Celtniecības plēve – viss, kas jums par to jāzina
Dažāda veida celtniecības plēves, raugoties uz pabeigtu māju, nav redzamas, taču tām ir īpaša loma gan jumtu konstrukcijās, gan koka karkasu māju celtniecībā, un ne tikai. Ja vēlaties uzzināt, kā atšķiras dažādi celtniecības plēvju veidi, kam tie ir paredzēti, un pēc kādiem parametriem plēves atšķiras, turpiniet lasīt šo rakstu!
Kādi ir celtniecības plēvju veidi?
Celtniecības plēves tiek iedalītas četrās kategorijās, un tās ir šādas:
- difūzijas membrānas – šī plēve būtībā ir kombinēts risinājums, pildot vairākas funkcijas vienlaicīgi. To uzbūve ļauj ūdens tvaikiem pārvietoties uz ārpusi, bet mitrums iekšpusē iekļūt nevar. Difūzijas membrānas izmanto siltumizolācijas materiālu un koka konstrukciju pasargāšanai no mitruma, turklāt tai piemīt arī pretvēja izolācijas funkcija, palīdzot samazināt enerģijas zudumus. Jo difūzijas membrānai vairāk slāņu, jo tā ir izturīgāka;
- tvaika izolācijas plēves – šī aizsargplēve tvaiku nelaiž nedz uz ārpusi, nedz iekšpusi, līdz ar to ir pieskaitāma pie neelpojošajām plēvēm. Tās palīdz mājas būvkonstrukciju un siltumizolācijas materiālus pasargāt no mitruma ietekmes, un to lieto sienu, jumtu un grīdu siltināšanā. Latvijas un arī Eiropas Savienības būvnormatīvi paredz, ka tvaika izolācijas plēvei jābūt stabilai pret ultravioleto jeb UV starojumu, izgatavotai no pirmreizējā polietilēna jeb polipropilēna, kā arī vismaz 0,2 mm (200 mikronu) biezai;
- pretvēja plēves – pretvēja plēve tiek izmantota gan jumtiem, gan fasāžu konstrukcijām. Tās uzdevums ir pasargāt no mitruma un gaisa piekļuves, tajā pašā laikā ūdens tvaiku novirzot no iekšpuses uz ārpusi. Fasāžu konstrukcijās siltumizolācijas slāni no iekšpuses apstrādā ar tvaika izolācijas plēvi, bet ārpusē izmanto pretvēja plēvi;
- hidroizolācijas plēves – vienkāršā hidroizolācijas plēve ir pareizā izvēle nesiltinātiem jumtiem un ēkās ar labi vēdinātiem bēniņiem. Tās parasti ir armētas, vairāku slāņu LDPE plēves, kas savāc pilošo ūdeni un novada to uz teknēm. Antikondensāta plēve savukārt ir vairāku slāņu celtniecības plēve, kas būtībā nelaiž tvaiku sev cauri. Tās apakšējā daļa ir ar raupju virsmu, kas apgrūtina absorbētā ūdens kondensāta notecēšanu, un ļauj tam izžūt.
To, kādu plēvi vislabāk izvēlēties konkrētam celtniecības darbam, ietekmē virkne faktoru, tāpēc par šo jautājumu konsultējieties ar speciālistu.
Kādi ir galvenie celtniecības plēvju parametri?
Autors: Freepik.com / freepik
Iegādājoties plēvi celtniecības vajadzībām, uzmanību pievērsiet gan tvaika caurlaidības spējai, gan ūdensnecaurlaidīgumam. Difūzijas un pretvēja plēvēm otrais parametrs ir īpaši svarīgs. Ne mazāk būtiski faktori ir stiprība uz stiepi šķērsvirzienā un garenvirzienā, masa gramos uz vienu kvadrātmetru, slāņu skaits un plēves materiāla ugunsizturība.
Neatkarīgi no tā, vai jums nepieciešamas profesionālas celtniecības plēves, polietilēna plēve vai PVC plēve, meklējiet to Buvserviss.lv! Tas ir internetveikals, kas vienmēr parūpējas par preču pieejamību, kas atspoguļojas arī pasūtījumu piegādes laikā – tās ir vien 1–2 dienas pēc pasūtījuma noformēšanas brīža, bet Rīgā reizēm iespējama arī īpaši ātra piegāde 3 stundu laikā. Savukārt, ja nepieciešams, zinošie speciālisti jums noteikti varēs ieteikt piemērotāko risinājumu.