building.lv skaitļos

Lietotāji online18
Aktīvie uzņēmumi19829
Nozares ziņas33032
Domā soli uz priekšu – izvēlies ūdens filtru! : building.lv - par būvniecību Latvijā

Domā soli uz priekšu – izvēlies ūdens filtru!

Domā soli uz priekšu – izvēlies ūdens filtru!

Vai esi aizdomājies, ka pat tik ikdienišķa izvēle kā ūdens filtra iegāde var būt nozīmīgs solis ceļā uz ūdens resursu saglabāšanu nākamajām paaudzēm? Šodien tīra dzeramā ūdens nodrošināšana katram pasaules iedzīvotājam ir kļuvusi par globālu prioritāti, tomēr ir jāapzinās, ka tas ir uzdevums, ko varam risināt arī katrs savās mājās.

Ikvienam no mums ir būtiska loma ūdens resursu aizsardzībā – tikai kopīgiem spēkiem mēs varam panākt, lai tīrs ūdens būtu pieejams ikvienam. Lai gan Latvijas iedzīvotāji var lepoties, ka mums ir brīvi pieejams tīrs dzeramais ūdens, tomēr tas nenozīmē, ka nākotnē mēs nevaram saskarties ar dzeramā ūdens trūkumu. Mums ir jābūt apdomīgiem un jādomā par saviem ikdienas ūdens lietošanas paradumiem jau šodien, lai nodrošinātu tīra dzeramā ūdens pieejamību arī nākotnē. Izvēloties ūdens filtru, mēs ne tikai uzlabojam ūdens kvalitāti savās mājās, bet arī veicinām ilgtspējīgu attieksmi pret mūsu planētas resursiem. Tā ir vienkārša, bet nozīmīga izvēle visas sabiedrības labā. 

Plastmasa mūsu dzeramajā ūdenī 

Mikroplastmasa ir nelieli plastmasas gabaliņi, kas ir mazāki par pieciem milimetriem un nonāk vidē no dažādiem avotiem, piemēram, no kosmētikas, apģērba šķiedrām un plastmasas atkritumiem, kuri sadalās un nonāk dabā. Šīs sīkās plastmasas daļiņas ir atrodamas dzeramajā ūdenī visā pasaulē, arī Latvijā. Cilvēka acij tās nav saskatāmas, tādēļ mēs varam pat neapzināties, ka dzeramajā ūdenī ir ļoti sīkas plastmasas daļiņas, kas ik dienu nonāk mūsu organismā. 

Ūdens nebūt nav vienīgais veids, kā mēs uzņemam mikroplastmasu – zivis un dzīvnieki, kurus mēs lietojam uzturā, arī ir pakļauti mikroplastmasas piesārņojumam. Dzīvnieki un zivis var nejauši uzņemt mikroplastmasu, kad ēd piesārņotu barību vai dzer ūdeni. Tā kā mikroplastmasa var uzkrāties dzīvnieku organismos, tā neizbēgami nonāk arī cilvēku uzturā. Plastmasas produkti, piemēram, maisiņi, trauki un pudeles, dabā pilnībā nesadalās, tā vietā saules gaismas, siltuma un mehāniskās iedarbības rezultātā plastmasa pakāpeniski sairst mazākos gabaliņos, kļūstot par mikroplastmasu, nonākot augsnē un ūdenstilpnēs. 

Lai mazinātu mikroplastmasas nonākšanu dabā, mēs ikviens varam paveikt vairākus nozīmīgus soļus – izvairīties no plastmasas iepakojuma iegādes, šķirojot atkritumus un rūpējoties, lai plastmasa nonāktu otrreizējās pārstrādes konteineros, kā arī neizmetot plastmasas izstrādājumus dabā. Kā piemēru varam minēt ūdens pudeles, kurās tiek tirgots dzeramais ūdens. Brīdī, kad mēs izdarām izvēli iegādāties tīru dzeramo ūdeni plastmasas pudelē, mēs radām apdraudējumu ūdens resursiem, jo šī pudele var nonākt dabā. Šī iemesla dēļ visas ES dalībvalstis ir apņēmušās mudināt iedzīvotājus vairāk izmantot krāna ūdeni un pēc iespējas atteikties no ūdens patēriņa, kas tiek tirgots plastmasas pudelēs. 

Vai tavās mājās ir uzstādīts ūdens filtrs? 

Ūdens filtrs ir ilgtspējīga un ekonomiska izvēle. Ūdens filtrs pilnībā attīra dzeramo ūdeni, noņemot visas nevēlamās piegaršas vai smakas, padarot jūsu krāna ūdeni garšīgu. Ja dodies ārpus mājas, paņem ūdeni līdzi, ielejot to vairākkārt lietojamā ūdens pudelē. Šāda ūdens pudele kalpos kā stilīgs aksesuārs, kā arī ļaus ietaupīt naudu, jo tev nebūs regulāri veikalā jāiegādājas dzeramais ūdens. Rūpējies par savu maciņu, kā arī par tīra dzeramā ūdens pieejamību nākotnē kopā ar Junkors filtriem

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.