apjomu pieaugums, savukārt citās nozarēs dažādu faktoru ietekmē izlaides apjomi sarūk.
Apstrādes rūpniecības pieaugumu gada griezumā, galvenokārt, sekmēja metālu ražošanas apjomu kāpums saistībā ar KVV Liepājas metalurgs darbības atsākšanu, kā arī stabils pieaugums lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē – kokapstrādē (ražošanas apjomu pieaugums gada laikā par 4,2 %).
Izaugsme vērojama arī vairākās citās apstrādes rūpniecības apakšnozarēs. Turpina augt mēbeļu ražošanas apjomi (kāpums gada laikā par 19,5 %), ķīmisko vielu un ķīmisko produktu, kā arī gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanas apjomi gada laikā pieauga attiecīgi par 13,7 % un 7,4 %. Datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē augustā gada laikā bija pieaugums par gandrīz 15 %. Augustā arī dzērienu ražošanas, poligrāfijas, kā arī mašīnu un iekārtu ražošanas nozarēs ražošanas apjomi bija liekāki nekā pirms gada.
Pārtikas rūpniecībā ražošanas apjomi augustā bija par 5,4 % mazāki nekā pirms gada. Samazinājumu, galvenokārt, ietekmēja ražošanas apjomu kritums zivju pārstrādē. Jau ilgāku laika periodu samazinās izlaides apjomi vieglajā rūpniecībā un arī augustā saražotās produkcijas apjomi gan apģērbu ražošanā, gan tekstilizstrādājumu ražošanā bija mazāki nekā pagājušā gada augustā. Vājāks pieprasījums būvniecībā negatīvi ietekmē nemetālisko minerālu ražošanas nozari, kur ražošanas apjomi augustā bija par 8,2 % mazāki nekā pirms gada. Augustā gada griezumā samazinājās arī gatavo metālizstrādājumu, papīra, kā arī transportlīdzekļu ražošanas apjomi.
Sagaidāms, ka nākamajos mēnešos izaugsme kopumā apstrādes rūpniecībā turpināsies, vienlaikus apakšnozarēs saglabāsies atšķirīgas attīstības tendences.