building.lv skaitļos

Lietotāji online39
Aktīvie uzņēmumi2064
Nozares raksti32931
Denacionalizēto namu īrniekus aicina pieteikties vienreizējam telpu atbrīvošanas pabalstam : building.lv - par būvniecību Latvijā

Denacionalizēto namu īrniekus aicina pieteikties vienreizējam telpu atbrīvošanas pabalstam

Denacionalizēto namu īrniekus aicina pieteikties vienreizējam telpu atbrīvošanas pabalstam

Ņemot vērā to, ka šā gada pirmajā maijā spēkā  stāsies jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, Rīgas pašvaldība uzsāks likumā noteiktā vienreizējā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta izmaksu denacionalizēto namu īrniekiem.

Piešķiramā pabalsta apmērs būs atkarīgs no pabalsta saņemšanai reģistrētās ģimenes locekļu skaita. Pabalsta pamatsumma ir 14 300 eiro, papildus par katru personu piešķirs 4 300 eiro. Kas nozīmē, ka viena cilvēka ģimenei piešķiramā pabalsta apmērs būs 18 600 eiro, divu cilvēku ģimenei – 22 900 eiro, bet trīs cilvēku ģimenei – 27 200 eiro.

Vienreizējo pabalstu varēs izlietot nekustamā īpašuma iegādei – kā samaksu dzīvojamās telpas – mājas vai dzīvokļa, vai zemes īpašuma ar apbūves tiesībām pārdevējam, pamatojoties uz pirkuma līgumu (notariāla akta veidā) par nekustamā īpašuma iegādi,  vai dzīvojamās telpas īres maksas priekšapmaksai, noslēdzot dzīvojamās telpas īres līgumu uz laiku ne mazāk par 10 gadiem ar ierakstīšanu zemesgrāmatā.

Lai persona (ģimene) varētu pretendēt uz dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta saņemšanu, tai jābūt reģistrētai attiecīgajā reģistrā, kurā ir uzskaitīti tie denacionalizēto māju dzīvokļu īrnieki, kuri vēlas saņemt dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstus. Lai to izdarītu, iesniegums kopā ar nepieciešamajiem dokumentiem ir jāiesniedz Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā. Iesniegumu paraksta visi pilngadīgie ģimenes locekļi, kuri pretendē uz pabalsta saņemšanu. Iesniegumu var iemest pastkastītē, kas novietota Brīvības ielā 49/53, 1. stāva vestibilā pie ieejas uz panorāmas liftu vai nosūtīt pa pastu Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam, Brīvības ielā 49/53, Rīgā, LV-1010. Elektroniski iesniegumu var nosūtīt veidā uz e-pasta adresi dmv@riga.lv, parakstot ar drošu elektronisko parakstu, vai izmantojot portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu "Iesniegums iestādei".

Lai personu (ģimeni) reģistrētu dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta piešķiršanai, tai jāatbilst sekojošiem noteikumiem:  persona (ģimene) denacionalizētajā namā dzīvoja līdz lēmuma par tā denacionalizāciju pieņemšanai un joprojām turpina dzīvot šādā namīpašumā, ko apliecina mājas īpašnieka vai pārvaldnieka izsniegta izziņa; personai nepieder dzīvošanai derīga dzīvojamā telpa, jebkurš zemes gabals Rīgā vai zemes gabals ārpus Rīgas vismaz 1 ha platībā; persona iepriekšminēto nekustamo īpašumu nav labprātīgi atsavinājusi pēc 2004.gada 31.marta, kā arī trīs mēnešu vidējie ienākumi vienas personas mājsaimniecībā nepārsniedz 500 eiro mēnesī, divu un vairāk personu mājsaimniecībā – 400 eiro mēnesī (šī atzinuma noformēšanai personai (ģimenei) jāvēršas Rīgas Sociālajā dienestā, politiski represētai personai nav nepieciešams atzinums par ienākumiem).

Mājokļu un vides departaments jau ir nosūtījis informatīvās vēstules tām personām, kuras likumā noteiktajā kārtībā ir reģistrētas pirmkārtas reģistrā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta saņemšanai.

Pabalsta piešķiršanas brīdī personai (ģimenei) jāatbilst visiem kritērijiem, kas bija par pamatu reģistrācijai palīdzības saņemšanai. Pēc pabalsta piešķiršanas persona (ģimene) tiks izslēgta no palīdzības saņemšanas reģistra un cita veida palīdzības saņemšanas reģistra, kurā attiecīgā persona (ģimene) reģistrēta.

Informāciju par to, kādus dokumentus nepieciešams pievienot iesniegumam, lai pieteiktos reģistrā, kā arī jebkādu citu papildus informāciju par vienreizējo pabalstu var iegūt RD Mājokļu un vides departamenta mājas lapā https://mdg.riga.lv/ vai pa tālruni 67474700.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.