Atklāj paplašinātos ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus Kauguros un Slokā

Atklāj paplašinātos ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus Kauguros un Slokā

Otrdien, 24. novembrī, tika atklāti paplašinātie ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli Kauguros un Slokā.

 

"Jāuzteic Jūrmalas domes aktivitāte ūdenssaimniecības projektu realizācijā. Prieks par kārtējo pabeigto darba posmu. Paldies Jūrmalai par to, un novēlu turpināt tādā pašā kvalitātē,"  atklājot paplašinātos ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus Kauguros un Slokā, kas izbūvēti, realizējot projektu "Jūrmalas ūdenssaimniecības  attīstības projekts, II kārta", pauda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) parlamentārais sekretārs Edgars Tavars.

Savukārt Jūrmalas pilsētas domes Transporta un komunālo lietu komitejas vadītājs, deputāts Jānis Lediņš pēc pateicības vārdiem projekta realizētājiem atklāšanā pauda: "Man ir prieks, ka varu būt klāt jau trešajā šāda objekta nodošanā ekspluatācijā, un ceru, ka arī iedzīvotāji to novērtēs, pieslēdzoties pie šiem tīkliem."

Gan domes pārstāvis, gan SIA "Jūrmalas ūdens" (projekta pasūtītājs) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Antonovs un uzņēmuma Projekta ieviešanas vienības vadītājs Aivars Kamarūts pauda pateicību VARAM par iespēju projekta īstenošanā piesaistīt ES Kohēzijas fonda līdzekļus. "Paldies VARAM par finansiālo atbalstu un cerams, ka šī sadarbība turpināsies," jau uz tālāku pilsētas attīstību raudzījās V. Antonovs.

E.Tavars atzina, ka šī projekta posma atklāšana no vides aizsardzības viedokļa ir simboliska: "Latvijā tautas Atmoda sākās ar Daugavas aizsardzību, Jūrmalā ar Lielupes aizsardzību - vides aktīvisti kādreiz pulcējās protestos, lai iebilstu pret upes piesārņošanu, pie kādreizējās Slokas papīrfabrikas, kas atrodas tepat blakus. Šodien atklājām ūdensapgādes un kanalizācijas jaunizveidoto posmu, kas ir kā turpinājums šim kādreiz iesāktajam ceļam uz sakoptu un drošu vidi." Viņš arī uzsvēra, ka ūdensvads ir viens no pilsētas drošības avotiem, tāpēc ministrija aktīvi strādā, lai nākamajā plānošanas periodā pašvaldībām iedalītu ES fondu līdzekļus pieslēgumu izbūvēšanai.

Aivars Kamarūts informēja, ka iedzīvotāji jau ir novērtējuši šo darbu un aktīvi pieslēdzas pilsētas tīkliem. Viņš uzsvēra, ka kanalizācijas tīklu izbūve šajā rajonā ir nozīmīgs solis pilsētvides sakārtošanā: "Izsmeļamās kanalizācijas bedres nav pilsētai drošākais risinājums, jo sevišķi rajonos, kas atrodas tik tuvu pie upes, pie tik augstiem grunstūdeņiem, kādi ir šajā vietā. Un jo vairāk tāpēc, ka Jūrmalā kā kūrortpilsētā tik augstā vērtē un cieņā ir Zilā karoga statuss pludmalēm," teica A. Kamarūts.

Objekts izbūvēts, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

 

Izbūvētie apjomi:

    Ūdens maģistrālie tīkli 7 km;

    Ūdens sadales tīkli 8,3 km;

    pieslēgumi ūdensvadam 581 gab.;

    Kanalizācijas pašteces vadi 13,2 km;

    Kanalizācijas spiedvadi 1,4 km;

    Pieslēguma atzari kanalizācijas tīklam 531 gab.;

    Kanalizācijas sūkņu staciju izbūve 2 gab..

Kopējā būvdarbu līguma summa (bez PVN) EUR 5 323 681.50.

 

jurmala.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.