building.lv skaitļos

Lietotāji online33
Aktīvie uzņēmumi1661
Nozares raksti32866
Blue Energy Int.: "Racionāla tautsaimniecība ilgtermiņā nav nodalāma no rūpniecības – lielākā enerģijas gala patērētāja" : building.lv - par būvniecību Latvijā

Blue Energy Int.: "Racionāla tautsaimniecība ilgtermiņā nav nodalāma no rūpniecības – lielākā enerģijas gala patērētāja"

Blue Energy Int.: "Racionāla tautsaimniecība ilgtermiņā nav nodalāma no rūpniecības – lielākā enerģijas gala patērētāja"

Joprojām ir aktuāli energoefektivitātes¹ jautājumi, kuri saistīti ar vairākiem nozīmīgiem datiem un tendencēm. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas sniegto informāciju no 2011.gada 1.aprīļa iecerētās elektroenerģijas tirgus cenas pieauguma izmaiņas attieksies uz aptuveni 35% uzņēmumu. Aizvadītajos gados ir vērojams ne vien energoresursu cenu pieaugums, bet arī proporcionāli palielinājies elektroenerģijas patēriņš, kas vidēji ir pieaudzis aptuveni par 1/5 gadā. Šī tendence vērojama ne vien aizvadītajos gados, bet turpinās savu virzību arī perspektīvā, kā uzskata Blue Energy Int. attīstības vadītājs Baltijā Armands Mucenieks.  

 

Pēdējā laikā Latvijā par akūtu tiek uzskatīts ēku siltināšanas jautājums un alternatīvās enerģijas avoti, tomēr novārtā tiek atstāts dzesēšanas sistēmu kapacitātes jautājums. Vasaras periodā 50% no kopējā ēkas elektropatēriņa sastāda tieši gaisa kondicionēšana, un pārtikas ražošanas nozarē šis procentuālais sadalījums var būt pat augstāks.

 

Gaisa kondicionēšana un dzesēšana ir ļoti būtiska joma daudzos rūpnieciskajos

procesos, un tā jāuzskata par ļoti svarīgu energoresursu pārvaldības sistēmas elementu. Eiropas Komisijas uzmanības centrā rūpniecība ir nonākusi kā trešā lielākā joma - tai vajadzīgi 25% no Eiropas Savienībā patērētās enerģijas. Vidējā gaisa temperatūra pēdējo gadu laikā paaugstinās, kas būtiski ietekmē rūpniecības nozari un uzņēmumus, kuri izmanto aukstuma, saldēšanas un kondicionēšanas iekārtas sava ikdienas darba nodrošināšanai. Fundamentālā problēma ir tā, ka pēc 1995.gada klimatiskajiem datiem projektētās ēkas un to komunikācijas nespēj nodrošināt uzstādītos parametrus ņemot vērā pēdējo 15 gadu laikā pieaugušās temperatūras izmaiņas, kā arī energoefektivitātes prasības. 2011.gadā šo kondicionēšanas un saldēšanas iekārtu jauda vairs nav pietiekama.

 

Rīgas domes izveidotās Rīgas enerģētikas aģentūras energoefektivitātes palielināšanas turpmāko desmit gadu plāna redzeslokā ir energopatēriņa samazināšana, kas nozīmē, ka, pat tādā gadījumā, ja nākamajos gados strauji attīstītos rūpniecība, energopatēriņa un primāro resursu izmantojumam nevajadzētu krasi pieaugt. Šobrīd tehnoloģijas, kas dod būtisku ekonomiju un samazina ietekmi uz vidi, pasaulē kļūst arvien pieprasītākas. Tās jau izmanto tādi uzņēmumi kā Nasa, Hilton, Walmart un CocaCola. Mūsdienīgas priekšdzesēšanas sistēmas ir uzstādītas arī vairāk nekā 1000 viena no lielākajiem ASV tirdzniecības tīkla Soriana hipermārketos.

Blue Energy Int. inovatīvais risinājums ir priekšdzesēšanas panelis, kas liks gaisa kondicionēšanas un saldēšanas iekārtām darboties būtiski paaugstinot esošo kondicionēšanas un saldēšanas iekārtu efektivitāti, būtiski samazinot elektroenerģijas izmaksas, ietaupot līdz pat – 30% elektroenerģijas. (sk. 2.attēls). Pareizi lietojot pirmsdzesēšanas iztvaikošanas sistēmu, miglas (H2O) iztvaicēšanas tipa dzesēšana ir viens no visefektīvākajiem dzesēšanas veidiem ar jaudu, kas pārsniedz 8000 BTU uz katriem 4 litriem ūdens. Šī tehnoloģija ļauj būtiski paaugstināt  visu gaisa dzesēšanas sistēmu dzesēšanas jaudu un efektivitāti, atdzesējot sistēmas ieplūstošo gaisu līdz pat 20 C°.

 

Par SIA Blue Energy International

Blue Energy International ir videi draudzīgo tehnoloģiju kompānija, kura sadarbībā ar vadošajiem ASV un Lielbritānijas nozares uzņēmumiem, ir izstrādājusi unikālu inovatīvu risinājumu energoresursu ekonomijā – priekšdzesēšanas paneli "Blue Energy". Jaunā tehnoloģija ievērojami palielina gaisa kondicionēšanas un saldēšanas iekārtu efektivitāti un dzesēšanas iekārtu jaudu, izmantojot ūdens spēku.

 

Ņemot vērā Blue Energy International piedāvāto produktu specifiku, kas, izmantojot netradicionālus inovatīvu risinājumus spēj palīdzēt uzņēmumiem ne tikai kļūt videi draudzīgākiem, bet arī gūt ievērojamu finansu resursu ekonomiju, pēc Blue Energy International tehnoloģijām ir liels pieprasījums arī ārvalstīs, kas dod iespēju uzņēmumam būtiski attīstīt  savu eksporta potenciālu.

 

Plašāk par Blue Energy Int.: www.blue-energy.lv

 

¹Energoefektivitāte – ekonomiski pamatota enerģētisko resursu efektīva izmantošana ar esošo tehnikas un tehnoloģiju attīstības līmeni un apkārtējās vides aizsardzības prasību ievērošanu. Avots: Rīgas Siltums

 

1.attēls

autors: Blue Energy Int.: "Racionāla tautsaimniecība ilgtermiņā nav nodalāma no rūpniecības – lielākā enerģijas gala patērētāja"
Foto: Blue Energy Int.: "Racionāla tautsaimniecība ilgtermiņā nav nodalāma no rūpniecības – lielākā enerģijas gala patērētāja"; autors: Blue Energy Int.: "Racionāla tautsaimniecība ilgtermiņā nav nodalāma no rūpniecības – lielākā enerģijas gala patērētāja"

Avots: A/S Latvenergo

 

 

 

2.attēls

autors: Blue Energy Int.: "Racionāla tautsaimniecība ilgtermiņā nav nodalāma no rūpniecības – lielākā enerģijas gala patērētāja"
Foto: Blue Energy Int.: "Racionāla tautsaimniecība ilgtermiņā nav nodalāma no rūpniecības – lielākā enerģijas gala patērētāja"; autors: Blue Energy Int.: "Racionāla tautsaimniecība ilgtermiņā nav nodalāma no rūpniecības – lielākā enerģijas gala patērētāja"

Avots: Blue-energy.lv

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.