building.lv skaitļos

Lietotāji online23
Aktīvie uzņēmumi72
Nozares raksti32531
Aptauja: Katru dienu 21% Latvijas iedzīvotāju izmanto putekļu sūcēju mājokļa uzkopšanai : building.lv - par būvniecību Latvijā

Aptauja: Katru dienu 21% Latvijas iedzīvotāju izmanto putekļu sūcēju mājokļa uzkopšanai

Aptauja: Katru dienu 21% Latvijas iedzīvotāju izmanto putekļu sūcēju mājokļa uzkopšanai

Katru dienu 21% Latvijas iedzīvotāju izmanto putekļu sūcēju, lai uzkoptu mājokli, liecina Samsung Electronics Baltics veiktā aptauja [1]. Savukārt vairums iedzīvotāju – 41%, dažādiem uzkopšanas darbiem to izmanto pāris reizes nedēļā. Ievērojami biežāk mājokli ar putekļu sūcēju tīra iedzīvotāji, kuriem ir bezvadu rokas putekļu sūcējs. Trešdaļa iedzīvotāju jeb 33% bezvadu rokas putekļu sūcēju izmanto katru dienu, bet 57% – pāris reizes nedēļā.

Vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju ir viens putekļu sūcējs

Vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju (59%) mājsaimniecībā ir viens putekļu sūcējs, bet vairāk nekā trešdaļai jeb 35% iedzīvotāju ir veseli divi putekļu sūcēji, kas regulāri tiek izmantoti. Kopumā 89% Latvijas iedzīvotāju mājsaimniecībā ir putekļu sūcējs. Respondenti, kuriem ir bezvadu rokas putekļu sūcējs, atzīst, ka izmanto to, lai sūktu grīdu (93%), paklājus (76%), dīvānus (76%), kā arī trepes (35%).  Tas ir labs palīgs, lai noņemtu arī putekļus un netīrumus no sienām (13%), griestiem (15%), kā plauktu un galdu virsmām (11%).

“Bezvadu rokas putekļu sūcēji ir universāli mājokļa uzkopšanas palīgi. Tie ir parocīgi un ērti izmantojami dažādu virsmu tīrīšanai. Principā, ja mājās ir šāda tipa putekļu sūcējs, ar to var izdarīt ļoti daudz – tas var aizstāt gan ierasto grīdas slaucīšanas birsti, gan mazgāšanas birsti. Jaunākās paaudzes putekļu sūcējiem ir maināmie uzgaļi, līdz ar to iespējams pievienot mitros spilventiņus. Tāpēc būs iespējams ne tikai uzsūkt putekļus un netīrumus no dažādām virsmām, bet arī uzmazgāt cietās grīdas virsmas,” uzsver "Samsung" produktu treneris Jaroslavs Romanovičs.

Iedzīvotājiem zema izpratne par filtrēšanas sistēmas priekšrocībām

Pateicoties tās efektivitātei, HEPA filtrēšanas sistēma ir atzīta par pasaulē vislabāko. HEPA filtrs ir augstas efektivitātes filtrs, kas aiztur un absorbē mazās putekļu, alergēnu daļiņas. No parastajiem filtriem tas atšķiras ar to, ka izgatavots no plānām stikla šķiedrām un materiāliem uz aktīvās ogles bāzes. Salīdzinājumam – parastie filtri ir izgatavoti no porainiem materiāliem, piemēram, kokvilnas papīra loksnēm un poliestera. Tāpēc putekļu sūcēji, kuriem ir piecu slāņu filtrēšanas sistēma HEPA, ļaus ne tikai kvalitatīvi uzkopt mājokli, bet arī attīrīs gaisu. Filtrēšanas sistēma aiztur līdz pat 99,999% [2] smalko putekļu un samazina alergēnu daudzumu, izvadot telpā atpakaļ tīru gaisu. Diemžēl vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju – 57%,  atzīst, ka viņi nezina, kādas priekšrocības nodrošina putekļu sūcēji ar HEPA filtrēšanas sistēmu. 38% iedzīvotāju izmanto putekļu sūcējus, kuriem nav HEPA filtrēšanas sistēma, bet 34% nav pārliecināti un nezina, vai mājsaimniecībā izmantojamajiem putekļu sūcējiem ir šī filtrēšanas sistēma. Salīdzinot ar Baltijas valstīm, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotāji ir izglītotāki un informēti šajā jautājumā – vairāk nekā puse (attiecīgi 57% lietuvieši un 58% igauņi) zina par HEPA filtrēšanas sistēmas pozitīvajām īpašībām. Tāpat arī lielāks īpatsvars iedzīvotāju Lietuvā un Igaunijā (37% un 38%) izmanto putekļu sūcējus ar HEPA filtrēšanas sistēmu.

Putekļu sūcēji ar HEPA filtrēšanas sistēmu būs lielisks palīgs arī cilvēkiem, kuriem ir alerģijas, astma vai citas ar elpošanas sistēmu saistītas problēmas. Filtrs spēs aizturēt mazas, kaitīgas daļiņas, piemēram, mikroputekļus, ziedputekšņus, mājdzīvnieku spalvas, putekļu ērcītes. Iegādājoties putekļu sūcēju, vērts pievērst uzmanību šim aspektam. Kvalitātes garantija būs arī sertifikāti, ko piešķīrušas tādas organizācijas kā Lielbritānijas Alerģijas fonds, SLG un UL.

[1] Tiešsaistes aptauju 2022. gada martā veica "Samsung Electronics Baltics" sadarbībā ar mediju aģentūru "Starcom". Aptaujā Latvijā piedalījās 500 respondenti vecumā no 30 līdz 55 gadiem

[2] Pārbaudīts, pamatojoties uz IEC 62885-2, CL.5.11, Jet mode režīmā testēšanu veica SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH. Rezultāti var atšķirties atkarībā no faktiskā lietojuma. Attiecas uz putekļu daļiņām, kuru izmērs ir no 0,5 līdz 4,2 µm

Dalies ar šo rakstu