building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi129
Nozares raksti32349
Aptauja: Teju katrs trešais plāno siltināt māju, vairums gatavs tērēt līdz 5000 EUR : building.lv - par būvniecību Latvijā

Aptauja: Teju katrs trešais plāno siltināt māju, vairums gatavs tērēt līdz 5000 EUR

Aptauja: Teju katrs trešais plāno siltināt māju, vairums gatavs tērēt līdz 5000 EUR

Lai ilgtermiņā izvairītos no energoresursu tirgus radītajiem sadārdzinājumiem komunālajos maksājumos, teju katrs trešais jeb 29 % iedzīvotāju Latvijā plāno ieguldīt sava mājokļa siltināšanā, un vairums šai iecerei gatavi atvēlēt līdz pieciem tūkstošiem eiro, secināts siltumizolācijas risinājumu uzņēmuma "Kingspan" veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā.

Starp tiem, kas plāno ieguldīt sava mājokļa siltināšanā, 21 % šim mērķim gatavi atvēlēt summu, kas nepārsniedz piecus tūkstošus eiro, kamēr tēriņus starp pieciem un desmit tūkstošiem eiro plāno 6  % aptaujāto Latvijā. Siltināt savu mājokli tuvākajā laikā biežāk plāno Pierīgā dzīvojoši vīrieši vecumā no 60 – 74 gadiem,

Igaunijā savu mājokli tuvākajā laikā plāno siltināt katrs ceturtais jeb 25 %, kuru vidū 15 % apņēmušies ieguldīt ne vairāk par pieciem tūkstošiem eiro, bet 6 % - starp pieciem un desmit tūkstošiem eiro. Lietuvā mājokļa siltināšanu plāno katrs piektais, proti, 20 %, un, līdzīgi kā Baltijā, visbiežāk iedzīvotāji gatavi tērēt līdz pieciem tūkstošiem (13 %), bet līdz desmit tūkstošiem – 4 % respondentu Lietuvā.

Ieguldījumus, kas pārsniedz 10 vai 15 tūkstošus eiro, mājokļa siltināšanā gatavi realizēt 2 % Latvijā un 3 % Lietuvā un Igaunijā.

“Siltināšana ir risinājums, kas palīdz kļūt neatkarīgam no energoresursu tirgus svārstībām – ietaupījums būs vērā ņemams, turklāt uzlabosies arī telpas mikroklimats un īpašuma vērtība,” atklāj "Kingspan" pārdošanas vadītājs Latvijā Reinis Neļķe.

“Ņemot vērā katra iespējas, siltināt mājokli var daļēji vai pilnvērtīgi, iekļaujot visu sienu, grīdas, jumta un citu daļu (balkoni, terases, pagrabs utt.) siltināšanu. Vidēja izmēra privātmājā (grīdas laukums ap 100 kvadrātmetriem, sienas laukums līdz 150 kvadrātmetriem) fasādes siltināšana un renovācija maksātu ap pieciem līdz 10 tūkstošiem EUR. Šāda paša mājokļa pilnīgas siltināšanas (renovācijas un jaunbūves gadījumā) izmaksas noteikti būtu virs 10 tūkstošiem EUR, bet vienmēr iespējams siltināt pa daļām,” tirgus aprises iezīmē eksperts. “Tāpat var veikt siltināšanu, izmaksām nepārsniedzot 5000 EUR – tas būs izdarāms, domājot par dzīvokļu siltināšanu no iekšpuses, neliela izmēra vasarnīcu pārvēršanu par apdzīvojamu ēku, mansarda siltināšanu un citiem darbiem. Izmaksas, protams, var mainīties atkarībā no izvēlētajiem apdares materiāliem un iecerētā energoefektivitātes līmeņa.”

Latvijas iedzīvotāju vidū 71 % atzinis, ka tuvākajā laikā neplāno investēt sava mājokļa siltināšanā. Igaunijā mājas siltumizolācijas pasākumi nav aktuāli 75 %, bet Lietuvā – 80 % respondentu.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju siltumizolācijas risinājumu uzņēmums "Kingspan" sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat" veica 2021. gada nogalē, katrā Baltijas valstī aptaujājot 1000 iedzīvotājus vecumā no 18 – 74 gadiem.

Dalies ar šo rakstu