Daugavpils aizsargdambim – 175 gadi
Kāda bija mūsu pilsēta gandrīz pirms diviem gadsimtiem, to uzzināt bija iespēja ikvienam, kurš apmeklēja Eiropas kultūras mantojuma dienas.
Šī pasākuma galvenā tēma mūsu pilsētā bija veltīta aizsargdambja 175. gadadienai. Šim notikumam par godu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs atklāja fotoizstādi tieši uz ielas. Vairāk nekā 60 fotogrāfijas stāstīja par pagātnes notikumiem. Cietokšņa celtniecības laikā radās jautājums par pilsētas aizsardzību no plūdiem. Militārais inženieris Pāvels Meļņikovs aprēķināja ne tikai nepieciešamo dambja augstumu, bet arī drenāžas iekārtu un slūžu sistēmu, kam bija jāaizsargā gan cietoksnis, gan arī visa pilsēta. Starp citu, par vēsturisko objektu aizsardzību pilsēta nesen saņēma tiesības pārstāvēt Latviju konkursa "Eiropas Padomes Ainavu balva" finālā.
Ja jums nebija iespējas apskatīt šo interesanto ekspozīciju, nepalaidiet garām iespēju to apskatīt Rīgas ielā.
Visi pasākuma dalībnieki devās aizraujošā ekskursijā. Aizsargdambja gidu lomā iejutās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja vēstures nodaļas pārstāvji Gaļina Verjovočņikova un galvenā muzeja fondu glabātāja Juzefa Unzule.
Fotogrāfijās bija apskatāms, kā eleganti ģērbti cilvēki pastaigājas pa dambi, izbaudot upes skatus. Šodien pašvaldība ir īstenojusi pirmo krastmalas teritorijas attīstības projekta daļu. Pastaigu celiņš un atpūtas zona pie universitātes jau ir guvusi popularitāti pilsētnieku vidū. Par nākamo dambja attīstības posmu kļūs promenādes izbūve Daugavas krastā.
Starp citu, vietā, kur Šūņu upe ietek Daugavā, kādreiz atradās čuguna stabs ar uzrakstu: "Ar Imperatora Nikolaja I pavēli pilsēta tika pasargāta no plūdiem 1841. gadā".
Septembrī Briselē pilsētas pārstāvji stāstīs par to, kā tiek saglabāts cietokšņa un citu vēsturisko objektu vēsturiskais mantojums. Pilsētniekiem ir lieliska iespēja doties pastaigā un pašiem aplūkot pašvaldības paveikto.
daugavpils.lv